Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 79

Θέμα: Προσοχή στα συνεργεία!

  1. #41
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στόν ΤΑΚΟ να τελείωνουμε.

    Μία απο τις δραστηριοτητές μου είναι μεταποίηση,συσκευασία.Οι νόμοι είναι ξεκάθαροι,
    όπως και οι "νόμοι" της αγοράς.

    Με προβληματίζουν οι φίλοι που προσπαθούν να βρούν δικαιολογία για τον εν λόγο μάστορα.....

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  2. #42
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    393
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επειδη τα συνεργεια τα εχω φαει με το κουταλι και ειδικα των bmw εδω στο ελλαδισταν, δεν υπαρχει συνεργειο που να ειναι σε ολα καλο. Αλλος ειναι καλος στα ηλεκτρονικα αλλα απο τιμες και αμεση εξυπηρετηση ειναι δραμα. Αλλος ειναι καλος στο μπλαμπλα και στην εξυπηρετηση αλλα θα επιστρεψεις το αμαξι για το ιδιο προβλημα 3 4 φορες μεχρι να λυθει κι αφου γινουν τα νευρα σου τσαταλια. Αλλος δεν αναλαμβανει δουλειες που δεν θα αφησουν τζιρο καλο στο μαγαζι. Αλλος θα σου κανει μετατροπη Μ3 στο Ε36 και θα σου βγαλει τα bilstein για 6κυλιδρο που εχεις και θα σου βαλει απο 30αρι 4κυλινδρο για να γλυτωσει απο την μπαρα θολων που υποτιθεται στην εκανε δωρο για να γλυκαθεις.Κλωτσιμενες βιδες, σπασμενα πλαστικα, καλωδια χυμα, να σημαδευεις το μαφ σου και οταν το παραλαμβανεις να εχει αλλο επανω. Παω σε αλλον να βαλω φρενα απο Μ3, ακρα και ημιαξονια πισω(αυτα που υποτιθεται ειχα πληρωμενα στον προηγουμενο και τα εκανε γαργαρα) και σκαρφιζοταν τροπους (δεν κανει το ενα ή το αλλο) για να μου πουλησει μπλοκε απο Μ5 κι να του δωσω του 321 συν διαφορα. Τελικα εβγαλα εγω την ακρη και γλυτωσα το μπλοκε μου αφου βεβαια δεν ξαναπατησα! Αλλος ειναι καλος και νοικοκυρης αλλα στα Μ3 εχει ενα θεμα. Τωρα πλεον αφου αλλαξα αμαξι απο τους μ@λακες που μου το ριμαξαν και μου εφυγε ενας σκασμος λεφτα, παω αγοραζω μονος μου οτι χρειαζομαι και παω και καθομαι απο πανω. Ειναι ΑΤΖΑΜΗΔΕΣ και αντιεπαγγελματιες κατα το 90%. Οι περισσοτεροι εδω ξερουν απο αλλο φορουμ που ειχα αναρτησει ποστ με τις ζημιες, απο γνωστο επαγγελματια του χωρου, οταν εκανα μετατροπη στο προηγουμενο αμαξι απο 325 σε Μ3. Περασαν 2 χρονια και με παρακαλαγε να το κατεβασω διοτι εχανε πελατες που το διαβαζαν. ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΔΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΕΓΝΑ. Μας εχουν ριμαξει!!!

  3. The Following 5 Users Say Thank You to ΜΙΧΑΛΗΣ For This Useful Post:

    I_MNL (18-07-14), katsaraios (18-07-14), Panmilios (18-07-14), tasos.kamv (17-07-14), Vassilis ///M (18-07-14)

  4. #43
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απο εδω και περα θα παραγγειλει καπακια.


    Τα καπακια που χρησιμοποιουνται πρωτη φορα βιδωνονται στο γεμισμενο μπουκαλι και οταν τα ξεβιδωνεις για πρωτη φορα σπαει ο δακτυλιος ασφαλειας απο κατω και ακουγεται το κρακ.



    Περιστατικο:

    Παω το αμαξι για αλλαγη αντιψυκτικου και εχω αγορασει το γνησιο απο αντιπροσωπεια. Αφου το πηγαινω στο εξειδιξευμενο μου λεει ο ιδιοκτητης: "μα καλα χρειαζοταν να αγορασεις απο αντιπροσωπεια? ...το ιδιο εχουμε εδω"
    Με πλησιαζει ομως ο μηχανικος που με παει επειδη το φτιαχνουμε παρεα το αμαξι και ξερει τι ψειρας ειμαι: "πολυ καλα εκανες και εφερες απο αντιπροσωπεια"..... .......

  5. #44
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο εδω και περα θα παραγγειλει καπακια.


    Τα καπακια που χρησιμοποιουνται πρωτη φορα βιδωνονται στο γεμισμενο μπουκαλι και οταν τα ξεβιδωνεις για πρωτη φορα σπαει ο δακτυλιος ασφαλειας απο κατω και ακουγεται το κρακ.



    Περιστατικο:

    Παω το αμαξι για αλλαγη αντιψυκτικου και εχω αγορασει το γνησιο απο αντιπροσωπεια. Αφου το πηγαινω στο εξειδιξευμενο μου λεει ο ιδιοκτητης: "μα καλα χρειαζοταν να αγορασεις απο αντιπροσωπεια? ...το ιδιο εχουμε εδω"
    Με πλησιαζει ομως ο μηχανικος που με παει επειδη το φτιαχνουμε παρεα το αμαξι και ξερει τι ψειρας ειμαι: "πολυ καλα εκανες και εφερες απο αντιπροσωπεια"..... .......
    Πες μας κι εσυ ποιο ειναι το εξειδικευμενο.

  6. #45
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Καλά ρε παιδιά δεθα μάθουμε ποτέ το όνομα του συνεργείου..;;!!

    Ο king που ειναι;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη A8hnaios : 17-07-14 στις 23:30



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  7. #46
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όπως προανέφερε και ποιο πάνω κάποιος στην Ελλάδα δεν υπάρχει το τέλειο συνεργείο ούτε ο τέλειος επαγγελματίας σε όλα τα επίπεδα της κοινωνίας απο τον πρωθυπουργό μέχρι τον τελευταίο πολίτη, όποιος έχει την δυνατότητα να σε κοροϊδέψει και του το επιτρέψεις θα το κάνει.

    Δεν το ξέρετε αυτό? είναι δεδομένο στην Ελλάδα, είναι στην κουλτούρα του Ελληνα, απατεώνας και δοσίλογος από αρχαιοτάτων χρόνων.

    Να πω για τους γιατρούς που ο άλλος στο Ελπίς πρόσφατα ήθελε να αφαιρέσει νεφρό απο ασθενή που ενώ είχε νεφρολιθίαση του είπε οτι έχει καρκίνο για να το πουλήσει, να πω για τους δικηγόρους που χρηματίζονται απο τους αντίδικους εις βάρος του πελάτη τους και τα παίρνουν και απο τους δύο?

    Άμα πηγαίνεις και αφήνεις το αμάξι σου σε εξουσιοδοτημένο η όχι συνεργείο τι περιμένεις? 100% κάπου θα σε κοροϊδέψει δεν υπάρχει αμφιβολία και να σου πω εγώ το συνεργείο και το πας αλλού τι? και ο άλλος θα στη φέρει.
    Τα παραδείγματα είναι άπειρα και επειδή αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ απλά μαθαίνεις να προφυλάσσεσαι..

    Ο συγκεκριμένος απο ότι διαβάζω εδώ έχει καλό όνομα ίσως να είναι και πολύ καλός μάστορας, εμένα μια χαρά μου φάνηκε και σε κάτι που τον ρώτησα το είδε το αμάξι και μου απάντησε με ειλικρίνεια, θα μπορούσε κάλλιστα να μου πει οτι θέλει επισκευή, γιατί όχι λεφτά θα έπαιρνε.
    Αυτό το thread το έγραψα για να σας πω οτι παίζει αυτή η απάτη με τα λάδια, επιβεβαιωμένη κατ εμέ, δεν μου έδωσε καμία εξήγηση και τα άλλαξε αμέσως.
    Εγώ 5 λτ λάδι δεν θα τα πέταγα πάντως χωρίς 2ρη κουβέντα γιατι για πέταμα είναι επειδή είναι diesel βγήκαν κατάμαυρα, τώρα άμα τα έβαλε σε κάποιον άλλο μόνο αυτός το ξέρει, πάντος τα έβαλε σε ξεχωριστό δοχείο.


    Εγώ συνεννοήθηκα για 8 λτ λάδι γνήσιο BMW και το θέλω όπως μου το έδειξε στην αρχή σε σφραγισμένα μπουκάλια μη σου πώ θα ζητάω πλέων να βλέπω και το σφραγισμένου κουτί της BMW που έχει μέσα τα μπουκάλια, αν σε κάποια συνεργεία εδώ η στο εξωτερικό το αγοράζουν σε βαρέλια η δε ξέρω γω τι άλλο, εκτός του οτι θα έπρεπε να μου το πει απο την αρχή, εγώ επιλέγω και δεν το θέλω για το αμάξι μου!
    8λτ λοιπόν μαζί με το φίλτρο 120 ευρώ άμα μου έβαζε το χύμα στο κύμα λάδι, ίσως και ορυκτέλαιο που το ξέρω εγώ τι είναι, που μπορεί να το αγοράζει και 0,50 το λτ πόσο κέρδος έχει? άμα το κάνει και σε όλους? πόσο????

  8. #47
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δε μας λες ποιός ειναι όμως,βάζεις τη φυτιλιά κ μετά......

    Ps. Παρεμπιπτόντως Ωραίο τ αμαξι σου....



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  9. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    compactM3 (18-07-14)

  10. #48
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό που κάνεις κινγκ δέν είναι καθόλου σωστό!
    Βγαίνεις επιβεβαιώνεις την καφριλα και παρ'ολα αυτα που έχουν
    γραφτεί ,αφήνεις το θέμα κενό.

    Με αυτή την συμπεριφορά,μάλλον τον μάστορα θα πιστέψω εγώ.

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  11. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    compactM3 (18-07-14)

  12. #49
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Νομιζω πως μαντεψα
    Θα μας πεις τουλ. τη περιοχη?

  13. #50
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή



    _______
    ενα σχολιο μονο,
    να καθεται ο πελατης στο χωρο αναμονης, ναι,
    στο εξωτερικο ομως που υπαρχει και κανεις ελεγχος στη λειτουργια και τυπικοτητα των συνεργειων.
    εδω στη μπανανια πρεπει να'μαστε οσο πιο κοντα. προφανως οχι στη μεση και στα ποδια του μαστορα, ουτε κατω απο το αμαξι και το αναβατοριο.
    αλλα οχι, δεν ειμαστε ακομα "εξωτερικο"...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  14. The Following 3 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    A8hnaios (18-07-14), chrisgiapz3 (18-07-14), E46 POWER (18-07-14)

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP