Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 49

Θέμα: Tακακια για Ε60 Μ5?

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είναι μεγάλες οι διαφορές Άρη (και Άρη)

    Είναι θέμα μάρκας, ότι πληρώνεις παίρνεις!

  2. #22
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    284
    Rides
    1

    Προεπιλογή ??????????

    δεν ξερω τι θα πουν οι ειδικοι εγω αυτα φοραω και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος..δεν εχω πολι βρομια στις ζαντες ΚΑΘΟΛΟΥ θορυβο.....απο τα ποιο βασικα εφοσων και απο αποδοση ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος για τα λεφτα τους..

    https://global.ebay.com/EBC_YELLOWST...246369960/item

  3. #23
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα "εργοστασιακα" του Μ5 έχουν (αν δεν κάνω λάθος) 350+ ευρώ μόνο τα μπροστινά!
    Δεν κανεις καθολου λαθος,εφαγες και 14 εωροπουλα προς τα κατω!!!!
    Τελικα τι τακακι να βαλω εμπρος στο Μ5?

    Υ.Γ Εχω 41300 χ.λ.μ. και εχω αλλαξει μια φορα τα πισω τακακια στα 36000 χ.λ.μ. με ελαχιστη φθορα στους πισω δισκους (μαλλον λογο αντισπιν)και μπροστα πλησιαζω την πρωτη αλλαγη με καθολου φθορα (νυχι)στους δισκους

  4. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοιτα Αλέξη, αν θέλεις να είσαι σουπερ ουαου από φρένα στα πολλά χλμ και σε επαναλαμβανόμενα φρεναρίσματα κλπ, ρυθμοί πίστας δηλαδή, βάζεις τα Pagid Yellow (racing τακάκια που προτείνει η BMW - τα χρησιμοποιεί και η κοπελιά με το "ταξί" στο Ring) περίπου 550+ το μπροστινό σετ.

    Τώρα επειδή λες ότι δεν έχεις καν νύχι, καταλαβαίνω ότι δεν το πολυπιέζεις στα φρένα, οπότε αυτά που έχω βάλει πιο πάνω πιστεύω θα σε γλυτώσουν κατά πολύ από τη σκόνη, και αρκετά χρήματα ίσως, χωρίς να χάσεις κάτι από την τωρινή αίσθηση.

  5. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3outofmind Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω τι θα πουν οι ειδικοι εγω αυτα φοραω και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος..δεν εχω πολι βρομια στις ζαντες ΚΑΘΟΛΟΥ θορυβο.....απο τα ποιο βασικα εφοσων και απο αποδοση ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος για τα λεφτα τους..

    https://global.ebay.com/EBC_YELLOWST...246369960/item
    Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, έχω δοκιμάσει μόνο τα Redstuff με τρυπητούς δίσκους 345mm (από 545i) σε Ε60 βάρους 1600Kg + 4 άτομα + μπαγκάζια, και υπήρξαν φάσεις που στα πολλά χλμ ....έμεινα εντελώς από φρένα. Φυσικά τα έβγαλα σύντομα και έβαλα πάλι τα εργοστασιακά...

  6. #26
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Νικο οι εμπρος-πισω δισκοι ειναι μαμα.Σε γενικες γραμμες δεν χρησιμοποιω πολυ το πεταλ του φρενου,αντ'αυτου χρησιμοποιω το κατεβασμα ταχυτητων σε υπερβολικο βαθμο θα μπορουσα να πω.Ειναι μια παλια συνηθεια που εφαρμοζω σε ολα τα αυτοκινητα που εχω στην κατοχη μου κατα καιρους και οι αλλαγες στα τακακια συνηθως γινονται σε πολυ αραια διαστηματα.
    Προσωπικα πιστευω οτι τα racing τακακια και γενικα οτι racing προιον υπαρχει στην αγορα για τα αυτοκινητα μας εχει περισσοτερα μειονεκτηματα και λιγοτερα πλεονεκτηματα στην χρηση δρομου και το αντιστροφο.π.χ για χρηση δρομου οποιοδηποτε υγρο φρενου πανω απο DOT 4 ειναι λαθος γιατι χρειαζεται αλλαγη καθε 2000 χ.λ.μ λογο φυσαλιδων,χωρις να σου προσφερει τιποτα παραπανω.
    Τελικα να παραγγειλω τα τακακια που προτεινεις το εχεις τσεκαρει οτι δεν χανω κατι απο την τωρινη αισθηση?
    Η foto για το νυχι που λεγαμε
    Attached Images Attached Images

  7. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο οι εμπρος-πισω δισκοι ειναι μαμα.Σε γενικες γραμμες δεν χρησιμοποιω πολυ το πεταλ του φρενου,αντ'αυτου χρησιμοποιω το κατεβασμα ταχυτητων σε υπερβολικο βαθμο θα μπορουσα να πω.Ειναι μια παλια συνηθεια που εφαρμοζω σε ολα τα αυτοκινητα που εχω στην κατοχη μου κατα καιρους και οι αλλαγες στα τακακια συνηθως γινονται σε πολυ αραια διαστηματα.
    Προσωπικα πιστευω οτι τα racing τακακια και γενικα οτι racing προιον υπαρχει στην αγορα για τα αυτοκινητα μας εχει περισσοτερα μειονεκτηματα και λιγοτερα πλεονεκτηματα στην χρηση δρομου και το αντιστροφο.π.χ για χρηση δρομου οποιοδηποτε υγρο φρενου πανω απο DOT 4 ειναι λαθος γιατι χρειαζεται αλλαγη καθε 2000 χ.λ.μ λογο φυσαλιδων,χωρις να σου προσφερει τιποτα παραπανω.
    Τελικα να παραγγειλω τα τακακια που προτεινεις το εχεις τσεκαρει οτι δεν χανω κατι απο την τωρινη αισθηση?
    Η foto για το νυχι που λεγαμε
    ναι συμφωνώ απόλυτα για τα racing ...να ήταν η πίστα εκεί έτοιμη, να σου πω ότι θα πιάσει τόπο, έστω μια στο τόσο...

    Όντως, ο δίσκος φαίνεται μια χαρά!!

    Ναι παράγγειλέ τα άφοβα ..και θέλω να μου πεις εντυπώσεις! Όταν τα βάλεις μη σου τα τρίψουν, θα έχεις φρένα από το πρώτο χιλιόμετρο, δεν χρειάζονται καν στρώσιμο ...θα δείς.. (κι εγώ τα εργοστασιακά τακάκια του Μ5 είχα πριν πάω σε αυτά)

    Η αποστολή είναι 2 σε 1 (usd45.00 και για τα 2 πακέτα)

  8. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    alexm (10-04-10)

  9. #28
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι συμφωνώ απόλυτα για τα racing ...να ήταν η πίστα εκεί έτοιμη, να σου πω ότι θα πιάσει τόπο, έστω μια στο τόσο...

    Όντως, ο δίσκος φαίνεται μια χαρά!!

    Ναι παράγγειλέ τα άφοβα ..και θέλω να μου πεις εντυπώσεις! Όταν τα βάλεις μη σου τα τρίψουν, θα έχεις φρένα από το πρώτο χιλιόμετρο, δεν χρειάζονται καν στρώσιμο ...θα δείς.. (κι εγώ τα εργοστασιακά τακάκια του Μ5 είχα πριν πάω σε αυτά)

    Η αποστολή είναι 2 σε 1 (usd45.00 και για τα 2 πακέτα)
    Mε το τελωνειο τι γινεται? Δεν υπαρχουν δασμοι?

  10. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε το τελωνειο τι γινεται? Δεν υπαρχουν δασμοι?
    τα $45 είναι για αποστολή με USPS, τέλη εδώ: 3 ¤

  11. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    alexm (10-04-10)

  12. #30
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη φοβάσαι τίποτα Άρη!

    ...έχω μεγάλη τρέλα με τα φρένα ...για μεγάλη τρέλα όμως..! όταν τα χρειάζομαι ..τα χρειάζομαι!



    Δεν αμφιβαλω καθολου ουτε για την τρελλα αλλα και ουτε για τις ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ!!!

    Γιατι ειναι ακριβοτερα τα πισω απο τα εμπρος?
    Προσφατα αλλαξα τα πισω στην αντιπροσωπεια με 160 ευρω
    Τι να κανω να παραγγειλω και τα πισω?
    Με τον μπροστινο αισθητηρα τι να κανω να παραγγειλω αλλον?
    Στο idrive λεει οτι εχω 3500χιλ. ακομη για τα μπροστινα.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP