Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 49 από 49

Θέμα: Tακακια για Ε60 Μ5?

  1. #41
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω σωληνάκια υψηλής (είχα goodridge και τα έβγαλα ...γιατί είδα κάτι που δεν μου άρεσε καθόλου)
    Νικόλα γιατί τα έβγαλες τα goodridge? Αγόρασα ένα σετάκι και θα τα περάσω σε λίγες μέρες. Τι παρατήρησες ακριβώς, πρέπει να προσέξω κάτι?

  2. #42
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικόλα γιατί τα έβγαλες τα goodridge? Αγόρασα ένα σετάκι και θα τα περάσω σε λίγες μέρες. Τι παρατήρησες ακριβώς, πρέπει να προσέξω κάτι?
    Υγρα φρενων στη δαγκανα λεω εγω.

  3. #43
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικόλα γιατί τα έβγαλες τα goodridge? Αγόρασα ένα σετάκι και θα τα περάσω σε λίγες μέρες. Τι παρατήρησες ακριβώς, πρέπει να προσέξω κάτι?
    Γιατί σε ένα Μ3 Ε46 ενός γνωστού κόπηκε σαν αγγούρι στο σημείο που πρεσσάρεται μέσα στο ρακόρ στη μεριά της δαγκάνας. Το είδαμε να στάζει και πέσαμε κάτω να δούμε τι συμβαίνει και με το που το πιάσαμε και το λυγίσαμε για να δούμε από που χάνει τα υγρά, κόπηκε εντελώς (πίσω αριστερή δαγκάνα) Ίσως να συνέβη λόγω κακής τοποθέτησης, να βιδώθηκε δηλαδή στριμμένο κι όχι ελεύθερο ως προς την καμπύλη που έχει η πορεία του και με την παλινδρόμηση από λακκούβες κλπ σιγά σιγά κόπηκε (τα είχε 1 χρόνο πάνω) ή ίσως λόγω της ακαμψίας του τεφλόν στο σταθερό σημείο (ρακόρ) όταν περιβάλλεται από ατσάλινο πλέγμα να "στρεσάρεται" περισσότερο. Αυτό που ξέρω είναι πως αν πήγαινε μια βόλτα χωρίς να το έχουμε δει ...πιθανώς να ήταν και η τελευταία του...

    Του alexm του την έχω πει την ιστορία...

    Δεν πειράζει για εμένα, ας έχω λίγη παραπάνω ελαστικότητα στο πεντάλ... συνήθεια είναι...

  4. #44
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εβαλα τελικα τα τακακια της POSI QUIET και για λιγα χιλιομετρα (100περιπου)ειδα καλη αποδοση,αν και πιστευω οτι θα στρωσουν κι αλλο, οπως επισης ειδα αυτο που με ενδιεφερε "ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΥΡΙΛΑ " επιτελους εχω καθαρες ζαντες!!!
    Αν και αγορασα μονο με 130ευρω και τα πισω (που δεν τα τοποθετησα ακομη)πιστευω οτι ηταν πολυ καλη η επιλογη μου.
    Αφου κανουν μερικες εκατονταδες χιλιομετρα ακομη θα σας πω κι αλλα αν και η αποψη μου ειναι οτι θα ακουω τον Νικο(Nicke60) με κλειστα τα ματια!!!

    Και μια και αναφερομαι στον Νικο θα ηθελα να πω τα εξης:
    Αν και δεν εχω γνωριστει απο κοντα μαζι του αλλα σαν μελος εδω και δυο χρονια στο 5series forum που απαρτιζεται απο σχεδον 40,000 μελη απο ολο τον κοσμο!!!εχω αισθανθει ΕΘΝΙΚΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣγια τις γνωσεις του πανω στα Ε60 αλλα και για το ΗΘΟΣ ΤΟΥ που βγαινει μεσα απο τα γραφομενα του και τις αποψεις/τοποθετησεις του σε ολα τα θεματα!
    Δεν ζηλευω το αυτοκινητο του που ειναι πιο δυνατο η και πιο ωραιο απο το δικο μου.... αλλα το χαρακτηρα του που ειναι παραδειγμα προς μιμηση.
    Μαζι μου συμφωνει και ο Αλεξης (Alexm)απο την Πατρα (φοβερο ατομο και αυτο αλλα θα γραψω σε αλλη ενοτητα για εκεινον)ειδικα οταν λεει οτι:
    "ο Νικος ειναι προσφορα στην κοινωνια!!!" (τον εχει γνωρισει και απο κοντα).
    Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολυ καλα ατομα μεσα σ'αυτο το φορουμ αλλα προς το παρων για ολα τα παραπανω και για την πολυτιμη βοηθεια του Νικου θελω να πω ενα μεγαλο:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΥΣ σορυ αν θεωρηθει το ανωθεν κειμενο οφ τοπικ αλλα η γνωμη μου για ΤΟΝ Ε60ακια της παρεας μας επρεπε να μπει εδω.

  5. The Following 5 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    alexm (19-05-10), Konstantinos E60 (20-05-10), m-power_01 (20-05-10), PANOS-E60 (20-05-10), S8N (19-05-10)

  6. #45
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα τελικα τα τακακια της POSI QUIET και για λιγα χιλιομετρα (100περιπου)ειδα καλη αποδοση,αν και πιστευω οτι θα στρωσουν κι αλλο, οπως επισης ειδα αυτο που με ενδιεφερε "ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΥΡΙΛΑ " επιτελους εχω καθαρες ζαντες!!!
    Αν και αγορασα μονο με 130ευρω και τα πισω (που δεν τα τοποθετησα ακομη)πιστευω οτι ηταν πολυ καλη η επιλογη μου.
    Αφου κανουν μερικες εκατονταδες χιλιομετρα ακομη θα σας πω κι αλλα αν και η αποψη μου ειναι οτι θα ακουω τον Νικο(Nicke60) με κλειστα τα ματια.....

    ....ο Αλεξης (Alexm)απο την Πατρα (φοβερο ατομο και αυτο αλλα θα γραψω σε αλλη ενοτητα για εκεινον)ειδικα οταν λεει λεει οτι: "ο Νικος ειναι προσφορα στην κοινωνια!!!" (τον εχει γνωρισει και απο κοντα)

    .....
    αχαχαχχαχαχα ...αντε ρε!! (...έτσι για να "πέσει" λίγο το προφιλ μου)

    Αλέξη σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Τα ίδια λέω κι εγώ για εσένα... χεχεχε
    ..όσο για την προσφορά στην κοινωνία, αυτή τη φυλάω για αργότερα χαχαχαχαχαχαχαχα

    Πολύ μου άρεσε που έμεινες ευχαριστημένος Άρη!!

  7. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    aristent (19-05-10)

  8. #46
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δε χαλαει με τιποτα το προφιλ σου!!!
    Θα μπορουσα να στειλω πμ για τη γνωμη μου αλλα θελω να ξερουν ολοι οι συμφορουμιτες τι εστι :"NickE60"

  9. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    NickE60 (19-05-10)

  10. #47
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα τελικα τα τακακια της POSI QUIET και για λιγα χιλιομετρα (100περιπου)ειδα καλη αποδοση,αν και πιστευω οτι θα στρωσουν κι αλλο, οπως επισης ειδα αυτο που με ενδιεφερε "ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΥΡΙΛΑ " επιτελους εχω καθαρες ζαντες!!!
    Αν και αγορασα μονο με 130ευρω και τα πισω (που δεν τα τοποθετησα ακομη)πιστευω οτι ηταν πολυ καλη η επιλογη μου.
    Αφου κανουν μερικες εκατονταδες χιλιομετρα ακομη θα σας πω κι αλλα αν και η αποψη μου ειναι οτι θα ακουω τον Νικο(Nicke60) με κλειστα τα ματια!!!

    Και μια και αναφερομαι στον Νικο θα ηθελα να πω τα εξης:
    Αν και δεν εχω γνωριστει απο κοντα μαζι του αλλα σαν μελος εδω και δυο χρονια στο 5series forum που απαρτιζεται απο σχεδον 40,000 μελη απο ολο τον κοσμο!!!εχω αισθανθει ΕΘΝΙΚΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣγια τις γνωσεις του πανω στα Ε60 αλλα και για το ΗΘΟΣ ΤΟΥ που βγαινει μεσα απο τα γραφομενα του και τις αποψεις/τοποθετησεις του σε ολα τα θεματα!
    Δεν ζηλευω το αυτοκινητο του που ειναι πιο δυνατο η και πιο ωραιο απο το δικο μου.... αλλα το χαρακτηρα του που ειναι παραδειγμα προς μιμηση.
    Μαζι μου συμφωνει και ο Αλεξης (Alexm)απο την Πατρα (φοβερο ατομο και αυτο αλλα θα γραψω σε αλλη ενοτητα για εκεινον)ειδικα οταν λεει οτι:
    "ο Νικος ειναι προσφορα στην κοινωνια!!!" (τον εχει γνωρισει και απο κοντα).
    Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολυ καλα ατομα μεσα σ'αυτο το φορουμ αλλα προς το παρων για ολα τα παραπανω και για την πολυτιμη βοηθεια του Νικου θελω να πω ενα μεγαλο:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΥΣ σορυ αν θεωρηθει το ανωθεν κειμενο οφ τοπικ αλλα η γνωμη μου για ΤΟΝ Ε60ακια της παρεας μας επρεπε να μπει εδω.
    Αρη, εγκρίνω και επαυξάνω ! Τα έχω γράψει άλλωστε εδώ και καιρό περί NickE60.
    Τα καλύτερα έχω να πω και γιά τον alexm !

  11. The Following 3 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    alexm (21-05-10), aristent (20-05-10), NickE60 (20-05-10)

  12. #48
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ε τώρα τα παραλέτε, τα φουσκώνετε πολύ τα πράγματα....!!!

    Χαχαχα...!!!

    Εξαιτίας του μπήκα τότε στο μοτορσπορτ.....

    Για το Fans ,δεν το συζητάω,απο την πρώτη μέρα εγινα μέλος.Κι'ας μην

    ήξερα κανέναν (τότε).

    Δεν ετυχε να τον γνωρίσω απο κοντά παρα μόνο μέσω τηλ.

    Και έχω να πω μόνο Respect.....!!!!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    aristent (20-05-10), NickE60 (20-05-10)

  14. #49
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Νικοοοο ειμαι και γω συμφωνος με ολα τα παραπανω,εισαι δυναμη και αντε να κατεβω να τα πουμε απο κοντα.Να γινει και μια καλη συναντηση ολων των <εξηνταρηδων> και οχι μονο

  15. The Following User Says Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    NickE60 (24-05-10)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP