Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 41

Θέμα: Ε60 LCI μαζεματάκια...

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ε60 LCI μαζεματάκια...

    Μεγάλο προτζεκτάκι ξεκίνησε σήμερα με το Ε60 LCI του φίλου & συμφορουμίτη S8N.

    H όμορφη 5-άρα παρότι ακόμα στο άνθος της ηλικίας της και με λίγα χλμ, θέλει κάποια μαζεματάκια για να γίνει πάλι κούκλα. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μάλλον είχε κάποιο θεματάκι με την ακοή αλλά και την όραση, αφού το πολύ προηγμένο σύστημα παρκαρίσματος της bmw (ηχητικό & οπτικό) τού απεδείχθει άχρηστο. Ο κύριος μάλλον σταμάταγε το μπρος-πίσω πάνω στα άλλα αυτοκίνητα...

    Πάρτε μια εικόνα λοιπόν τι σημαίνει 'πυροβολημένοι' προφυλακτήρες....

    Επίσης κάποιος 'καλόβουλος' με κάποιο αιχμηρό αντικείμενο, χάραξε το εμπρός φτερό και τη πόρτα του οδηγού !!! Τα συγκεκριμένα σημεία στο βάψιμο είναι αρκετά tricky, μιας και στη πόρτα του οδηγού θα γίνει σβήσιμο για να μην έχουμε διαφορά στο χρώμα. Το συγκεκριμένο γκρι είναι ένα ακόμη challenge...

    Οι φωτό είναι ακριβώς πάνω στο μόνωμα και πριν το αστάρωμα...

    Αύριο έχει τρίψιμο, μόνωμα και αν όλα πάνε και κατ ευχήν τη Τετάρτη βάφουμε....

    Αφού λοιπόν τελειώσουμε με τα βαψιματάκια μας, σειρά έχει η περιποίηση...

    Ελαφρό γυάλισμα & κέρωμα και στη συνέχεια Ceramic Coat της Williams για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

    Θα κάνω update καθώς προχωράμε τη διαδικασία....
    Attached Images Attached Images

  2. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aristent (19-04-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ελπίζω η γυναίκα μου να μη μπαίνει ως επισκέπτης στο forum και δει έτσι το αυτοκίνητο...

    Ακόμη έχει την απορία ποιός ήταν ο λόγος που επέμενα να επισκευάσω τους προφυλακτήρες τη στιγμή που θα μπει οσονούπω πάνω το M-Packet.

    Τι να της πρωτοεξηγήσω?

    Ότι το M-Packet κοστίζει τελικά τα διπλάσια λόγω διαφορετικών αισθητήρων PDC και ότι τους παραγγέλνω σε δόσεις μέσω e-bay για να γλυτώσω τα 1400 ευρώ κερατιάτικα?

    Τελικά κατρακύλησα στον βούρκο της ακολασίας. Ούτε κι εγώ θυμάμαι τι της είπα...

    Ότι η έκρηξη του ηφαιστείου στην Ισλανδία και η ακύρωση πτήσεων σημαίνει πως το κιτάκι θα έρθει σε κανα μήνα και ότι ντρέπομαι να κυκλοφορώ με προφυλακτήρες-καραγκιόζηδες.

    Ότι ένα καλό παιδί ονόματι Κώστας μας έκανε τη super duper special τιμή γνωριμίας στο φτιάξιμο της γραντζουνιάς στο φτερό και τους προφυλακτήρες γιατί -άκου σύμπτωση- είναι εκείνος ο Κώστας του οποίου είχα σώσει τη ζωή παλαιότερα όταν υπηρετούσα στο Π.Ν. όταν είχε προσκρούσει το πλοίο του σε νάρκη στο συντριβάνι της Ομόνοιας.

    Ούτε καν ανέφερα γυαλίσματα, κερώματα και ceramic coating της Williams γιατί θα είχαμε νέα υπόθεση Lorena Bobbitt.

    Ότι μιας και θα θελήσουμε λάστιχα σύντομα, ευκαιρία είναι να βάλουμε και μια 18άρα αφού τα 17άρια που φοράμε είναι -και καλά- σπασμένη διάσταση και μας τα δίνουν πανάκριβα, ενώ τα 18άρια -ως δια μαγείας- έρχονται στην ίδια τιμή συμπεριλαμβανομένων και νέων ζαντών!

    Τελικά αν όντως τα διαβάζει αυτά θα με περιμένει το βράδυ με... σαμπάνιες (a la Τζούλια Αλεξανδράτου, μόνο που θα προορίζονται για τον δικό μου πισινό).

    Άντε Κώστα, καλό κουράγιο! Αν το Σάββατο περπατάω περίεργα μη με ρωτήσεις γιατί...

  4. The Following 4 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (19-04-10), bill_m3 (19-04-10), Kostas_1 (19-04-10), Monsta (19-04-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω η γυναίκα μου να μη μπαίνει ως επισκέπτης στο forum και δει έτσι το αυτοκίνητο...


    Τελικά κατρακύλησα στον βούρκο της ακολασίας. Ούτε κι εγώ θυμάμαι τι της είπα...



    Τελικά αν όντως τα διαβάζει αυτά θα με περιμένει το βράδυ με... σαμπάνιες (a la Τζούλια Αλεξανδράτου, μόνο που θα προορίζονται για τον δικό μου πισινό).

    Άντε Κώστα, καλό κουράγιο! Αν το Σάββατο περπατάω περίεργα μη με ρωτήσεις γιατί...


    ΜΗ μασας....η πρωτη φορα ειναι δυσκολη, τωρα που πηρες το κολαι θα ''μπαζεις'' κατ εξακολουθηση!!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή




    Άπαιχτος!!!!!!

  7. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χαχα,μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος!

  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω η γυναίκα μου να μη μπαίνει ως επισκέπτης στο forum και δει έτσι το αυτοκίνητο...

    το ελέγχουμε, μην ανησυχείς!!!

    Όλα θα πάνε καλά!!!

  9. #7
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κωστα ειναι απιστευτο το ποσο πολυ δεν ενδιαφερονται καποιοι για το αυτοκινητο τους,ειναι ακριβως αντιθετα απο εμας τα λεγομενα αρρωστακια!
    Ευτυχως ο συμφορουμιτης και συνονοματος Αρης επεσε σε καλα χερια, απο αυτα που εχω καταλαβει μεχρι στιγμης για σενα,οποτε βλεπω το Ε60 να γινεται σαν καινουργιο.
    Τελικα προσεξες στα μπροστινα φαναρια αυτο το λεκιασμα που αφηνουν οι σταγονες απο υγρασια στο εσωτερικο του διαφανου προστατευτικου?
    Αυτο φαινεται μονο λιγο στα αναμμενα angel eyes και πιο πολυ στα αναμμενα φωτα ξενον.

  10. #8
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βρε ωσπου να γραψω το ποστ μου στειλατε 5 ποστ!
    Συνονοματε καλη συνεχεια ....τωρα δεν σταματας με τιποτα!!!

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνονοματε καλη συνεχεια ....τωρα δεν σταματας με τιποτα!!!
    Ειδικά τώρα που έχουμε και παραδείγματα απο μερικούς στο forum πάνω στις 5άρες με "εξειδικευμένες μετατροπές" ποιος τον πιάνει χαχαχαχα Νικόλα για σένα λέω Έλα να γίνεται το Look σιγά σιγά λέμε

  12. #10
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω η γυναίκα μου να μη μπαίνει ως επισκέπτης στο forum και δει έτσι το αυτοκίνητο...

    Ακόμη έχει την απορία ποιός ήταν ο λόγος που επέμενα να επισκευάσω τους προφυλακτήρες τη στιγμή που θα μπει οσονούπω πάνω το M-Packet.

    Τι να της πρωτοεξηγήσω?

    Ότι το M-Packet κοστίζει τελικά τα διπλάσια λόγω διαφορετικών αισθητήρων PDC και ότι τους παραγγέλνω σε δόσεις μέσω e-bay για να γλυτώσω τα 1400 ευρώ κερατιάτικα?

    Τελικά κατρακύλησα στον βούρκο της ακολασίας. Ούτε κι εγώ θυμάμαι τι της είπα...

    Ότι η έκρηξη του ηφαιστείου στην Ισλανδία και η ακύρωση πτήσεων σημαίνει πως το κιτάκι θα έρθει σε κανα μήνα και ότι ντρέπομαι να κυκλοφορώ με προφυλακτήρες-καραγκιόζηδες.

    Ότι ένα καλό παιδί ονόματι Κώστας μας έκανε τη super duper special τιμή γνωριμίας στο φτιάξιμο της γραντζουνιάς στο φτερό και τους προφυλακτήρες γιατί -άκου σύμπτωση- είναι εκείνος ο Κώστας του οποίου είχα σώσει τη ζωή παλαιότερα όταν υπηρετούσα στο Π.Ν. όταν είχε προσκρούσει το πλοίο του σε νάρκη στο συντριβάνι της Ομόνοιας.

    Ούτε καν ανέφερα γυαλίσματα, κερώματα και ceramic coating της Williams γιατί θα είχαμε νέα υπόθεση Lorena Bobbitt.

    Ότι μιας και θα θελήσουμε λάστιχα σύντομα, ευκαιρία είναι να βάλουμε και μια 18άρα αφού τα 17άρια που φοράμε είναι -και καλά- σπασμένη διάσταση και μας τα δίνουν πανάκριβα, ενώ τα 18άρια -ως δια μαγείας- έρχονται στην ίδια τιμή συμπεριλαμβανομένων και νέων ζαντών!

    Τελικά αν όντως τα διαβάζει αυτά θα με περιμένει το βράδυ με... σαμπάνιες (a la Τζούλια Αλεξανδράτου, μόνο που θα προορίζονται για τον δικό μου πισινό).

    Άντε Κώστα, καλό κουράγιο! Αν το Σάββατο περπατάω περίεργα μη με ρωτήσεις γιατί...
    Έτσι έτσι να μπαίνουμε στο κλίμα!!!
    Το πρώτο ψέμμα είναι το πιο δύσκολο μετά θα συνηθίσεις
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP