Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 65

Θέμα: steptronic>συντηρηση-επισκευη (γενικη συζητηση και συγχαρητηρια για το DIY)

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε για το εξαιρετικο θρεντ.

    Οταν ειδα ετσι ανοιγμένο το σασμαν...

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (30-09-13), individual (01-06-11), Stefanos_Cool (31-05-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντωνη εχετε ξεφυγει τελείως με το κουνιαδακι σου στο θεμα συντηρησης.

    Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για την υπομονη και ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το τοσο
    αναλυτικο DIY .

  4. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    individual (01-06-11)

  5. #23
    Εγγραφή
    08-02-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολλά ΜΠΡΑΒΟ απο τα λίγα θέματα που μου κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον.με τόσα δισκάκια έχασα την μπάλα. να ρωτήσω κάτι αλλάξατε και το φίλτρο του σασμάν.κάποιος μου είπε οτι θέλει και αυτό αλλάγη καθε 50-60 χιλ. χιλ.

  6. The Following User Says Thank You to oasisa For This Useful Post:

    individual (01-06-11)

  7. #24
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oasisa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά ΜΠΡΑΒΟ απο τα λίγα θέματα που μου κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον.με τόσα δισκάκια έχασα την μπάλα. να ρωτήσω κάτι αλλάξατε και το φίλτρο του σασμάν.κάποιος μου είπε οτι θέλει και αυτό αλλάγη καθε 50-60 χιλ. χιλ.
    εγω φιλε μου θα τα αλλαζω....ισως και νωριτερα,απο τις 50.000 χλμ......
    και το λεω αυτο γιατι με αυτα που ειδα και εγω και ο γιωργος.....καταλαβαμε,οτι σε αυτα τουλαχιστον τα σασμαν....ο ορος που χρησιμοποιει η BMW....life-time λαδια......μονο το γελιο μπορει να μας προκαλεσει....

  8. #25
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητηρια για την υπομονη σου, το μερακι σου και την υπεροχη δουλεια σου...!!!!!!

    Τωρα ξερω αν χρειαστω κατι ...... θα σε επισκευτω.......!!!!!!

    και παλι συγχαρητηρια....!!!!!!!

    αχρειαστοι να ειμαστε....αλλα αν χρειστεις κατι και μπορουμε να βοηθησουμε.......γιατι οχι

  9. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    Eleni (01-06-11)

  10. #26
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντωνη αν και τα ειπαμε και στο τηλεφωνο με αυτο το θρεντ και το αλλο με το φίλτρο αναθυμιασεων του turbo μας ανοιξες τα ματια και εσωσες τις τσεπες μας απο πολλα φραγκα αφου ψαχνεσαι τοσο πολύ με το θέμα συντηρησης του αυτοκινητου σου μας μεταφερεις τις εμπειριες σου και τις μοιραζεσαι μαζι μας.

    Πληροφοριακα να πώ οτι για αλλαγη σαζμαν Steptronic η BMW ζηταει κοντα 5000 Ευρω και οι ζασμαναδες για ανακατασκευασμενο κοντα στο 3000 χιλιαρο.

    Πες μας αντωνη το κοστος για τα ανταλλακτικα που χρειαστηκες μιας και τα εργατικα του Γιωργου βλέπω να τα πληρώνεις σε υγρό καυσιμο (Ουισκια)

  11. #27
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πάντως και 3 χιλιάρικα να πήρε ο Γιώργος, προτιμώ να τα δώσω σ' εκείνον παρά στους άλλους!

  12. The Following 5 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    Eleni (01-08-12), individual (01-06-11), Konstantinos E60 (01-06-11), Kostas_1 (01-06-11), Leonidas_E39 (01-06-11)

  13. #28
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και 3 χιλιάρικα να πήρε ο Γιώργος, προτιμώ να τα δώσω σ' εκείνον παρά στους άλλους!
    Ετσι ειναι Αρη συμφωνω μαζι σου μιας και οτι εκανε ο Γιωργος μας δειχνει οτι εγινε με πολύ μερακι πραγμα δυσκολο να βρεις πλεον στις μερες μας .

  14. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    individual (01-06-11)

  15. #29
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_Thess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντωνη αν και τα ειπαμε και στο τηλεφωνο με αυτο το θρεντ και το αλλο με το φίλτρο αναθυμιασεων του turbo μας ανοιξες τα ματια και εσωσες τις τσεπες μας απο πολλα φραγκα αφου ψαχνεσαι τοσο πολύ με το θέμα συντηρησης του αυτοκινητου σου μας μεταφερεις τις εμπειριες σου και τις μοιραζεσαι μαζι μας.

    Πληροφοριακα να πώ οτι για αλλαγη σαζμαν Steptronic η BMW ζηταει κοντα 5000 Ευρω και οι ζασμαναδες για ανακατασκευασμενο κοντα στο 3000 χιλιαρο.

    Πες μας αντωνη το κοστος για τα ανταλλακτικα που χρειαστηκες μιας και τα εργατικα του Γιωργου βλέπω να τα πληρώνεις σε υγρό καυσιμο (Ουισκια)
    Οχι οτι θελω να το κρατησω μυστικο.....αλλα οτι και νουμερο να σου πω δεν εχει καμια μα καμια σημασια,γιατι παιζουν ρολο χιλιοι δυο παραγωντες,για αυτο που ρωτας,γιατι.....
    1)δεν παθαινουν ολα την ιδια ζημια...
    2)δεν κοστιζουν τα ανταλλακτικα σε ολους το ιδιο.......καθημερινο παραδειγμα,γνωστο σε ολους,η αγορα λαδιων κινητηρα.......
    Βαζουν 5 ατομα ας πουμε,το ιδιο λαδι στο αμαξι τους.........και οταν ρωτησεις τον καθενα,ποσο πηρε το λιτρο........ακους τελειως διαφορετικες τιμες!!!!!
    3)μπορει το ανταλλακτικο που θελεις,να στοιχιζει καινουριο πχ 500 ευρω,αλλα να το βρεις μτχ 100 ευρω......
    Και μην εχετε την εντυπωση οτι ακομα και στο στεπτρονικ δεν βαζουν καποιοι μτχ ανταλλακτικα....
    Εγω ας πουμε δεν ειχα κανενα κονε οσων αφορα τα δισκακια......οποτε εδωσα οσα μου ειπε ο ανθρωπος,γιατι δεν ειχα εκατο επιλογες,ωστε να διαλεξω!!!!.... τα υπολοιπα,φυσικα τα πηρα μεσω καποιων φιλων,με ¨ακρες¨ και καλες τιμες......
    Τιμες που δεν εχουν καμια σχεση,με αυτες της αντιπροσωπειας......
    Οσο για τον γιωργο,δεν υπαρχουν χρηματα αναμεσα μας.......οταν θελει την βοηθεια μου σε οτιδηποτε,η απαντηση φυσικα παντα ειναι ενα μεγαλο ναι!!!!.....το οποιο,το λεω με την καρδια μου!!!!....και γενικα αυτο ισχυει σε ολη την παρεα μου!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη individual : 01-06-11 στις 14:34

  16. #30
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_Thess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι Αρη συμφωνω μαζι σου μιας και οτι εκανε ο Γιωργος μας δειχνει οτι εγινε με πολύ μερακι πραγμα δυσκολο να βρεις πλεον στις μερες μας .

    Καθε μερα του το λεω!!!!!......να κανει αυτο που αγαπαει και επαγγελματικα.......
    γιατι του αρεσει να ψαχνεται με οτιδηποτε καινουριο.........και κανει σαν μικρο παιδι οταν ειναι να λυσει κατι που το βλεπει για πρωτη φορα........απλα και μονο,για να δει ¨τι ονειρο ειχε δει¨ αυτος που το κατασκευασε......
    Πριν κατεβασουμε το σασμαν του ειχα πει,οτι ξερεις το στεπτρονικ ειναι ετσι-ετσι-ετσι-ετσι και κανει αυτο-αυτο-αυτο.....
    Μολις το ελυσε,ειπε.......
    Ειναι ιδιο με ενα απλο σασμαν,οσων αφορα τα μηχανικα μερη......απλα αυτο δινει της εντολες του ηλεκτρονικα.........ετσι απλα!!!!.....
    Με κουφανε.......αλλα τελικα ειχε δικιο!!!

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP