Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 87

Θέμα: Καλως σας βρηκα.....απο εναν ερωτευμενο....

  1. #11
    Εγγραφή
    30-03-14
    Μηνύματα
    61
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου ότι δεν θα'χεις ούτε τουρμπίνα ,ούτε 3 διαφορικά και καλυτερη αεροδυναμική απο το περιπτεράβ.

    Για όλα τα υπόλοιπα,φτιάξε ένα καφέ και όρεξη να διαβάσεις,έχουν γραφτεί τα άπειρα εδω μέσα (y)
    Το rav4 ετισ εγκυκλοπαιδικα δεν εχει τουρμπινα...

  2. #12
    Εγγραφή
    30-03-14
    Μηνύματα
    61
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια οποιος το εχει ας μου λυσει τις αποριες αν εχει χρονο....για να καταληξω.....

    Ευχαριστω

  3. #13
    Εγγραφή
    30-03-14
    Μηνύματα
    61
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και σε σενα και με το καλο με το 5αρι..
    υπολογιζε 12lt /100km με κινηση και αναλογα το ποδι σου ....
    Αν μιλαμε για τα 170 αλογα γιατι μετα αλλαζει το θεμα καταναλωση...
    Μετα τα 170 ατια....δεν θα το εχω για να το

  4. #14
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tarirs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια οποιος το εχει ας μου λυσει τις αποριες αν εχει χρονο....για να καταληξω.....

    Ευχαριστω
    Το 'χω και δεν το 'χω.....ειμαι 4κυλινδρος,αυτοματος και LCI(δηλ.facelift εκδοση)....ομως πανω κατω, ειναι στην ιδια καταναλωση,οπως και ισχυ(170hp)

    αν ομως εχεις βαλει στο ματι καποιο και ειναι και σε αγγελια,πες μας ποιο ειναι και να σου πουμε οτι μπορουμε.

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Να το παρεις το κοριτσι. Ειχαμε Rav4 mk2 και τωρα mk3. Καλο και τιμιο αλλα ντενεκες κατα τη γνωμη μου. Καμια αισθηση, το τιμονι ειναι στον αερα. Το εσωτερικο "σχιστοματιζει" πολυ ασχημα. Καιει τα αντερα του χωρις λογο (στην ιδια διαδρομη καιω τα μισα με το Ζ4). Το καλο ειναι πως το εχουμε κουτα αφου η διαδρομες που κανει ειναι ελαχιστες (17.000 χλμ απο το 2007 ), θα φυγει γρηγορα οταν αποφασισουμε να το δωσουμε.

    Σερβις αφου παρεις τα ανταλλακτικα μονος σου (πιο φτηνα) το πας οπου θες. Δεν χρειαζεται ουτε αντιπρ. ουτε και μπαρμπαμητσος. Το φορουμ εχει πολλες πληροφοριες, και το ιντερνετ αλλες τοσες.

    Ειναι ΑΛΛΟ αμαξι η 5αρα, θα το λατρεψει η γυναικα σου οταν ξεπερασει το Rav.

  6. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (02-04-14)

  7. #16
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τασο καλωσόρισες.

    γνωμη μου ειναι πως το Ε60 δεν κάνει για καθημερινό αυτοκίνητο μέσα στην Αθηνα. Ειναι 4,85μ, μισό μέτρο πάνω από το Ραβ, με ότι αυτο συνεπαγεται.

    ο 6κυλινδρος 2,2 ειναι νωθρός στις χαμηλές για το σκαφος της 5αρας και σε υποχρεωνει να πατας αρκετα για να μην σερνεται. Αρα καίει. Λίγο καλύτερη η εικόνα αν ειναι χειροκίνητο.

    το αμαξι αυτό ειναι Θεος σε ανοιχτο δρομο, κραταει εξαιρετικά, πληροφορει όσο καμμία άλλη 5μετρη λιμουζίνα και σε πηγαινει ατσαλακωτο πολύ μακρια.

    η συντηρηση της ειναι πολύ λογική και δεν εχει απροοπτα που να τσούζουν.

    Αν εισαι αποφασιμένος, βρες αμαξι με "βαρυ" εξοπλισμό, διότι τα μπαξίματα τσούζουν πολύ στο Ε60.

    καλό ψαξιμο και εδώ ειμαστε.

  8. The Following 6 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    aristent (02-04-14), Bitz (02-04-14), Nino (02-04-14), ntinos (03-04-14), Ptboul (03-04-14), Χρίστος (02-04-14)

  9. #17
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tarirs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το rav4 ετισ εγκυκλοπαιδικα δεν εχει τουρμπινα...
    Για το skoda λεει (τουρμπινα)

  10. The Following User Says Thank You to Bitz For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (02-04-14)

  11. #18
    Εγγραφή
    10-02-14
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Μηνύματα
    181
    Thanked
    40
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η αληθεια ειναι οτι ειναι μεγαλο αυτοκινητο για την πολη(κορυφαιο σε ταξιδια),αλλα
    σου δινει την αισθηση οτι ειναι αυτοκινητο φυσιολογικου μεγεθους με υπεροχο χειρισμο

    αρα η γνωμη μου ειναι οτι δεν σε εμποδιζει να κυκλοφορησεις εντος,το παρκαρισμα ειναι λιγο θεμα
    αλλα συνηθιζεται

    (και εγω πιστευα οτι δεν θα βολευει αλλα τελικα διαψευστικα)

  12. #19
    Εγγραφή
    30-03-14
    Μηνύματα
    61
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τασο καλωσόρισες.

    γνωμη μου ειναι πως το Ε60 δεν κάνει για καθημερινό αυτοκίνητο μέσα στην Αθηνα. Ειναι 4,85μ, μισό μέτρο πάνω από το Ραβ, με ότι αυτο συνεπαγεται.

    ο 6κυλινδρος 2,2 ειναι νωθρός στις χαμηλές για το σκαφος της 5αρας και σε υποχρεωνει να πατας αρκετα για να μην σερνεται. Αρα καίει. Λίγο καλύτερη η εικόνα αν ειναι χειροκίνητο.

    το αμαξι αυτό ειναι Θεος σε ανοιχτο δρομο, κραταει εξαιρετικά, πληροφορει όσο καμμία άλλη 5μετρη λιμουζίνα και σε πηγαινει ατσαλακωτο πολύ μακρια.

    η συντηρηση της ειναι πολύ λογική και δεν εχει απροοπτα που να τσούζουν.

    Αν εισαι αποφασιμένος, βρες αμαξι με "βαρυ" εξοπλισμό, διότι τα μπαξίματα τσούζουν πολύ στο Ε60.

    καλό ψαξιμο και εδώ ειμαστε.
    Σε 3αρα...??? διοτι το θελω σαν πρωτευων αμαξι...ευχαριστω παντως μου ελυσες κατα ενα μεγαλο μερος τις αποριες μου.....η ci θα με βολεψει με ενα παιδι...???



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michalis 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το skoda λεει (τουρμπινα)
    Μιχαλη...δεν το καταλαβα.....

  13. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    συγκριση μεταξυ πενταρας και rav δεν μπορει να γινει, γιατι ειναι δυο διαφορετικης φιλοσοφιας και σκοπου αυτοκινητα.
    Η πενταρα ειναι οικογενειακο αυτοκινητο που σε ταξιδι θα καταλαβεις το μεγαλειο της, ειδικα μετα απο το rav!!
    Για μεσα στη πολη ακου αυτα που σου ειπε ο panos ειναι η φωνη της αληθειας!!
    Για τα service η bmw εχει αλλη πολιτικη και ειναι συναρτηση των χιλιομετρων μεσα απο υπολογισμους που κανει το bc, και δεν εχει προγραμματισμενα service οπως η toyota (αλλα μεταξυ μας δεν εχει και την αξιοπιστια της toyota και ας μη το παραδεχονται οι πενβεδακηδες...)
    Γενικα η πενταρα ειναι ισως ενα απο τα καλυτερα οικογενειακα αυτοκινητα που εχουν κατασκευαστει!!
    Βεβαια μετη πενταρα τα terrain που θα μπορεις να "πατησεις"δεν θα ειναι τα ιδια με το rav!
    καλοριζικη!!

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    mark e92 (02-04-14), PANOS-E60 (02-04-14), Ptboul (03-04-14)

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP