Σελίδα 11 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 167

Θέμα: [E46] Retrofit projectors σε OEM φανάρια

  1. #101
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αντικαταστήσει τα OEM για να τα κάνει Βi???
    Εγώ πάντως δεν θα το έκανα...

    Καλύτερα να μετρήσει την διάμετρο και να βρει
    προτζέκτορες και για την μεγάλη,
    που μάλλον οι ίδιοι με την μεσαία θα είναι.
    Γινεται και αυτο! Αν και μπορει να βρει παρομοιας ποιοτητας με τους οεμ!
    Λογικα Bosch θα εχει ......υπαρχουν hella/bosch κλπ bi που ειναι εξισου ποιοτικοι!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. #102
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για δες αυτό

  3. #103
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και πάνω που έχω πάρει τις αποφάσεις μου για ποιό κιτ και τι θα βάλω στο αμάξι μου έρχετε ένα email απο το ebay απο εναν πωλητή που τον ρώτησα κάτι για ένα κιτ πως στα BMW το καλύτερο κιτ είναι το FX-R 3.0 BIXENON PROJECTORS RHD CLEAR LENSES MORIMOTO D2S HID PROJECTOR RETROFIT πολύ καλύτερο απο το MORIMOTO MINI H1 6.0 BI-XENON PROJECTORS HEADLIGHT RETROFIT αλλά με ποιό πολύ εργασία για να το βάλεις και φυσικά με κόλλησε όσο αφορά την επιλογή μου. Ξέρει κάποιος τις διαφορές ανάμεσα σε αυτά τα δύο και αν ναι ποιές είναι ????

  4. #104
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραίος ο παίχτης !



  5. The Following 4 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    BILL007 (05-10-14), chrisgiapz3 (05-10-14), Dermatis (05-10-14), Vassilis ///M (05-10-14)

  6. #105
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alex1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάνω που έχω πάρει τις αποφάσεις μου για ποιό κιτ και τι θα βάλω στο αμάξι μου έρχετε ένα email απο το ebay απο εναν πωλητή που τον ρώτησα κάτι για ένα κιτ πως στα BMW το καλύτερο κιτ είναι το FX-R 3.0 BIXENON PROJECTORS RHD CLEAR LENSES MORIMOTO D2S HID PROJECTOR RETROFIT πολύ καλύτερο απο το MORIMOTO MINI H1 6.0 BI-XENON PROJECTORS HEADLIGHT RETROFIT αλλά με ποιό πολύ εργασία για να το βάλεις και φυσικά με κόλλησε όσο αφορά την επιλογή μου. Ξέρει κάποιος τις διαφορές ανάμεσα σε αυτά τα δύο και αν ναι ποιές είναι ????
    Η διαφορα των 2 ειναι εμφανης και βεβαια αξιζει τα παραπανω χρηματα!
    Η ιστορια αρχιζει απο τις λαμπες ξενον. Λαμπες ξενον "γνησιες" Η1/Η7/Η4 και γενικα Η(halogen= αλογονου) δεν υπαρχουν!
    Τα αυθεντικα ξενον αποτελουνται ολα απο λαμπες τυπου d2 κλπ! Ολες οι υπολοιπες ειναι απλα πατενταρισμενες πανω στα κινησιμα μεγεθη λαμπων για μειωση του κοστους εγκαταστης ενος κιτ αλλα και για universal εφαρμογη!
    Για το λογο αυτο και οι σοβαρες εταιριες (philips/osram klp klp) που προμηθευουν ξενον βγαζουν μονο d2? λαμπες !
    Το ιδιο ισχυει και για τους προτζεκτορες! Οι γνησιοι ολοι που φορανε τα αμαξια απο τη μανα τους ειναι ολοι τετοιου τυπου!
    Οι υπολοιποι που βγαινουν με Η1 ειναι μια πιο φτηνη λυση!

    Η αληθεια ειναι πως η εγκατασταση ενος d2s προτζκτορα πχ των FX-R σε φαναρι κατοπτρου θελει κοψιμοραψιματα και γενικα μη επαναφερσιμη δουλεια αν γινει κατι! Αλλα εχουν αισθητη διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης τους και βεβαια στην αποδοση τους εχουν διαφορα!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    alex1 (05-10-14), BILL007 (05-10-14), VanVIC (05-10-14), wheelman (05-10-14)

  8. #106
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως θα το τολμήσω Spare φανάρια έχω οπότε γιατί να μην το κάνω εφόσον απο ότι έχω διαβάσει όλοι μα όλοι στα BMW βάζουν πλέον τα FXR Βέβαια μιλάμε για πολύ δουλειά όμως χειμώνας έρχετε ποιό πολλές ώρες πλέον στο σπίτι οπότε θα το ρισκάρω σιγά σιγά. Βρήκα και σε ένα άλλο forum το πως και με φωτογραφίες αναλυτικά (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω μια συντόμευση απο το άλλο forum) ώστε όποιος θέλει να κάνει τα ίδια να ξέρει τον τρόπο. Βέβαια ο συγκεκριμένος κάνει αυτό που ζήτησε ο φίλος kellis δηλαδή έχει projector και απλά προσθέτει στην μεγάλη σκάλα τα fxr.

  9. The Following User Says Thank You to alex1 For This Useful Post:

    Dermatis (05-10-14)

  10. #107
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Aigio
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Thanked
    121
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alex1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν σήμερα παρέλαβα τα φανάρια (spare) που θα κάνω την επέμβαση. Μετά απο πολύ ψάξιμο η ποιό φτηνή και καλή επιλογή νομίζω είναι https://www.proparts.bg/product/1249...-98-05.en.html για projector και https://www.proparts.bg/product/36/c...-98-05.en.html για angel eyes. Θα το κοιτάξω λίγο ακόμη μήπως και βρώ κάτι καλύτερο και αν όχι θα τα παραγγείλω και θα σας ανεβάσω photo απο την όλη επιχείρηση μέχρι το τέλος.
    Εχει ψωνισει κανεις απο το συγκεκριμενο μαγαζι?
    Τους εχω στειλει mail και μηνυμα στη φορμα επικοινωνιας που εχουν εδω και 2-3 ημερες και δεν εχουν απαντησει.

  11. #108
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μια από τα ίδια Δεν μου έχει απαντήσει κανείς εδώ και καιρό γι αυτό ψάχνω άλλη λύση μέσω https://stores.ebay.com/retrofitguid...p2047675.l2563 αλλά και με αυτόν που μίλησα του ζήτησα να μου ετοιμάσει ένα κιτ κομπλέ με projector fxr morimoto ballast morimoto canbus και no errors για το BMW E46 FACELIFT SALOON που έχω. Ακόμη περιμένω Ακριβός μεν αλλά νομίζω πως έχει καλή ποιότητα σε σχέση με πολλούς άλλους που έχω δει.

  12. #109
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικά μου απάντησε πριν απο λίγο με την ποιό κάτω προσφορά.
    Thank you for your request.

    We can put the following together for you:

    - FX-R 3.0 bi-xenon Projector 2.5" lens (pair) $140
    - Morimoto 3Five D2S 35W Ballasts (pair) $110
    - Morimoto 3Five D2S 35W HID bulbs (pair) $35
    - Morimoto H7 canbus standalone harness (pair) $35
    - high beam splitter (pair) $10
    - E46-R shrouds (pair) $40
    Total price: 370
    Discounted price: $315 (as per our listing)
    Your price: $300

    Regards,

    - retrofitguide

  13. The Following 2 Users Say Thank You to alex1 For This Useful Post:

    BILL007 (11-10-14), Dermatis (12-10-14)

  14. #110
    Εγγραφή
    30-04-14
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    409
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω ποια η αλήθεια, αλλά σε ερώτηση στο theretrofitsource (ναι το γνωστό αμερικάνικο), μου είπαν όσον αφορά το canbus:

    "That looks great except you will probably want the 9006 Canbus harness. The E46 is a little different as the US spec ones have a H7 bulb holder that has a 9006 plug on it, I attached a copy so you can see. If yours has a holder like that then you will want the 9006 Canbus!"

  15. The Following User Says Thank You to diosak For This Useful Post:

    alex1 (13-10-14)

Σελίδα 11 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP