Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: 318is σχεδια και βοηθεια...!

  1. #1
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή 318is σχεδια και βοηθεια...!

    Καλησπερα στα παιδια...Καταρχας ειμαι καινουριος στο φορουμ και επισης καινουριος και στα αυτοκινητα bmw.Να συστηθω, με λενε Γιωργο και ειμαι κατοικος Γερμανιας.Ας μπουμε στο θεμα.Εδω και δυο εβδομαδες μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ενα 318is σε τιμη χαμηλη σχετικα, 1500 ευρω και εννοειται το αγορασα.Ειναι το κουπε σε κοκκινο χρωμα (θα ανεβει και φωτο συντομα). Το αυτοκινητο δυστυχως δεν ηταν σε καλη κατασταση οσον αφορα το εσωτερικο.Και επειδη εσεις ξερετε και κατι παραπανω θα ζητουσα τις συμβουλες σας.Λοιπον, καταρχας θα αλλαχτει ο ουρανος και θα τοποθετηθει καινουριο υφασμα (ειμαι τυχερος γιατι στο χωριο που μενω υπαρχει εργοστασιο που φτιαχνει υφασματα-δερματα για την bmw). Μαζι με τον ουρανο θα αλλαχτει η επενδυση στις πορτες και ισως και στο σαλονι εκτος αν δεν βρω απο κανενα m3. Δευτερο πραγμα που εχω στα σχεδια ειναι να αλλαχτει το κατραν με ενα σε ασπρο χρωμα. Στη συνεχεια θα αλλαχτουν διαφορα κουμπια, κουμπακια και χερουλια. Και μετα ερχομαστε σε ενα θεμα που θελω την βοηθεια σας.Θα ηθελα να γεμισω το κενο κατω απο το cd player και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι χρησιμο αυτο το obc και τι δουλεια κανει.Και αφου σας ζαλισα που σας ζαλισα θα πω και για το εξωτερικο.Ενα χαμηλωμα μπροστα 6mm και πισω 3mm, ενα σποιλερ μικρο και ενα που μπαινει πανω στο τζαμι, φρυδακια στα φαναρια, φρυδακι στον προφυλακτηρα, ζαντες alpina μαυρες (ισως 17αρες) και εδω που θα χρειαστω και παλι την βοηθεια σας ειναι στα μπροστα φαναρια.Θελω να βαψω τον καθρεφτη απο την μεγαλη σκαλα κιτρινο και στην μεσαια σκαλα να βαλω η xenon η μια ασπρη λαμπα phillips.Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη για την εκθεση

  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατ'αρχην καλως ηρθες Γιωργο!!!

    καλοταξιδη η μπεμπε και ελπιζω να τα φερεις ολα οπως τα θελεις.

    πιστευω οτι συντομα θα εχεις απαντησεις απο μελη που το κατεχουν καλα το θεμα Ε36 και θα βρεις τις καταλληλες λυσεις για ολα!!!


    ΥΣ....στο χαμηλωμα που γραφεις,προφανως δεν εννοεις mm(χιλιοστα) αλλα cm(εκατοστα).....αν και τα 6cm ειναι πολλα για χαμηλωμα.....

  3. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (04-07-14)

  4. #3
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλος σας βρηκα και ευχαριστω πολυ...Ναι εννοω cm και οχι mm...

  5. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δεν νομιζω πως περνας Γερμανικο ΚΤΕΟ με 6cm χαμηλωμα !

  6. #5
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiorgosT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στα παιδια...Καταρχας ειμαι καινουριος στο φορουμ και επισης καινουριος και στα αυτοκινητα bmw.Να συστηθω, με λενε Γιωργο και ειμαι κατοικος Γερμανιας.Ας μπουμε στο θεμα.Εδω και δυο εβδομαδες μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ενα 318is σε τιμη χαμηλη σχετικα, 1500 ευρω και εννοειται το αγορασα.Ειναι το κουπε σε κοκκινο χρωμα (θα ανεβει και φωτο συντομα). Το αυτοκινητο δυστυχως δεν ηταν σε καλη κατασταση οσον αφορα το εσωτερικο.Και επειδη εσεις ξερετε και κατι παραπανω θα ζητουσα τις συμβουλες σας.Λοιπον, καταρχας θα αλλαχτει ο ουρανος και θα τοποθετηθει καινουριο υφασμα (ειμαι τυχερος γιατι στο χωριο που μενω υπαρχει εργοστασιο που φτιαχνει υφασματα-δερματα για την bmw). Μαζι με τον ουρανο θα αλλαχτει η επενδυση στις πορτες και ισως και στο σαλονι εκτος αν δεν βρω απο κανενα m3. Δευτερο πραγμα που εχω στα σχεδια ειναι να αλλαχτει το κατραν με ενα σε ασπρο χρωμα. Στη συνεχεια θα αλλαχτουν διαφορα κουμπια, κουμπακια και χερουλια. Και μετα ερχομαστε σε ενα θεμα που θελω την βοηθεια σας.Θα ηθελα να γεμισω το κενο κατω απο το cd player και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι χρησιμο αυτο το obc και τι δουλεια κανει.Και αφου σας ζαλισα που σας ζαλισα θα πω και για το εξωτερικο.Ενα χαμηλωμα μπροστα 6mm και πισω 3mm, ενα σποιλερ μικρο και ενα που μπαινει πανω στο τζαμι, φρυδακια στα φαναρια, φρυδακι στον προφυλακτηρα, ζαντες alpina μαυρες (ισως 17αρες) και εδω που θα χρειαστω και παλι την βοηθεια σας ειναι στα μπροστα φαναρια.Θελω να βαψω τον καθρεφτη απο την μεγαλη σκαλα κιτρινο και στην μεσαια σκαλα να βαλω η xenon η μια ασπρη λαμπα phillips.Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη για την εκθεση

    Καταρχας καλως ηρθες και καλοταξιδο το 36αρι σου
    Το obc ειναι υπολογιστης ταξιδιου,προτεινω να βαλεις το μεγαλο (με τα 18 κουμπακια) το οποιο ειναι χρησιμο και εμφανισιακα προτιμητέο απο το κενο και το άθλιο ρολογάκι που έχει απο το εργοστάσιο.

    Όσων αφορά αυτά που έχω σε bold, στην ελλάδα γίνονται εύκολα αλλά στην γερμανία θα χρειαστείς χαρτί πιστοποίησης (abe,gutachten) και ειδικά αυτο για το φανάρι που θέλεις να κάνεις δεν ξέρω αν επιτρέπεται.
    -------------------

  7. The Following User Says Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    BILL007 (04-07-14)

  8. #6
    Εγγραφή
    04-07-14
    Περιοχή
    Künzelsau
    Μηνύματα
    207
    Thanked
    207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απο οτι ξερω περναω γερμανικο κτεο (TÜV) με 6 εκατοστα...Γενικα οσο και να ειναι αρκει να το δηλωσω...Οτι κιαν κανεις στο αυτοκινητο πρεπει να το δηλωνεις εδω περα...Ευτυχως φιλε αυτος που το ειχε το ξηλωσε το ρολογακι πριν το ξηλωσω εγω...Θα ψαξω να βρω για το μεγαλο που με ειπες...Υπολογιστης ταξιδιου δηλαδη θα μπορω να βλεπω σχεδον τα παντα απο εκει θερμοκρασιες κτλ...Εγκατασταση γινεται ευκολα?

  9. #7
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή


  10. #8
    Εγγραφή
    24-01-13
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    2122
    Rides
    2

    Προεπιλογή


  11. #9
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή


    Να σου έρθουν όλα βολικά συνονόματε.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  12. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiorgosT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι ξερω περναω γερμανικο κτεο (TÜV) με 6 εκατοστα...Γενικα οσο και να ειναι αρκει να το δηλωσω...Οτι κιαν κανεις στο αυτοκινητο πρεπει να το δηλωνεις εδω περα...Ευτυχως φιλε αυτος που το ειχε το ξηλωσε το ρολογακι πριν το ξηλωσω εγω...Θα ψαξω να βρω για το μεγαλο που με ειπες...Υπολογιστης ταξιδιου δηλαδη θα μπορω να βλεπω σχεδον τα παντα απο εκει θερμοκρασιες κτλ...Εγκατασταση γινεται ευκολα?
    Εισαι σιγουρος? Δεν νομιζω να δεχτουν 6cm αφου δεν μπαινουν αλυσιδες και αν θυμαμαι καλα ειναι αιτια να σε κοβουν.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP