Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: Περιπέτειες αλά...MNL!!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το κάτωθεν είναι σε κάποιο άλλο θρεντ, αλλά νομίζω πως αξίζει να βρεθεί κι εδώ.


    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...718#post497718


    Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ PORSCHE!!!

    Και ήταν μια ωραία μέρα, όπως και οι προηγούμενες που είχα κλείσει για track day. Θα είχα καθοδήγηση και φυσικά δεν θα έβαζα το δικό μου αμάξι.

    Μόλις φτάνω, μου λέει κάποιος "μέσα στα πράγματα". Τον βλέπεις αυτόν? Μην κυττάς πώς περπατά (κούτσαινε και έπιανε την μέση του...). Είναι ο πιο γρήγορος οδηγός και οδηγά αυτό


    Σέκος εγώ

    Καλά σκεφτομαι, να το δοκιμάσουμε κι αυτό...

    Έτσι κι έγινε...μπήκα μαζί του ως συνοδηγός. Μου φαινόταν για καμμιά 60αριά
    Μου είπε να συνεννοούμαστε με σήματα, αν φοβηθώ , γιατί δεν...ακούει καλά...
    Μα τι λέει τώρα...να φοβηθώ εγώ....χα χα χα που πήγαινα με 240χλμ/ώρα στην autoban κι ο φίλος μου έκλεινε τα μάτια του?!?

    Άλλα κόλπα εδώ...Κανείς δεν μπορούσε να τον προσπεράσει...κανείς... οδηγάρα ο...παππούς...Τους άλλαξε τις ιδέες

    όταν γυρίσαμε στα πιτς, μου λέει να περιμένω να βγάλει το κράνος του, γιατί τα ακουστικά του είχαν πέσει... και δεν ακουγε...
    Είπε ότι κατέχει το άθλημα κάπου...60 χρόνια. Άλαλη εγώ...

    Προσθέτει πως ήταν ένας απλός αγρότης.
    Όταν ήταν 14 ετών, κάνανε από τις πρώτες πίστες στα μέρη του και όταν οδήγησε, διαπίστωσαν πως ήταν καλός οποτε τον πήραν και τον εκπαιδευσαν ως οδηγό αγώνων, μέχρι που παντρεύτηκε, έκανε παιδιά και περιορίστηκε στα της αγροτικής ζωής με αλατοπίπερο τις μέρες στις πίστες όπως αυτήν την καλή μέρα...

    Α και στος τέλος μου λέει την ατάκα
    "Ξέρεις, είμαι 74 χρονών..."

    κουλ εγώ, απαντάω
    Α, πολύ ωραία, έχω λοιπόν πολλά πολλά χρόνια εξάσκησης για να βελτιωθώ!!! Ευχαριστώ πολύ για την βόλτα.
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  2. The Following 12 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    alexandra (01-09-14), aristent (27-07-14), BILL007 (22-11-16), Bitz (07-10-14), doctore (27-07-14), Eleni (08-10-15), gant (28-07-14), isou (27-07-14), katsaraios (21-08-14), Lambros46 (28-07-14), mikegr (23-04-15), pilot (27-07-14)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΠΙΝΟ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΚΟΤΕΙΝΟ...

    Μέχρι τότε όλα ήταν θαυμάσια! Ειδυλιακό τοπίο με 5.000 υπέροχα χιλιόμετρα διακοπών...
    Όμως οι μέρες περνούσαν, έφτανε η ώρα του μερικού αποχωρισμού... Ο Αλπίνος ήταν λίγο θλιμμένος: οι λόγοι ήταν δύο. Πρώτον η αγαπημένη του οδηγός έπρεπε να φύγει επειγόντως...αεροπορικώς για μερικές μέρες και δεύτερον μέχρι τότε δεν του είχε δοθεί η ευκαιρία να δείξει τι αξίζει στο δρόμο. Είχε βέβαια τα τυχερά του, αλλά η καλή του η αφεντικίνα του είχε βάλει χαλινάρι...όχι πανω από 120!!!

    Εκείνο ήταν το τελευταίο βράδυ. Επρεπε να πάνε κάτω χώρα για να πάρει η Ξανθιά το αεροπλάνο. Όλα ωραία και καλά, με τάξη, αργά και προσεκτικά υπό την μουσική υπόκρουση του "Αλαλούμ, αλαλούμ"...
    Εκεί μετά τα διόδια, κάτι έγινε...στην έξω λωρίδα φάνηκε η μαύρη σιλουέτα ενός κουπέ...μόλις περασε γοργά μεσα στη νύχτα, φάνηκαν οι 4 εξατμίσεις και το χαρακτηριστικό Μ3. Η Ξανθιά ΖοΧαδιάστΗκε, μόλις είδε τα γράμματα της πινακίδας στο σκοτάδι άραγε είναι πραγματικό ΜιΤρίο αυτό, από τα τελευταία κουπέ?!? Για να δούμε σκέφτεται η Ξανθιά... Ο Αλπίνος όλος χαρούλες, ξυπνάει από το λήθαργο και παίρνει μια βαθιά ανάσα.

    Το ΜιΤρίο διαισθάνεται την κατάσταση, αλλά αγέρωχο συνεχίζει πιο σβέλτα και πάντα στην έξω λωρίδα. Στο δεύτερο κατοστάρι και κάτι ψιλά, συνειδητοποιεί πως κάτι μάλλον γρήγορο το πλησιάζει(!) στην μεσαία λωρίδα, οπότε και παραμερίζει μειώνοντας ταχύτητα. Για λίγα λεπτά στάση αναμονής, το ΜιΤρίο επιβραδύνει κι άλλο, θέλει να δει τι έρχεται από πίσω του. Ο Αλπίνος περνάει και αναβοσβήνει χαρούμενος τα αλάρμ χαιρετώντας φιλικά Για λίγο διάστημα τα δύο πάνε μαζί σε γοργό ρυθμό. Αφού το Μιτρίο έλεγξε τα χαρακτηριστικά του Αλπίνου με τις παράξενες πινακίδες αποφάσισε τώρα να περάσει μπροστά. Αυτό έγινε άλλη μια φορά

    Η Ξανθιά ήταν ευχαριστημένη που ο Αλπίνος επιτέλους ήταν χαρούμενος που "τέντωνε τις ροδούλες του" .

    Μετά από κάποια ώρα το ΜιΤρίο, που ήταν μπροστά, επιτάχυνε πιο πολύ. Ο Αλπίνος κατάλαβε πως ήθελε να μείνει μόνο του κι έτσι δεν προσπάθησε να ακολουθήσει. Η Ξανθιά του έβαλε πάλι χαλινάρι στα...120

    Εις το επανιδείν
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  4. The Following 6 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    alexandra (01-09-14), aristent (22-08-14), freddys (21-02-16), isou (07-10-14), tasos.kamv (22-08-14), wheelman (22-08-14)

  5. #13
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Και ένα διάλειμμα πριν την επόμενη διήγηση σε μερικές μέρες....


    Έψαχνα στο νετ...να βρω....αλλά δεν ήξερα τι έψαχνα... έτσι νόμιζα τουλάχιστον


    Και αναρωτιέμαι...αν κάνω γκουγκλ το ονοματάκι μου...τι θα βγει....
    Τέτοια ώρα, τέτοιες σκέψεις

    Ειδού αποτέλεσμα
    https://www.journaldesfemmes.com/pre.../marie-noelle/

    Και καθότι το όνομα είναι Γαλλικό...η ανάλυσις είναι κι αυτή στα γαλλικά...Απίστευτο...είμαστ ε μόνο 20.000 άτομα σε όλο τον κόσμο....με πολύ λιγότερα εν ζωεί τώρα πια


    Δοκιμάστε και για το δικό σας ονοματάκι...σίγουρα κάτι θα ανακαλύψετε, όπως κι εγώ!

    Καληνύχτα σας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 07-10-14 στις 04:13
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  6. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    alexandra (30-09-15)

  7. #14
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παίζοντας στον Μ25


    Ήταν η ώρα της επιστροφής....σχετική κίνηση στον δρόμο...με τον γαλάζιο Ιαγουάρο και τα 400.000χλμ του παρέα... ψιλοβαρεμάρα
    Ώσπου ένα Χ5 ξεκινάει τον ρυθμό και προσπερνάει με 90 και κάτι ψιλά...Ποιον....έμένα?? Σκεφτεται ο Ιαγουάρος
    Παππουλάκο μου, του λέω, γέρασες καλέ μου....θυμάσαι τις παλιές καλές μέρες? Έλα να πιάσουμε το Χ5!

    Και ξαφνικά εμφανίζεται η ηλεκτρική αστραπή από το πουθενά... ένα i3 ξεπετάγεται από την εσωτερική λωρίδα, ναι καλά διαβάζετε... αυτή η ηλεκτρική σκούπα, προσπερνώντας τα πάντα, έρχεται και στρογγυλοκάθεται γύρω στα 95 μπροστά από τον Ιαγουάρο... το ταλαιπωρημένο 6-τάχυτο ZF υποκύπτει στην ακαριαία ηλεκτρική ανταπόκριση

    Και αρχίζει το παιχνίδι: σταθερός σχηματισμός με το Χ5 μπροστά, το i3 ακολουθεί, με τον Ιαγουάρο τελευταίο σε απόσταση πορτ-μπαγκάζ! 90 και βάλε, ίσως και 100 και κάτι παραπάνω... Όλα ωραία και καλά σε δρόμο με 4 λωρίδες και σκαμπανεβάσματα! Το i3 χοροπηδά στις ανωμαλίες του οδοστρώματος...πλάκα έχει... το ίδιο κι ο Ιαγουάρος
    Κανείς δεν ακολουθεί, κανείς δεν εμποδίζει....

    Το Χ5 τελικά ενδίδει... ο Ιαγουάρος επιμένει...ματαίως....ώσπου το i3 αλλάζει πορεία και φεύγει σε μια έξοδο
    Κακομοιρούλη μου, πάλι μοναχά μείναμε, του ψιθυρίζω

    ΄Όχι όμως για πολύ. Η πορτοκαλί σιλουέτα ενός Λάμπο φαίνεται σε μια είσοδο. Φαίνεται να θέλει να κάνει παιχνίδι...ο Ιαγουάρος είναι ήδη φευγάτος μετά την προηγούμενη προπόνηση και αποφασισμένος “όλα για όλα” και δεν πιάνεται.... ίσως και ο Λάμπο να είναι νωθρά νωχελικός... ποιος ξέρει...στην επόμενη έξοδο, ήταν η σειρά του Ιαγουάρου να αφήσει το παιχνίδι...
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  8. The Following 5 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    aristent (24-12-14), Bazil Van Sinner (24-12-14), BILL007 (22-11-16), isou (24-12-14), wheelman (24-12-14)

  9. #15
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Έχω καιρό να γράψω κάτι και με έτρωγαν τα δάχτυλα... ώσπου ήρθε η ευκαιρία

    είναι στα Αγγλικά και δημοσιεύθηκε στο περιοδικό του BMW Car Club τεύχος Ιουλίου (δηλαδή αυτό το μήνα!).
    Ο Jeff Heywood από το περιοδικό μού είπε "Ενδιαφέρον αν και κάπως προκλητικό." Οι κρίσεις δικές σας


    Has BMW lost its BMW-ness??
    Words/Photos Marie-Noëlle Lazaridou



    I have been a BMW fan since the early 90s when the E36 was introduced. I was lucky enough to be able to buy a new E36 316i Luxus spec in 1998 in Greece, which is still with us, going strong with over 305,000 km.

    The carΆs main characteristic? The well advertised 50:50 weight distribution that makes it a fantastic handling machine, even at the small 1.6lt engine guise with 105hp output. Some of you may have seen it when I brought it on and off to the UK in 2003 and we participated in many BMW Car Club events. Ultimate driving machine? Well certainly a driverΆs car, yes!

    As time moved on and more and more BMWs started to appear with a great, as I have been told, automatic gearbox that can change gears quicker than the driver, that is more economical on fuel… and the new advertising is about fuel efficiency, smooth gear changes, no road tax, little BIK tax and things like that… nothing to do with driving dynamics, or driverΆs pleasure… I was in despair… test drove several of those, the F10 520d in auto mode (it drives just like my Jaguar XJ X-350, so why get a 5-Series with the automatic gearbox? I will simply keep my Jag). I even test drove the new 220d which came with the autobox… again… what a disappointment: the autobox really ΅killsΆ the performance and if one is a keen driver will most certainly ΅killΆ the fuel efficiency as well, so whatΆs the point?

    So, came D3 ALP… yes an ALPINA D3 made in 2007 with manual gearbox (yipee!), twin exhaust, 200hp and 410Nm of torque; it goes like stink and it is such a good all-rounder, it certainly puts a very big smile on my face! On a recent trip to Greece, He (the car) met his old brother (…but more of that next time!).

    Something was missing though…. whereΆs this burble when you press the accelerator? Just a diesel puff!!!… I should do something about it: an M car...? No, everybody has one, ha ha ha. I want something more rare and exclusive: an ALPINA D3 or B3 BiTurbo would be ideal, but they only come with an 8-speed autobox… thank you, but no, not another autobox please.

    BMW has more news for us though, but not news to ΅die forΆ…itΆs rather to ΅die because ofΆ… The first FWD 2-Series is here… hmm, I do not know what to say, but certainly enjoyed immensely the bashing that this 4-wheeler (itΆs a sin to continue to call it BMW) had in a previous issue of Straight Six! And what about the new 1-Series, which, if equipped with the advanced Sat-Nav and has an autobox (again), will slow down on its own when it senses that a bend is on the way…. what… a car that will tell me what to do and drive me mad? No, no, no, no…

    But wait a minute…why am I moaning? MY15 WRX (with a 6-speed manual gearbox, four exhaust pipes, 305 DIN, 407 Nm, 0-62mph in 5.2sec and top speed of 159mph) is waiting round the corner for me and I canΆt wait to get at the driverΆs seat again and again! Maybe the new generation of Subaru WRX STI is the answer that the keen BMW(!) drivers have been looking for, but instead we are ΅offeredΆ a new generation of Bimmer softies…! Of course D3 ALP is going to stay with me: these two are literally black and white! And how else would I go to the 50 years of ALPINA celebration?!



    PHOTO CAPTIONS:

    PHOTO 1: In action at a BMW Car Club Track Day



    PHOTO 2: A 17-year old car at Neoi Poroi, a holiday destination near Katerini, Greece



    PHOTO 3: This is how BMW dealers look after your car in Greece: see the covers on steering wheel, gear lever and hand brake. I removed the cover of the seat as I drove it away.



    PHOTO 4: Old and new at Palio near Kavala in the north of Greece



    PHOTO 5: Overseeing the bay of Kavala


    PHOTO 6: Just wondering… is the STI the answer to the M?


    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  10. The Following 9 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    alexandra (13-07-15), aristent (10-07-15), BILL007 (10-07-15), Panmilios (10-07-15), pilot (10-07-15), Ptboul (30-09-15), topmar (10-07-15), vagmag (13-07-15), wheelman (10-07-15)

  11. #16
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή ALPINA rush

    Με αφορμή την συνάντηση στο Βέλγιο για τα 50 χρόνια ALPINA

    είχαμε και οδηγική εμπειρία!

    Η διαδρομή των 90χλμ απο το εστιατόριο στον αντιπρόσωπο ήταν σαν ειδική ράλλυ. Μόνο χωματόδρομο δεν είχε...

    Μιλάμε για στενους δρόμους με στροφιλικια όπου μόνο ένα αυτοκίνητο χωράει και ταχυτητες 100-110 χλμ/ώρα με 4η στο ίσιο να προσπαθώ να μην χάσω τη θέα της ουράς του 4ου Β3 (και τα 4 3λιτρα τουλάχιστο), περάσματα απο χωριά, πάνω απο πλακόστρωτο με 100 χλμ/ώρα, σε κάτι ευθείες με δύο λωρίδες με πέρασαν τα 3 (ξεκίνησα δεύτερη) με πάνω από 180χλμ/ώρα.
    Όποια αυτοκίνητα μας έβλεπαν, απλά σταματούσαν τερμα ακρη να περάσουμε. Τρελαρες οι Βέλγοι....

    Ο Αλπίνος είναι in one piece ευτυχώς!

    Και ο αγώνας δρόμου συνεχίστηκε την επομένη, όταν στην επιστροφή τυχαία συναντηθήκαμε με τον Brian στην Γαλλια (ο ασπρομάλλης σεβάσμιος Άγγλος κύριος που αναφέρω στις φωτό) και που με προσπέρασε με το καινούριο μαύρο Β4, αφήνοντας πίσω του τον ήχο των Akrapovic και εμένα να πασχίζω να τον φτάσω μέχρι τα 230χλμ/ώρα... .ευτυχως υπήρχαν στροφές, μέχρι που σταμάτησε σε μια aire de services, λίγο πίσω από το Γαλλικό περιπολικό που προπορευόταν αμέριμνο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 29-09-15 στις 16:04
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  12. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    alexandra (20-02-16)

  13. #17
    Εγγραφή
    02-06-14
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ένα διάλειμμα πριν την επόμενη διήγηση σε μερικές μέρες....


    Έψαχνα στο νετ...να βρω....αλλά δεν ήξερα τι έψαχνα... έτσι νόμιζα τουλάχιστον


    Και αναρωτιέμαι...αν κάνω γκουγκλ το ονοματάκι μου...τι θα βγει....
    Τέτοια ώρα, τέτοιες σκέψεις

    Ειδού αποτέλεσμα
    https://www.journaldesfemmes.com/pre.../marie-noelle/

    Και καθότι το όνομα είναι Γαλλικό...η ανάλυσις είναι κι αυτή στα γαλλικά...Απίστευτο...είμαστ ε μόνο 20.000 άτομα σε όλο τον κόσμο....με πολύ λιγότερα εν ζωεί τώρα πια


    Δοκιμάστε και για το δικό σας ονοματάκι...σίγουρα κάτι θα ανακαλύψετε, όπως κι εγώ!

    Καληνύχτα σας

    Είπα να το ψάξω τελικά....
    https://www.journaldesfemmes.com/pre...596/alexandra/

    πολύ πολεμοχαρές φαίνεται....

  14. The Following User Says Thank You to alexandra For This Useful Post:

    I_MNL (30-09-15)

  15. #18
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή την συνάντηση στο Βέλγιο για τα 50 χρόνια ALPINA

    είχαμε και οδηγική εμπειρία!

    Η διαδρομή των 90χλμ απο το εστιατόριο στον αντιπρόσωπο ήταν σαν ειδική ράλλυ. Μόνο χωματόδρομο δεν είχε...

    Μιλάμε για στενους δρόμους με στροφιλικια όπου μόνο ένα αυτοκίνητο χωράει και ταχυτητες 100-110 χλμ/ώρα με 4η στο ίσιο να προσπαθώ να μην χάσω τη θέα της ουράς του 4ου Β3 (και τα 4 3λιτρα τουλάχιστο), περάσματα απο χωριά, πάνω απο πλακόστρωτο με 100 χλμ/ώρα, σε κάτι ευθείες με δύο λωρίδες με πέρασαν τα 3 (ξεκίνησα δεύτερη) με πάνω από 180χλμ/ώρα.
    Όποια αυτοκίνητα μας έβλεπαν, απλά σταματούσαν τερμα ακρη να περάσουμε. Τρελαρες οι Βέλγοι....

    Ο Αλπίνος είναι in one piece ευτυχώς!

    Και ο αγώνας δρόμου συνεχίστηκε την επομένη, όταν στην επιστροφή τυχαία συναντηθήκαμε με τον Brian στην Γαλλια (ο ασπρομάλλης σεβάσμιος Άγγλος κύριος που αναφέρω στις φωτό) και που με προσπέρασε με το καινούριο μαύρο Β4, αφήνοντας πίσω του τον ήχο των Akrapovic και εμένα να πασχίζω να τον φτάσω μέχρι τα 230χλμ/ώρα... .ευτυχως υπήρχαν στροφές, μέχρι που σταμάτησε σε μια aire de services, λίγο πίσω από το Γαλλικό περιπολικό που προπορευόταν αμέριμνο

    Καλά ρε φιλάρες...δεν σας άρεσε αυτό....? Καθόλου?...
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  16. #19
    Εγγραφή
    02-06-14
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλά καλα
    σου εκανα κλικ για να μην κλαις χαχαχα

  17. The Following User Says Thank You to alexandra For This Useful Post:

    I_MNL (22-11-16)

  18. #20
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ΤΑ ΑΛΑΝΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ!

    Ήταν η προτελευταία μέρα του καλοκαιριού (σχεδόν τέλη Σεπτεμβρίου) πριν την αναχώρηση/πτήση για έξω. Η ξανθιά αποφάσισε να κάνει το τελευταίο θαλασσινό μπανάκι κάπου κατά Βουλιαγμένη μεριά. Οπότε και πήρε τον Μπέμπη τον Μικρό τον 316 να την συνοδεύσει στον προορισμό της. Αμέριμνη και χαρούμενη ήθελε να απολαύσει και την τελευταία οδηγική στιγμή μαζί του συνάμα με το μπανάκι!
    Κάπου στη λεωφόρο Βουλιαγμένης και μεταξύ των υπόλοιπων άχρωμων, άοσμων και άγευστων τετράτροχων διέκρινε στην έξω λωρίδα να έρχεται από πίσω ένα ζευγάρι ξεχωριστών φώτων σε δίπορτο τετράτροχο χαμηλωμένο με αγωνιστικές διαθέσεις και με τα σχετικά αυτοκόλλητα! Με ευχαρίστηση διαπίστωσε πως το περιεχόμενο ήταν δύο άντρες (τους λοξοκοίταξε όσο γινόταν διακριτικά...
    ) της αρεσκείας της, οι οποίοι βεβαίως βεβαίως είχαν πάρει χαμπάρι πως αυτή η οδηγός του 36αριού ζαχάρωνε το δικό τους όχημα! Ο οδηγός χαμογέλασε διακριτικά και ο συνοδηγός έσκασε ένα μεγάλο χαμόγελο με ένα φιλικό νεύμα κατά την προσπέραση Και ενώ ο οδηγός ξεκίνησε την διαδικασία επίδειξης σφηνών, η ξανθιά παρακολουθούσε και σκεφτόταν... "Κάπου το ξέρω αυτό το ντριφτάδικο αμάξι...μόνο ένα υπάρχει στην Αθήνα... και το προφίλ του συνοδηγού και αυτό το ατημέλητο μαύρο σγουρό μαλλί του συνοδηγού...κάπου τα έχω ξαναδει...Πρέπει να τους προλάβω και να τους μιλήσω".
    Έτσι το φανάρι κοκκίνησε (καθώς κατάλαβε το φλερτ των δύο τετράτροχων) και τα δυο αγόρια βρέθηκαν πρώτα στην εσωτερική λωρίδα. Και καθώς η
    τύχη ευνοεί τους τολμηρούς, η ξανθιά άρπαξε την ευκαιρία και γλίστρησε από πίσω τους Με το που γίνεται πράσινο, η ξανθιά τούς δείχνει με το χέρι να το πατήσουν. Έχει μια ιδέα για το ποιοι μπορεί να είναι... Το ντριφτάδικο ξεσπάει μέσα από σκασίματα στις αλλαγές ταχυτήτων και βρυχάται. Αλλά και ο Μπέμπης ο Μικρός δεν μασάει...ακολουθεί όπως μπορεί και αγγίζει τα 120 και κάτι ψιλά λίγο πριν την καμπή στο φανάρι όπου η λ. Βουλιαγμένης βγαίνει στην συνέχεια της Ποσειδώνος (Καραμανλή)
    Τα αγόρια έχουν σχεδόν σταματήσει στο κόκκινο φανάρι και περιμένουν. Έχουν καταλάβει πως το κορίτσι θέλει να τους μιλήσει, είναι περίεργοι κι αυτοί ποια να είναι άραγε αυτή η κοπέλα που...τους κολλάει...με τέτοιο τρόπο...


    Η ξανθιά σταματάει στην έξω λωρίδα, ανοίγει παράυθρο και ρωτάει χαμογελαστά... "Μήπως είστε από το bmwfans.gr?" Πριν προλάβουν να απαντήσουν, ή ίδια φωνάζει: "Μα ναι, είστε, πες μου το είσαι ο..." Yamastura" προλαβαίνει ο οδηγός και "ο Γιάννης" απαντά ο συνοδηγός. "Κι εσύ ποια είσαι" ρωτά ο οδηγός. "Η MNL με το D3 ALPINA" απαντά η ξανθιά. "Σταματάμε τώρα εδώ πιο κάτω και τα λέμε" λέει ο οδηγός.
    Όπερ και εγένετο

    Και ό,τι ξέρατε μέχρι τότε, ξεχάστε το! Νέα εποχή ξεκίνησε
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  19. The Following 8 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    aristent (22-11-16), BILL007 (22-11-16), Dr. Yamastura (21-11-16), gant (21-11-16), isou (21-11-16), jannisa (22-11-16), vagmag (22-11-16), wheelman (23-11-16)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP