Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: Ε46 προφυλακτηρας πίσω (επιδιορθωση?)

  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-13
    Περιοχή
    γερμανια-πατρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    250
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή Ε46 προφυλακτηρας πίσω (επιδιορθωση?)

    Παιδιά είναι εύκολο να φέρω στη θέση του τον πίσω προφυλακτηρα?

    .... έφαγα ένα τρακάρισμα και μετακινήθηκε λιγο προς τα εμπρός,απο την αριστερη πλευρα.

    Δεν έχει τίποτε άλλο,αν και από την ασφάλεια πήρα 1450¤, δεν θέλω να πάω σε συνεργείο,αφού δεν έχω σκοπό να κρατήσω το οχημα για πολύ ακόμα!!!

    Αν βρω τα σημεία που πιάνει, τα λασκαρω και τον τραβήξω θα έρθει???....τι λετε???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aristent : 07-02-14 στις 08:24

  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ανδρεα,αν πηρες αποζημιωση αυτα τα χρηματα που λες,πως πιστευεις οτι ειναι μονο τοση η ζημια???

    ....στο φιναλε,δωσε και 50ευρω απο αυτα(και πολλα λεω)σε ενα φανοποιο να σου το κεντραρει!!!

    αυτο βεβαια γινεται μονο, αν τυχον δεν εχουν σπασει οι βασεις του προφυλακτηρα,αν και λιγο δυσκολο να μην εχουν σπασει.....τελος παντων,βαλε καμμια φωτο αν μπορεις να δουμε και εμεις ποση ειναι η ζημια.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (07-02-14), BILL007 (07-02-14)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas-d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά είναι εύκολο να φέρω στη θέση του τον πίσω προφυλακτηρα?

    .... έφαγα ένα τρακάρισμα και μετακινήθηκε λιγο προς τα εμπρός,απο την αριστερη πλευρα.

    Δεν έχει τίποτε άλλο,αν και από την ασφάλεια πήρα 1450¤, δεν θέλω να πάω σε συνεργείο,αφού δεν έχω σκοπό να κρατήσω το οχημα για πολύ ακόμα!!!

    Αν βρω τα σημεία που πιάνει, τα λασκαρω και τον τραβήξω θα έρθει???....τι λετε???
    Πως έβγαλαν 1450 χωρίς ζημιά μήπως έχουν πάρει ποδιά-βάσεις???
    το καπό κλείνει καλά?

  5. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    BILL007 (07-02-14)

  6. #4
    Εγγραφή
    27-01-13
    Περιοχή
    γερμανια-πατρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    250
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν το αμάξι το πήγε σήμερα η γυναίκα μου σε ένα συνεργείο εδώ απέναντι γιατί έχανε νερά από την ταπα του δοχείου στο ψυγείο, και της είπε ότι με κανά 20-30¤ το φέρνει και το έκανε. Τώρα για τη ζημιά δεν εχει πάρει τίποτα,το αμάξι που με χτύπησε ήταν από πίσω μου παρκαρισμένο και του γλυστρισε το πόδι από το συμπλέκτη όπως έφευγε και μου την έδωσε άφησε σημείωμα και όταν μίλησα μαζί του μου το είπε πως έγινε.
    Τώρα για τα λεφτά εδώ στη Γερμανία φωνάζεις εμπειρογνωμόνων και αυτός βγάζει το κόστος και η ασφάλεια πληρώνει φυσικά και αυτόν 564¤ μάλιστα.
    Τώρα εμένα μου έβγαλε 2400¤ άμα το φτιάξω φυσικά με χαρτιά, 2600¤ αν ήθελα να το πεταγα τόση είναι η αξία του εδώ, η 1400¤ στο χέρι επειδή η ασφάλεια βρίσκει κάποια μάντρα που το πέρνει και δίνει τη διάφορα για να γλυτωσει, εμένα μου βρήκε έναν που έδινε 1200¤ περίπου οπότε αυτή θα έδινε αλλά 1400¤ για το αυτοκίνητο, εφόσον δεν το πετάω ούτε και το φτιάχνω κομπλέ με αποδείξεις η ασφάλεια δίνει 1400¤που θα έδινε αν το πεταγα.
    Φοτο επειδή είμαι από το iPad δεν μπορώ να ανεβάσω αλλά όντως εδώ στη Γερμανία αν σε χτυπήσουν περνεις καλά λεφτά, ποιο παλιά επερνες όλα τα λεφτά τώρα έχουν λίγο ξεψαρωσει και εφόσον η ζημιά είναι κοντά στην αντικειμενική αξία έχουν αυτό το δικαίωμα να σου προτείνουν να το δώσεις και φυσικά να πάρεις το πόσο όλο.

  7. The Following User Says Thank You to andreas-d For This Useful Post:

    BILL007 (07-02-14)

  8. #5
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντρεα,αυτα που λες, εδω στην Ελλαδα μας φαινονται καπως ......"παραξενα"να το πω???

    ....δηλαδη,μια ζημια που δεν θα επισκευαστει,θα πληρωθει αδρα στο χερι???!!!!

    τι εχουν "ξεψαρωσει"???...αν ειναι ετσι οι ασφαλιστικες στη Γερμανια, ειναι ακομη σε κατασταση γυρινου!!!

    εδω του αλλουνου του αρνηθηκαν να του δωσουν το ακριβες ποσο απο ασφαλιστρα κλοπης,γιατι το αντιστοιχο μοντελο με το οχημα του, πωλειται σε σαϊτ πωλησεων(car.gr) σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτη που ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ!!!

    υποθετω βεβαια,οτι ειχε μικτη ασφαλεια αυτος που σε χτυπησε,αφου τον αποζημιωνουν και τον ιδιο.

  9. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (07-02-14)

  10. #6
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aνδρεα!Πιασ'το με συρμα και πουλα το φιλε!!!

    Greek way!!

    1400 και στο χερι εισαι αρχηγος!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  11. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    mark e92 (08-02-14)

  12. #7
    Εγγραφή
    27-01-13
    Περιοχή
    γερμανια-πατρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    250
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν εχει μικτή. Δεν είπα ότι τον αποζημιωνουν αυτόν εκτός από την πρώτη μέρα δεν έχω κάποια δουλειά μαζί του μόνο με την αςφαλεια του, εδώ η αςφαλεια πληρώνει ότι πει ο γκουταχερ( εμπειρογνωμόνων) φυσικά όπως είπα πληρώνεται αδρά και αυτός στην δική μου περίπτωση 500¤++ έχω όλα τα χαρτιά από αυτόν γιατί τα έστειλε και σε εμένα εκτος απο την αςφαλεια! για δέκα λεπτά δουλειά! μέχρι και τα τηλέφωνα που πήρε χρεώνει.
    Αν βάλεις και δικηγόρο έχεις το δικαίωμα τον πληρώνει και αυτόν. Εμένα τα 1400¤ πάντως δε με χάλασαν και έχω και το άμαξα κι μου, μέχρι το 2015 έχω TUV οπότε αν δεν τα παίξει το κρατάω αν χαλάσει το πετάω 2400¤ το είχα πάρει τα έβγαλε τα λεφτά του μόνο και μόνο απο το ταξίδι Ελλάδα το καλοκαίρι!!!!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to andreas-d For This Useful Post:

    A8hnaios (07-02-14), aristent (07-02-14), mark e92 (08-02-14), Δημήτρης Λέκκας (08-02-14)

  14. #8
    Εγγραφή
    27-01-13
    Περιοχή
    γερμανια-πατρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    250
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aνδρεα!Πιασ'το με συρμα και πουλα το φιλε!!!

    Greek way!!

    1400 και στο χερι εισαι αρχηγος!
    Γιατί βρε το αμάξι είναι σύρμα 2001 μοντέλο μετά θερμενωμενα του με τα κόλπα του αφηρη, μέσα έξω είναι αστέρι,παρηγγειλα και ένα PDC sensor να δουλεύει και το παρκτρονικ μιας και το πέρνει και η γυναίκα και έτοιμος.

  15. The Following User Says Thank You to andreas-d For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-02-14)

  16. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντρεα,αυτα που λες, εδω στην Ελλαδα μας φαινονται καπως ......"παραξενα"να το πω???

    ....δηλαδη,μια ζημια που δεν θα επισκευαστει,θα πληρωθει αδρα στο χερι???!!!!

    τι εχουν "ξεψαρωσει"???...αν ειναι ετσι οι ασφαλιστικες στη Γερμανια, ειναι ακομη σε κατασταση γυρινου!!!

    εδω του αλλουνου του αρνηθηκαν να του δωσουν το ακριβες ποσο απο ασφαλιστρα κλοπης,γιατι το αντιστοιχο μοντελο με το οχημα του, πωλειται σε σαϊτ πωλησεων(car.gr) σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτη που ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝΕ!!!

    υποθετω βεβαια,οτι ειχε μικτη ασφαλεια αυτος που σε χτυπησε,αφου τον αποζημιωνουν και τον ιδιο.


    Αρη όντως και εμένα περίεργο μου φαίνεται, όπως τα λές.

    Ωστόσο στην Αγγλία όλες οι ασφάλειες είναι υποχρεωτικά μεικτές!

    Επίσης το βάψιμο είναι πάρα πολύ ακριβό, καμία σχέση με την Ελλάδα! Οπότε έτσι ίσως να δικαιολογείται το ποσο, αν και εμένα μου φαίνεται όπως σου είπα και αρχικά αρκετά περίεργο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 07-02-14 στις 19:33



  17. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    aristent (07-02-14)

  18. #10
    Εγγραφή
    27-01-13
    Περιοχή
    γερμανια-πατρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    250
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μη σου φένεται περίεργο bill. Υπάρχουν και αλλοι στο φόρουμ μου ξέρουν από Γερμανία να στα επιβεβαιώσουν δεν έχω λόγο να λέω μλ@κιες?. Αν μπορούσα είμαι απο iPad θα ανέβασα φοτο το αυτοκίνητο και τα χαρτιά απο όλους, εδώ δεν πληρώνει η αςφαλεια για KFZ ανταλλακτικά αλλά για γνήσια, οπότε μόνο και μόνο η προφηλακτηρα που για αυτούς μια γδαρσουλα σήμανει αλλαγή, + PDC sensor ήταν χαλασμένος αλλά του είπα ότι απο το τρακάρισμα και μετά δε δουλεύει +βάψιμο + εργασία να τα λεφτά..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aristent : 07-02-14 στις 20:13

  19. The Following 2 Users Say Thank You to andreas-d For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-02-14), BILL007 (07-02-14)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP