Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 79

Θέμα: Προσοχή στα συνεργεία!

  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή Προσοχή στα συνεργεία!

    Έψαχνα συνεργεί BMW για να ρωτήσω κάποια μηχανικά πράγματα για το αμάξι μου αλλά και για να αλλάξω λάδια, αποφάσισα λοιπόν να επισκεφτώ ένα από τα συνεργεία που προτείνουν οι συμφορουμίτες.

    Συνήθως αγοράζω λάδια από Λαμπριανίδη και φίλτρα από ebay αυτή τη φορά όμως βιαζόμουνα και πήγα κατευθείαν στο συνεργείο.
    Ο κύριος εκεί είχε το λάδι της BMW και το Castrol eagle και μου πρότεινε το BMW άντε λέω ας βάλω της BMW δε βαριέσαι..

    Να πω ότι σε ότι ρώτησα έμεινα ικανοποιημένος απο τις απαντήσεις και ο μάστορας φάνηκε έντιμος.

    Επειδή μου αρέσει να βλέπω και είμαι υποψιασμένος γιατι δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη πάντα κάθομαι δίπλα απο το αμάξι και παρατηρώ. Όταν άρχισε να ανοίγει τα μπουκάλια για να βάλει το λάδι στον κινητήρα δεν άκουσα να κάνει "κλικ" το καπάκι και αμέσως ήρθε ένας άλλος και μου έπιασε την κουβέντα, είχε ήδη βάλει τα πρώτα 5 λίτρα μέσα, αμέσως κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά..
    Πήρα ένα από τα "καινούρια" μπουκάλια που θα έπρεπε να είναι σφραγισμένα και δοκίμασα να το ανοίξω.

    Οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν δεν ήταν σφραγισμένο!

    Ο τύπος βάζει λάδι χύμα μέσα σε παλιά μπουκάλια και το πουλάει για καινούριο!!!

    Αμέσως μου πρότεινε να βγάλει το λάδι που ήδη είχε βάλει μέσα στον κινητήρα και να μου βάλει άλλο από σφραγισμένα μπουκάλια όπως και τελικά έκανε.

    Μη με ρωτήσετε ποιο είναι το συνεργείο δεν θα πω δεν νομίζω ότι έχει νόημα απλά σας εφιστώ την προσοχή!!

  2. The Following 10 Users Say Thank You to KiNG For This Useful Post:

    aristent (16-07-14), BILL007 (16-07-14), chrisgiapz3 (16-07-14), Christopherk (16-07-14), dark knight (16-07-14), gant (16-07-14), Moufas E46 (07-04-15), nikos1400 (18-07-14), Ptboul (16-07-14), Vassilis ///M (16-07-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπαρχει περιπτωση να παιρνει το γνησιο λαδι σε μεγαλη συσκευασια (βαρελι) και να το βαζει σε μπουκαλια του λιτρου(που του εχουν μεινει απο προηγουμενες αλλαγες) για ευκολια?
    Εξετασες ενα τετοιο ενδεχομενο?

    Βεβαιως αν ειναι ετσι θα στο ελεγε και δεν θα ετρεχε να σου τα βγαλει και να βαλει αλλα.

    Τι να πεις.
    Χοντρο ακουγεται...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (16-07-14), deepBLUE (16-07-14)

  5. #3
    Εγγραφή
    18-12-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    687
    Thanked
    1058
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει περιπτωση να παιρνει το γνησιο λαδι σε μεγαλη συσκευασια (βαρελι) και να το βαζει σε μπουκαλια του λιτρου(που του εχουν μεινει απο προηγουμενες αλλαγες) για ευκολια?
    Εξετασες ενα τετοιο ενδεχομενο?
    αυτο συμβαινει......

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει περιπτωση να παιρνει το γνησιο λαδι σε μεγαλη συσκευασια (βαρελι) και να το βαζει σε μπουκαλια του λιτρου(που του εχουν μεινει απο προηγουμενες αλλαγες) για ευκολια?
    Εξετασες ενα τετοιο ενδεχομενο?

    Βεβαιως αν ειναι ετσι θα στο ελεγε και δεν θα ετρεχε να σου τα βγαλει και να βαλει αλλα.

    Τι να πεις.
    Χοντρο ακουγεται...
    Αυτό ακριβώς γίνεται ακόμα και στις αντιπροσωπείες
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω βαγγελη οσες φορες ειχα παει στην αντιπροσωπια αλλα και στο εξουσιοδοτημενο που παω τα μπουκαλια ειναι κανονικα σφραγισμενα

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. The Following 3 Users Say Thank You to mitsos_chania For This Useful Post:

    A8hnaios (16-07-14), chrisgiapz3 (16-07-14), nikos1400 (18-07-14)

  9. #6
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα μπουκαλια ειναι κανονικα σφραγισμενα
    Και γω..!



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  10. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (16-07-14)

  11. #7
    Εγγραφή
    01-05-11
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    141
    Thanked
    296
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η πιο συχνα νοθευμενη μαρκα ειναι η Castrol δυστυχως.Κυκλοφορουν σε γνησια δοχεια και σφραγισμενα.Θελει πολλη προσοχη απο που τα αγοραζεις,σε ευρωπαικες χωρες που υπαρχει ελεγχος βρισκουν συχνα κυκλοματα,τωρα στην μπανανια που ζουμε θελει ιδιαιτερη προσοχη.

  12. The Following User Says Thank You to ALPINAKIAS For This Useful Post:

    MIKEN636 (16-07-14)

  13. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πες μας και ποιο συνεργειο ειναι.

  14. #9
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γιατί όμως ρε παιδιά να μην του πει αυτό κι αυτό παίρνω μεγάλη ποσότητα και να δείξει και αμέσως και το βαρέλι ή ακόμα καλύτερα να έκανε εξήγηση από την αρχή πως δουλεύει.

  15. The Following 6 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    A8hnaios (16-07-14), BILL007 (16-07-14), chrisgiapz3 (16-07-14), katsaraios (16-07-14), nikos valvetronic (07-04-15), nikos1400 (18-07-14)

  16. #10
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όσοι αγοράζουν βαρέλια τα χρησιμοποιούν μπροστά στον πελάτη συνήθως με μια ειδική αντλία που έχουν.
    Το έχω δει και εγώ.

    Η λογική λέει ότι για να γεμίζεις μπουκαλάκια και όταν σε ρωτάει ο πελάτης εσύ να μην του λες έλα να δεις το βαρέλι, ίδιο είναι, ότι έχεις κάνει πονηριά στην ποιότητα για να έχεις μεγαλύτερο κέρδος. Αλλιώς θα του το έδειχνε για να μην τον χάσει από πελάτη. Γιατί τώρα με αυτό που έκανε και το άδειασε, έβαλε σφραγισμένα, ο πελάτης δεν ξαναπατάει εκεί γιατί έχασε την εμπιστοσύνη του...

  17. The Following 5 Users Say Thank You to Harisp For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (16-07-14), BILL007 (16-07-14), chrisgiapz3 (16-07-14), GEORGE BMW 316ci (16-07-14), nikos1400 (18-07-14)

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP