Σελίδα 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 113

Θέμα: [E46] Τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών και BC

  1. #41
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ουτε και μενα χρειαστηκε προγραμματισμο αλλα σε ορισμενους χρειαστηκε γιαυτο και το εγραψα. Αν και δεν ειναι προγραμματισμος, απλα δηλωνεις με το GT τον αυτοματο πιλοτο. Εμενα μολις συνδεθηκε περαστηκε μονο του οπως και πολλα αλλα πραγματα που εβαλα μετα, οπως οι μνημες σε καθισματα-καθρεπτες. Απλα σε ορισμενα αυτοκινητα που ξερω επρεπε να δηλωθει και γιαυτο το ειπα για να εχει ησυχο το κεφαλι του.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (17-04-14), Dermatis (16-04-14), ghost-rider (16-04-14), wheelman (16-04-14)

  3. #42
    Εγγραφή
    16-05-13
    Περιοχή
    Βερολίνο
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    137
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στα 6κυλινδρα που εχουν ηλεκτρικο γκαζι δεν χρειάζεται προγραμματισμο....100%
    Η λειτουργία υπάρχει ηδη απλα λείπει η καλωδίωση και τα κουμπιά
    Για τον αυτοματο πιλοτο (tempomat) μιλαω πάντα
    https://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/31/zb45.jpg
    PA SCANNER 1.4.0, INPA / EDIABAS, NCS EXPERT, TOOL 32, BMW Rheingold 3.42 (ISTA-D)
    -Προσαρμογή μεταχειρισμένων καντράν ΒΜW (Επαναφορά στην εργοστασιακή τους μορφή,μηδενισμός)

  4. #43
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JaNeL330i Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 6κυλινδρα που εχουν ηλεκτρικο γκαζι δεν χρειάζεται προγραμματισμο....100%
    Η λειτουργία υπάρχει ηδη απλα λείπει η καλωδίωση και τα κουμπιά
    Για τον αυτοματο πιλοτο (tempomat) μιλαω πάντα
    Kαι τα 4κιλυνδρα ηλεκτρογκαζα ( Ν42 κλπ) ετσι δεν ειναι?
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  5. #44
    Εγγραφή
    16-05-13
    Περιοχή
    Βερολίνο
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    137
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι εκτος απο αυτα...εκει υπαρχει ενας αλλος τροπος..λες για τα 318 ε? Για εκεινα δεν γνωρίζω γιατι δεν μου έτυχε ποτε να χρειαστεί να ψαξω
    Για τα 6κυλινδρα ειπα ομως εγω.
    https://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/31/zb45.jpg
    PA SCANNER 1.4.0, INPA / EDIABAS, NCS EXPERT, TOOL 32, BMW Rheingold 3.42 (ISTA-D)
    -Προσαρμογή μεταχειρισμένων καντράν ΒΜW (Επαναφορά στην εργοστασιακή τους μορφή,μηδενισμός)

  6. #45
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στην προκειμενη μιλαω για 316ι ν42β18

    Στάλθηκε από το LG-E510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  7. #46
    Εγγραφή
    16-05-13
    Περιοχή
    Βερολίνο
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    137
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι....για τα 4κυλινδρα ηλεκτρογκαζα δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι. ...Απλά δεν ετυχε να ασχοληθώ ποτέ. ...
    https://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/31/zb45.jpg
    PA SCANNER 1.4.0, INPA / EDIABAS, NCS EXPERT, TOOL 32, BMW Rheingold 3.42 (ISTA-D)
    -Προσαρμογή μεταχειρισμένων καντράν ΒΜW (Επαναφορά στην εργοστασιακή τους μορφή,μηδενισμός)

  8. The Following User Says Thank You to JaNeL330i For This Useful Post:

    Dermatis (17-04-14)

  9. #47
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JaNeL330i Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι....για τα 4κυλινδρα ηλεκτρογκαζα δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι. ...Απλά δεν ετυχε να ασχοληθώ ποτέ. ...
    Θα το κανω εγω και θα ενημερωσω να εχουμε feedback

    Στάλθηκε από το LG-E510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  10. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    BILL007 (17-04-14)

  11. #48
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ξερετε καποιον ηλεκτρολογο αθηνα που να το εχει κανει μια δυο φορες για να παει εκει να μν παει σε αλλον και ψαχνεται?

  12. #49
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερετε καποιον ηλεκτρολογο αθηνα που να το εχει κανει μια δυο φορες για να παει εκει να μν παει σε αλλον και ψαχνεται?
    Πιο πανω στο θεμα ο Βασιλης ανεφερε την QS ειναι στην βουλιαγμενης!

    Που λέτε παιδιά είμαι του σκασμου...Πήγα σήμερα στο Σφακιανάκη και εκτός απο αλλαγή λαδιών τους είχα πει να κοιτάξουμε για να συνδέσουμε τα χειριστήρια στο τιμόνι.Το αυτοκίνητο μου είναι το 316 Ε46 6ος του 2000.Αφου αλλάξαμε λάδια,ο ηλεκτρολόγος έψαξε για να βρει την καλωδίωση...Με έκπληξη μου είπε οτι δεν υπάρχει καλωδίωση γι αυτό το μοντέλο,όπως μου είχαν πει άλλοι κάποτε!!!!Μολις μου το είπε αυτό μου κόπηκαν τα πόδια!Λεω όχι ρε γαμώτο!Πλήρωσα 150 ευρώ για τριάκτινο με χειριστήρια και να μην λειτουργούν έστω τα κουμπιά για το ραδιόφωνο???Ημαρτον δηλαδή!Καλά για το cruise control δεν το συζητάμε...Αυτό είναι ολόκληρη ιστορία για το αυτοκίνητο μου που δεν έχει ηλεκτρονικό γκάζι λόγω χρονολογίας...Πάω να σκάσω πάντως απο τη στενοχώρια μου...Δεν μπορεί να μην γίνεται να συνδέσω τα χειριστήρια έστω για το ραδιόφωνο...Παιδιά αν ξέρει κανείς καμία λύση,κάνα ηλεκτρολόγο που να κάνει πατέντες,ξέρω γω κάτι τέλως πάντων για να λύσω το πρόβλημα ,θα του ήμουν υπόχρεος να ποστάρει τη λύση του ή να μου στείλει pm.

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ!!!!!!Φίλε Κωσταντίνε δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω...Για το χρονικο έχω να πω,πως απο ΒΜW δεν υπάρχει έτοιμη καλωδίωση ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ!και συνεπώς ούτε εξυπηρέτηση στο συγκεκριμένο θέμα απο καμία επίσημη αντιπροσωπεία.Ευτυχώς ο Κωσταντίνος μου πρότεινε να απευθυνθώ στην QS BMW που βρίσκεται Βουλιαγμένης 399 και πραγματικά τα παιδιά δίνουν ρέστα.Μου έφτιαξαν πατέντα για τα χειριστήρια,οσον αφορά το ραδιόφωνο,που ήθελα και όλα έπαιξαν κομπλέ...Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα τους συστήνω ανεπιφύλακτα και όλα αυτά σε λογική τιμή.
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    BILL007 (18-04-14), DIMITr|S (18-04-14)

  14. #50
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπερες !
    Ηρθε σημερα το πανελ με τα κουμπια οποτε θα κατσω καποια στιγμη να το βαλω!
    Ερωτηση κρισης:
    Το κουμπι R/T και το απο κατω ειναι για να σηκωνεις τηλεφωνο κλπ εφοσον εχεις retrofit τηλεφωνου. Εγω δεν εχω.....
    Παιζει να παιξει με κανα aftermarket bluetooth kit ? Δηλαδη να το σηκωνω απο εκει
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP