Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Aλλαγη ηχειων σε z4

  1. #1
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή Aλλαγη ηχειων σε z4

    Θελω να αλλαξω τα ηχεια που βρισκονται ακριβως πισω απο τα καθισματα στη z4 μου.Εχει κανεις ιδεα πως μπορει να γινει αυτο?Το πηγα στον καλυτερο μαστορα της πολης μου και ο ανθρωπος μου λεει οτι πρωτη φορα στην καριερα του δεν μπορεσε να αλλαξει ηχειο σε αμαξι.!!!Να το παω στην αντιπροσωπεια σκεφτομαι να πληρωσω κανενα 100ρικο για αλλαγη 2 ηχειων θα ειναι μεγαλη κοροιδια.Αν γνωριζει κανεις τον τροπο η εχει καποιο pdf αρχειο πως βγαινουν τα πισω ηχεια θα βοηθουσε πολυ...Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χμ....
    Εισαι στο σωστο μερος
    Για δες εδω απο τη σελιδα 5.

    Ειναι ενα PDF που αφορα μεγαλυτερη αλλαγη αλλα μαλλον θα σε βοηθησει....

  3. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    deepBLUE (19-04-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειναι λιγο φασαρια κ θελει προσοχη για να μην σπασουν τα δοντακια απ τα πλαστικα.Δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο γιατι κ οι διαστασεις του ειναι μικρες ,παντως σιγουρα αν βρεις μια καλη μαρκα να εχει σ αυτες τις διαστασεις τοτε σιγουρα θα εχεις καθαροτερο ηχο.Δες στην μαρκα ροκφορδ φοσγκειτ ,ειναι αγγλικη κ αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει ,ειναι ομως λιγο ακριβη...

  5. #4
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βασικα το παιδι απο τον οποιο πηρα το αμαξι ειχε περασει focal με ενισχυτη ολα τα μπροστα ηχεια στις μαμα διαστασεις εννοειται παντα.Ομως τα πισω ηχεια τα ειχε αφησει εργοστασιακα επειδη οπως ειπες ειναι λιγο φασαρια αλλα και συνδεδεμενα με τον ενισχυτη.Λογικο ειναι το ενα απο τα πισω να καει και να θελουν αλλαγη.Παλι focal θα βαλω βγαζει σε αυτη τη διασταση (τα μικροτερα της ειναι 120 ευρω!!!)Αλλα ειναι κορυφη τη συνιστω σε οποιον θελει καλο καθαρο και δυνατο ηχο.

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε βολεψε το pdf?

  7. #6
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χμ konas εγω θελω να αλλαξω τα πανω ηχεια που φαινονται στη σελιδα 7.Θα του παω ομως το αρχειο και πιστευω θα τον βοηθησει.Αυτο δεν μπορω να καταλαβω εχει 4 ηχεια πισω?Εμενα μονο 2 εχει

  8. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ konas εγω θελω να αλλαξω τα πανω ηχεια που φαινονται στη σελιδα 7.Θα του παω ομως το αρχειο και πιστευω θα τον βοηθησει.Αυτο δεν μπορω να καταλαβω εχει 4 ηχεια πισω?Εμενα μονο 2 εχει
    Ωχ. Πολυ φοβαμαι τοτε οτι θα χρειαστει να βγαλεις ολα τα πισω πλαστικα....Μπελας...
    Και μενα μονο 2 εχει....δεν θυμαμαι ποια ομως

  9. #8
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα πανω εχουμε και οι 2...Μπελας δεν λες τιποτα αφου ο ανθρωπος ειναι ο καλυτερος στη Λαρισα με χρονια στον χωρο μουσικης-ηχειων σε αυτοκινητα και μου λεει πρωτη φορα δεν μπορεσα να αλλαξω ηχεια!!!Απο την αλλη βαλε επιλογη να ακους μονο απο μπροστα μουσικη στα ηχεια σου να δεις τι διαφορα εχει.

  10. The Following User Says Thank You to merbeind For This Useful Post:

    Kostas_1 (19-04-10)

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωχ ωχ ωχ. Τοτε πρεπει να βγουν τα πλαστικα απο ολη τη πισω πλατη οπως ειδα στο pdf!!!!!

  12. #10
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στο pdf που μου εστειλες?Ναι πολυ ξηλωμα και ολο αυτο για 2 ηχεια...Ελεος μου θυμισε το roadster που ειχα που για αλλαξεις μπουζι επρεπε να λυσεις το αμαξι ολοκληρο απο τη μεση και πισω.(και δεν υπερβαλω καθολου σε αυτο).Τεσπα θα του παω το pdf και ελπιζω να τον βοηθησει

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP