Σελίδα 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 113

Θέμα: [E46] Τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών και BC

  1. #51
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερες !
    Ηρθε σημερα το πανελ με τα κουμπια οποτε θα κατσω καποια στιγμη να το βαλω!
    Ερωτηση κρισης:
    Το κουμπι R/T και το απο κατω ειναι για να σηκωνεις τηλεφωνο κλπ εφοσον εχεις retrofit τηλεφωνου. Εγω δεν εχω.....
    Παιζει να παιξει με κανα aftermarket bluetooth kit ? Δηλαδη να το σηκωνω απο εκει
    Το απο κατω απο απο το r/t ειναι το mute το οποιο δουλευει εχεις δεν εχεις εργοστασιακο τηλ.
    το r/t μαλλον χωρις να ειμαι σιγουρος δουλευει μονο οταν εχεις εργοστασιακο τηλ
    ΒΜW FANS

  2. The Following User Says Thank You to Dathanaso For This Useful Post:

    Dermatis (28-04-14)

  3. #52
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το R/T ειναι για να εναλλασεις ραδιο/τηλεφωνο. Για παραδειγμα πατωντας το R/T πηγαινεις απο το ραδιο στο τηλεφωνο και με τα βελακια απο το τιμονι εναλασσεις τις επαφες. Ξαναπατωντας πηγαινει παλι στο ραδιο και με τα βελακια απο τιμονι αλλαζεις σταθμους. Το απο κατω δεν ειναι mute, ειναι για να απαντας και να τερματιζεις τις κλησεις. Βασικη προϋποθεση ειναι να εχεις εργοστασιακο τηλεφωνο/bluetooth αλλιως δε λειτουργουν. Απο την αλλη βγαζει η parrot κατι κιτακια που συνεργαζονται με καποιον ανταπτορα με το τιμονι αλλα νομιζω και τοτε λειτουργει μονο το κουμπι εναρξης/τερματισμου κλησεων.

  4. The Following 5 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (22-05-14), BILL007 (28-04-14), katsaraios (29-04-14), Vassilis ///M (29-04-14), wheelman (28-04-14)

  5. #53
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το R/T ειναι για να εναλλασεις ραδιο/τηλεφωνο. Για παραδειγμα πατωντας το R/T πηγαινεις απο το ραδιο στο τηλεφωνο και με τα βελακια απο το τιμονι εναλασσεις τις επαφες. Ξαναπατωντας πηγαινει παλι στο ραδιο και με τα βελακια απο τιμονι αλλαζεις σταθμους. Το απο κατω δεν ειναι mute, ειναι για να απαντας και να τερματιζεις τις κλησεις. Βασικη προϋποθεση ειναι να εχεις εργοστασιακο τηλεφωνο/bluetooth αλλιως δε λειτουργουν. Απο την αλλη βγαζει η parrot κατι κιτακια που συνεργαζονται με καποιον ανταπτορα με το τιμονι αλλα νομιζω και τοτε λειτουργει μονο το κουμπι εναρξης/τερματισμου κλησεων.

    Ωραιος ! Το πιασα!
    Και εγω κατι τετοιο θελω να βρω ενα κιτακι να το χωσω καπου κρυφο ( πχ πισω απο το ντουλαπακι να μην φαινεται και να απανταω απο τα χειριστηρια!
    Εχουμε πληροφοριες για τον ανταπτορα αυτο?
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  6. #54
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερες !
    Ηρθε σημερα το πανελ με τα κουμπια οποτε θα κατσω καποια στιγμη να το βαλω!
    Ερωτηση κρισης:
    Το κουμπι R/T και το απο κατω ειναι για να σηκωνεις τηλεφωνο κλπ εφοσον εχεις retrofit τηλεφωνου. Εγω δεν εχω.....
    Παιζει να παιξει με κανα aftermarket bluetooth kit ? Δηλαδη να το σηκωνω απο εκει
    Μπορεί...
    Αρκετά kit (βλέπε Parrot) έχουν και harness
    που δίνεται ξεχωριστά για την σύνδεση με το K-Bus.

    Edit...

    Σωστός ο Γιάνης,
    δέν είχα αλλάξει σελίδα και δέν το έιδα

    Δές εδώ για το Harness
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wheelman : 28-04-14 στις 19:16

  7. The Following 2 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (28-04-14), giannis_compact (28-04-14)

  8. #55
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω παιδια θα το κοιταξω αν συμφερει! Αλλιως θα παω κατευθειαν σε κανα dynavin ή τυπου Dynavin !

    Ωστοσο δεν αντεξα !


    Αποτελεσμα ωραιο DIY ευκολο!
    2 ερωτησεις:
    1. Ο αυτοματις κουμπωνει πανω απο τα 40κμ/ωρα ετσι ? Αλλαζει αυτο μεσω NCS Expert ( Wheelman ) ? ( Oxι οτι θα το κανω αλλα απο περιεργεια)
    2. Το +/- ταχυτητας ποσο αναιβαζει/ κατεβαζει? ( Πχ 5 κμ ανα πατημα?)

    Διαπιστωσεις:
    1.Ουτε το mute δουλευει χωρις το τηλεφωνο ( πιστευω οτι τα χω βαλει σωστα )
    2. Ουτε τα ηλεκτρογκαζα 4κιλυνδρα χρειαζονται κατι για να παιξει ο αυτοματος ! Ειναι plug&play!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (22-05-14), BILL007 (28-04-14), giannis_compact (28-04-14)

  10. #56
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το R/T ειναι για να εναλλασεις ραδιο/τηλεφωνο. Για παραδειγμα πατωντας το R/T πηγαινεις απο το ραδιο στο τηλεφωνο και με τα βελακια απο το τιμονι εναλασσεις τις επαφες. Ξαναπατωντας πηγαινει παλι στο ραδιο και με τα βελακια απο τιμονι αλλαζεις σταθμους. Το απο κατω δεν ειναι mute, ειναι για να απαντας και να τερματιζεις τις κλησεις. Βασικη προϋποθεση ειναι να εχεις εργοστασιακο τηλεφωνο/bluetooth αλλιως δε λειτουργουν. Απο την αλλη βγαζει η parrot κατι κιτακια που συνεργαζονται με καποιον ανταπτορα με το τιμονι αλλα νομιζω και τοτε λειτουργει μονο το κουμπι εναρξης/τερματισμου κλησεων.
    Στο δικο μου αυτοκινητο λειτουργει ως mute δεν ξερω αν παιζει ρολο το συστημα της dynavin που εχω
    ΒΜW FANS

  11. #57
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dathanaso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δικο μου αυτοκινητο λειτουργει ως mute δεν ξερω αν παιζει ρολο το συστημα της dynavin που εχω
    Αααα δεν είπες ότι έχεις dynavin. Ακριβώς γιαυτό δουλεύει έτσι.
    @ Πάρη το δικό σου εφόσον έχεις εργοστασικό ράδιο δε λειτουργεί ώς mute.

  12. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    Vassilis ///M (29-04-14)

  13. #58
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από τα 40 και πάνω λειτουργεί ο αυτόματος πιλότος. Κάθε πάτημα στα +/- ισοδυναμεί με ένα χιλιόμετρο αύξησης και μείωσης αντίστοιχα. Συγχαρητήρια για τη συνδεσμολογία, θα τα χαρείς πολύ

  14. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (29-04-14)

  15. #59
    Εγγραφή
    16-05-13
    Περιοχή
    Βερολίνο
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    137
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομιζω οτι απο τα 30 και πανω λειτουργει...τουλαχιστον ετσι ειναι στο δικο μου Ε46 330ι και στου πατερα μου Ε39 535ι
    https://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/31/zb45.jpg
    PA SCANNER 1.4.0, INPA / EDIABAS, NCS EXPERT, TOOL 32, BMW Rheingold 3.42 (ISTA-D)
    -Προσαρμογή μεταχειρισμένων καντράν ΒΜW (Επαναφορά στην εργοστασιακή τους μορφή,μηδενισμός)

  16. The Following 2 Users Say Thank You to JaNeL330i For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (22-05-14), BILL007 (29-04-14)

  17. #60
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JaNeL330i Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι απο τα 30 και πανω λειτουργει...τουλαχιστον ετσι ειναι στο δικο μου Ε46 330ι και στου πατερα μου Ε39 535ι
    Μόλις το δοκίμασα και γω. Από τα 30 και πάνω.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (22-05-14), BILL007 (29-04-14)

Σελίδα 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP