Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: turbo

  1. #11
    Εγγραφή
    21-01-10
    Μηνύματα
    561
    Thanked
    330
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotis07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια. Σε 318i 1900cc του 2000 μοντελο με τα 118 αλογα, γινεται να τουρμπιστει το μοτερ? Κι αν ναι εχουμε καποιον που να ξερουμε με μερακι να το κανουμε?
    Λίγο μπερδεμένο σε βρίσκω...στην αρχή θες να το κάνεις μετατροπή τα εχεις βρεί όλα κομπλέ δε προχωράς...μετά το βάζεις αγγελία...ύστερα πας και πετάς λεφτα για πρόγραμμα φίλτρο τζάμπα λεφτά δηλαδή γι αυτό το μοτέρ και τώρα θες να το τουρμισεις...Αποφάσησε τι θές γιατί θα πετάς λεφτά απο δω και απο εκει χωρίς νοημα.
    Τώρα για το τούρμπο στο συγκεκριμένο μοτερ οτι γίνεται γίνεται (κοίτα φώτο απο το δικό μου) αλλά αν προχωρήσεις ετοιμάσου να ρίξεις πολλά λεφτά και πολύ τρέξιμο για να γίνει όπως πρέπει και αν γίνει...Μόνο κανένα μεταχειρισμένο κιτάκι απο τον Καρρά αν βρείς θα άξιζε να βάλεις και να μην πειράξεις τίποτα δηλαδή γύρω στα 160 άλογα πάνω κάτω.Αλλά λίγο δύσκολο μετά απο τόσα χρόνια,για καινούργιο δε ξέρω καν αν ασχολείται ακόμα και οι τιμές του ήταν απαγορευτηκές.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Libanner : 12-09-14 στις 08:33

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Libanner For This Useful Post:

    BILL007 (15-09-14), paganis (12-09-14)

  3. #12
    Εγγραφή
    30-12-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    159
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    απ οσο ξερω αν εχεις το μαγικο χαρτι που λεγεται ΧΡΗΜΑ μπορεις να τουρμπισεις ακομα και σμαρτακι λευτα να υπαρχουνε και ολα γινοντε

  4. #13
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Στέφανος Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ οσο ξερω αν εχεις το μαγικο χαρτι που λεγεται ΧΡΗΜΑ μπορεις να τουρμπισεις ακομα και σμαρτακι λευτα να υπαρχουνε και ολα γινοντε
    Στέφανε,τα σμαρτάκια έχουν τούρμπο (δεν ξέρω αν έχει βγάλει 1000αρι ατμόσφαιρα). Κατά τα λοιπά,όντως με τα μπικικίνια τουρμπίζεις και πατίνι..

  5. The Following User Says Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (12-09-14)

  6. #14
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Maras Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε μου μακρυά απο έναν απατεωνα του Πειραιά που ειναι και πολυ χοντρός......ελπίζω να με κατάλαβες.......
    Εχει κλεισει εδω και πολλα χρονια ενω τον συνεταιρο του,προσφατως τον πιασανε και για ναρκωτικα....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    compactM3 (13-09-14), paganis (12-09-14)

  8. #15
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια. Οντως σκεφτομουν να αλλαξω μοτερ αλλα αμα παω να το δηλωσω θελω πολλααα λεφτα παραπανω ασε που δεν γινεται πια.... Και δεν θελω να μπλεξω με αδηλωτο... Σκεφτηκα να το τουρμπισω αλλα και παλι παει πολλα λεφτα για λιγα αλογα.. Οποτα η μονη λυση ειναι ενα m3 ετοιμο και το κεφαλι μου ησυχο.. Και παλι σας ευχαριστω πολυ που με συμβουλεψατε σε ολα!!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Panagiotis07 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (12-09-14), zaharias (13-09-14)

  10. #16
    Εγγραφή
    30-12-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    159
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δηλαδη αν με 1 καλο τουρμπισμα που θα κανεις σε αυτον το κινητηρα με προγραμμα και τα λοιπα φτασεις 160-200 αλογα βαρια δεν ικανοποιησε ποσα αλογα θες για να πεις ΝΑΙ τωρα ειμαι καλα?

  11. #17
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ικανοποιουμαι μια χαρα Στεφανε, αλλα αν ειναι δωσω 3000¤ κουμπωνω το 3.0 κι εχω 235 ατμοσφαιρα.... Εκτος κι αν ξερεις καποια πιο φθηνη λυση...

  12. #18
    Εγγραφή
    30-12-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    159
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τους φορους που θα πληρωνεις με το 3.0 τους σκεφτεσαι? εγω παντω θα το τουρμπιζα η θα το εβαζα κομπρεσσορα και τα 160-200 αλογα δεν συγκρινοντε με τα 235 τα ατμοσφερικα το τουρμπο θα εχει τρελες ροπερ και θα προτιμουσα να εχω 160-200 αλογα τουρμπατα παρα 235-250 ατμοσφερικα

  13. #19
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και το κοστος?? Συν οτι αν τουρμπισεις το μοτερ θα σου βγαζει προβληματα μετα, ειτε μικρα ειτε μεγαλα... Αν τα λεφτα ηταν καλα και λογικα θα το εκανα.. αλλα 3000 ειναι πολλα... Πιστευω δηλαδη (ισως να κανω και λαθος) ειναι καλυτερο στα ιδια λεφτα να μπει το 3.0

  14. #20
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν η αναβαθμιση ειναι επωνυμου βελτιωτη τοτε μπορουμε να τη συγκρινουμε ισως και να πουμε οτι καποιος προτιμα το τουρμπατο σε σχεση με το εργοστασιακο.
    Αν ειναι πατεντα παιζεται το ζητημα.
    Εξαρταται πολυ κ απο τα πραγματα που θα μπουν, απο τη δουλεια που θα κανει μηχανικος, εξατμισας και προγραμματιστης, απο τις γνωσεις του οδηγου κ αλλα πολλα.
    Σχεδον παντα αντιμετωπιζονται προληματα νεοτητας, καποια πρεπει να αλλαξουν στην πορεια κλπ.
    Πιστευω οτι ειναι αυτοσχεδιο τουρμπο κιτ απαιτει ψαγμενο ιδιοκτητη και παλι, δεν...
    Θελει υπομονη, αλλαγες κ δοκιμες για να φτασει να δουλευει σωστα.
    Και μετα απο ολα αυτα θα εχεις κ το αλλο θεμα.
    Θα εχεις ενα αμαξι στα χερια σου που δεν θα μπορει να μπει στο οποιοδηποτε συνεργειο για διαγνωση κ επισκευη.
    Εστω οτι εισαι διακοπες μακρυα απο την εδρα σου κ τυχαινει κατι.
    Αν ειναι στοκ αμαξι, βρισκεις ενα εξειδικευμενο, μια αντιπροσωπεια κ πας. Κ να μην βρεις πας σε εξειδικευμενο αλλης φιρμας στο κατω κατω κ ολο κ καπως μπορουν να βοηθησουν.
    Στο τουρμπισμενο θα μεινουν να το κοιτανε κατα 99%.
    Λιγο πολυ θα πρεπει να εισαι σε θεση να κανεις διαγνωση μονος σου.


    Για τους παραπανω λογους προσωπικα θεωρω οτι τιποτα δεν συγκρινεται με τα εργοστασιακα αλογα.
    Εκτος αν μιλαμε για κιτ επωνυμου βελτιωτη.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    A8hnaios (13-09-14), BILL007 (15-09-14), Vasilis M3 (13-09-14)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP