Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39

Θέμα: Νεα μεθοδος ληστειας!!!!!

  1. #31
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    174
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ αρκετοί οπλοφορούν και κάνουν μαγκιές στον δρόμο επειδή νομίζουν η ανθρώπινη ζωή αξίζει όσο αυτή μιας μύγας. Παθόν 2 φορές εκ της μίας είμαι πολύ τυχερός που δεν έγινε κάτι σοβαρό....
    Μια φορα κι εγω ετσι φιλε...Γι αυτο και αλλαξα νοοτροπια στο δρομο.
    Ο κατοχος οπλου δεν φαινεται και δεν το γραφει πουθενα.
    Ν.

  2. #32
    Εγγραφή
    25-03-10
    Μηνύματα
    65
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Oπως με πληροφόρησε φίλος μου με καινούριο S3, σήμερα το πρωί κατα τις τρεις επιστρέφοντας προς Αθήνα, του ήρθε αυγό στο καπώ λίγο πάνω απο το φανάρι της μεριάς του οδηγού. Είχε ακούσει για τη μέθοδο και ευτυχώς που δεν τον πέτυχε στο παρμπρίζ και που δεν σταμάτησε. Απλά του έσκαψε λίγο το χρώμα. Πρέπει να την είχανε στημένη ανάμεσα σε μερικά αυτοκίνητα που ήταν διαγώνια παρκαρισμένα στο ρεύμα προς Αθήνα, σημείο στο οποίο ο φωτισμός είναι ανύπαρκτος.


  3. The Following 3 Users Say Thank You to silent For This Useful Post:

    Monsta (25-04-10), Stathis (25-04-10), Stefanos_Cool (25-04-10)

  4. #33
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσοχή στο αυγό γιατί αν μείνει μπορεί να προξενήσει σοβαρή ζημιά στο χρώμα του αμαξώματος. Θα πρέπει να αφαιρεθεί άμεσα παιδιά.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  5. #34
    Εγγραφή
    14-01-10
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    45
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο silent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oπως με πληροφόρησε φίλος μου με καινούριο S3, σήμερα το πρωί κατα τις τρεις επιστρέφοντας προς Αθήνα, του ήρθε αυγό στο καπώ λίγο πάνω απο το φανάρι της μεριάς του οδηγού. Είχε ακούσει για τη μέθοδο και ευτυχώς που δεν τον πέτυχε στο παρμπρίζ και που δεν σταμάτησε. Απλά του έσκαψε λίγο το χρώμα. Πρέπει να την είχανε στημένη ανάμεσα σε μερικά αυτοκίνητα που ήταν διαγώνια παρκαρισμένα στο ρεύμα προς Αθήνα, σημείο στο οποίο ο φωτισμός είναι ανύπαρκτος.

    Αυτό το σημείο που δείχνεις στο χάρτη έχει φωτισμό,και αν καταλαβαίνω καλά (μένω πολύ κοντά και περνάω πάρα πολύ συχνά) είναι ακριβώς έξω από την τελευταία πολυκατοικία της Βάρκιζας (μετά αρχίζει το βουνό των Λιμανακίων),όπου παρκάρουν τα αυτοκίνητα τους οι ένοικοι.

    Εκτός από αυτό,το μέρος χαρακτηρίζεται από συχνή διέλευση αστυνομικών,οπότε μου φαίνεται δύσκολο να προσπαθούν να κάνουν κάτι τέτοιο σε αυτό το σημείο,βέβαια δεν αμφισβητώ τα λογια σου,απλά επισημαίνω.

  6. #35
    Εγγραφή
    25-03-10
    Μηνύματα
    65
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο και στα 2 που λες. Όμως ακριβώς απέξω απο αυτή τη πολυκατοικία έχει μια μεγάλη μάντρα απο κάτω και παρκαρισμένα, τα οποία είναι στη σκιά. Ακόμα κι αν φωτίζονταν, είναι αδύνατον να δεις κάποιον που είναι κρυμμένος πίσω απο παρκαρισμένο.
    Στο οτι περνάει συνέχεια αστυνομία συμφωνώ και μάλιστα την επόμενη στροφή ακριβώς έξω απο το Island είχε γίνει ατύχημα και μόλις έγινε το συμβάν ερχόταν τροχαία αλλά δεν ήθελε να τρέχει στα τμήματα και έφυγε. Θα μπορούσε κάλλιστα να σταματήσει και να το εκμεταλλευτεί.

  7. #36
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το σημαντικοτερο ειναι οτι το παληκαρι το γνωριζε, και ουτε ξυλο εφαγε, ουτε του πηρανε αμαξι αξιας 35.000+ ευρω.
    Μπραβο σου που εβαλες και το σημειο..

  8. #37
    Εγγραφή
    14-01-10
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    45
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο silent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο και στα 2 που λες. Όμως ακριβώς απέξω απο αυτή τη πολυκατοικία έχει μια μεγάλη μάντρα απο κάτω και παρκαρισμένα, τα οποία είναι στη σκιά. Ακόμα κι αν φωτίζονταν, είναι αδύνατον να δεις κάποιον που είναι κρυμμένος πίσω απο παρκαρισμένο.
    Στο οτι περνάει συνέχεια αστυνομία συμφωνώ και μάλιστα την επόμενη στροφή ακριβώς έξω απο το Island είχε γίνει ατύχημα και μόλις έγινε το συμβάν ερχόταν τροχαία αλλά δεν ήθελε να τρέχει στα τμήματα και έφυγε. Θα μπορούσε κάλλιστα να σταματήσει και να το εκμεταλλευτεί.
    Σωστός.Όσον αφορά το ατύχημα,είδα και εγώ το fiesta,ο χώρος του μοτέρ εξαφανίστηκε...Ελπίζω να είναι καλά οι εμπλεκόμενοι.

    Το σημαντικοτερο ειναι οτι το παληκαρι το γνωριζε, και ουτε ξυλο εφαγε, ουτε του πηρανε αμαξι αξιας 35.000+ ευρω.
    Μπραβο σου που εβαλες και το σημειο..
    Αυτό είναι ένα από τα θετικά του Διαδικτύου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bomber21 : 25-04-10 στις 14:00

  9. #38
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έχω να πω ότι στη μάχη:

    Τσόφλι Αυγού vs Χρώμα αυτοκινήτου το αποτέλεσμα είναι 1-0.

    Το τσόφλι έσκαψε το βερνίκι το διαπέρασε, έσκαψε το χρώμα το διαπέρασε κι αυτό και έφτασε στο αστάρι. Sorry, αλλά το καπό πάει για βάψιμο στο φούρνο....

    Όσο για τη μυρωδιά....όταν πήγαινες κοντά ακόμα μύριζε αυγουλίλα !!!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Akis 330Ci (26-04-10), BILL007 (26-04-10)

  11. #39
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω να πω ότι στη μάχη:

    Τσόφλι Αυγού vs Χρώμα αυτοκινήτου το αποτέλεσμα είναι 1-0.

    Το τσόφλι έσκαψε το βερνίκι το διαπέρασε, έσκαψε το χρώμα το διαπέρασε κι αυτό και έφτασε στο αστάρι. Sorry, αλλά το καπό πάει για βάψιμο στο φούρνο....

    Όσο για τη μυρωδιά....όταν πήγαινες κοντά ακόμα μύριζε αυγουλίλα !!!
    Ο θεος να φυλαει!!!!!!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP