Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Αποστάτες τροχών bmw 316 coupe e92

  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-14
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αποστάτες τροχών bmw 316 coupe e92

    Όσον αφορά αυτό το θέμα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βάλει γιατί θα ενδιαφερόμου ν να βάλω στους πίσω τροχούς... Θα δημιουργήσει κάποιο θέμα στο στήσιμο του αυτοκινήτου? έχω βρεί αυτους εδώ: https://www.siriocenter.gr/Products/D...r#.VGSHA_mUffL

    μου κάνουν? έχετε άλλες προτάσεις?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να κοιτάξεις να έχουν πατούρα για να κουμπώνουν καλά και να μην έχεις θέματα απο τρέμουλο .

  3. #3
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε εγώ πίσω έβαλα αυτούς,διαφορά δεν είδα ούτε τρέμουλο.Εμφανισιακά έδειξαν πολύ ωραία και είναι 12mm

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...17489&page=176

  4. #4
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sstauross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά αυτό το θέμα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βάλει γιατί θα ενδιαφερόμου ν να βάλω στους πίσω τροχούς... Θα δημιουργήσει κάποιο θέμα στο στήσιμο του αυτοκινήτου? έχω βρεί αυτους εδώ: https://www.siriocenter.gr/Products/D...r#.VGSHA_mUffL

    μου κάνουν? έχετε άλλες προτάσεις?
    Βάζοντας μονο πισω θα σου βγάζει μούτρα και φυσικά θα χρειαστεί και ευθυγράμμιση......

  5. #5
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Maras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζοντας μονο πισω θα σου βγάζει μούτρα και φυσικά θα χρειαστεί και ευθυγράμμιση......
    Κώστα εγώ που έβαλα μόνο πίσω δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα,γιατί να χρειαστεί ευθυγράμμιση?

  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώστα εγώ που έβαλα μόνο πίσω δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα,γιατί να χρειαστεί ευθυγράμμιση?
    Αν οδηγείς συντηρητικά τότε δεν εχεις προβλημα αν όμως αποφασίσεις να το πηγαίνεις στο όριο του τότε δεν θα θέλεις να δεις την αντίδραση του αμαξιού σου. Ευθυγράμμιση χρειάζεται διότι άλλαξε η όλη γεωμετρία........υποθέτω οτι ο πισω άξονας ρυθμίζεται.......σίγουρα εχεις και φθορά ελαστικών!

  7. #7
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Maras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οδηγείς συντηρητικά τότε δεν εχεις προβλημα αν όμως αποφασίσεις να το πηγαίνεις στο όριο του τότε δεν θα θέλεις να δεις την αντίδραση του αμαξιού σου. Ευθυγράμμιση χρειάζεται διότι άλλαξε η όλη γεωμετρία........υποθέτω οτι ο πισω άξονας ρυθμίζεται.......σίγουρα εχεις και φθορά ελαστικών!
    Δεν ξέρω φίλε μπορεί να έχεις και δίκιο,πάντως όπως το πήγαινα το πάω και διαφορά δεν έχω δει,ας μας πουν και άλλα παιδιά που έχουν βάλει.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Maras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οδηγείς συντηρητικά τότε δεν εχεις προβλημα αν όμως αποφασίσεις να το πηγαίνεις στο όριο του τότε δεν θα θέλεις να δεις την αντίδραση του αμαξιού σου. Ευθυγράμμιση χρειάζεται διότι άλλαξε η όλη γεωμετρία........υποθέτω οτι ο πισω άξονας ρυθμίζεται.......σίγουρα εχεις και φθορά ελαστικών!
    Δεν αλλαζει η γεωμετρια της αναρτησης με τους αποστατες....Ουτε φθορα ελαστικων μεγαλυτερη ή μικροτερη εχει....Απλως αυξανει τα ορια προσφυσης του συγκεκριμενου αξονα,κανοντας ενα ηδη υποστροφικο αμαξι,ακομα πιο υποστροφικο.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP