Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 30

Θέμα: bmw z3 μπάζει νερά!!

  1. #11
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη δεν το ήξερα.
    πλακα κανουμε!

  2. The Following User Says Thank You to dark knight For This Useful Post:

    mark e92 (25-11-13)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οταν το ειχα εγω επαιρνε σταγονες απο το τριτο στοπ και το αλλαξα!απο τοτε δεν ξαναπηρε...
    βασικα ριξε εναν κουβα καθε φορα σε αλλο σημειο και ανοιξε να δεις σε πιο σημειο παιρνει!!
    καταραμενο z3 φιλε.

  4. #13
    Εγγραφή
    18-01-12
    Μηνύματα
    330
    Thanked
    346
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    .καπνος στο πορτ μπαγκαζ και εντοπιζεις τη διαρροη.υπαρχουν κατι μηχανηματακια που παραγουν καπνο,αλλιως κανα αοσμο καπνογονο, μεσα σε κλειστο χωρο(κανα γκαραζ) με φως και θα δεις λογικα.απλα μετα καλο εξαερισμο κανε.

  5. #14
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν τα νερά μπαίνουν απο τα φανάρια.απο όλα τα φανάρια όμως!!η βλακεια εγινε απο αυτον που το αφησα να μου ντύσει το αμαξι.τα πλαϊνά φανάρια έχουν μολις ανοίγεις το Πορτπαγκαζ κάτι σαν αυτακια πλαστικά τα οποία αφηνουν κενό και περνάει το νερό και το πάει μέσα στο φανάρι.Στο τρίτο στοπ δεν φαίνεται κενό αλλα μπαίνει πολύ νερό και απο εκεί.Τι προτείνετε να κάνω?Να πάω σε αυτον και να αναλάβει να το φτιάξει?Να βαλω μόνος μου σιλικόνη?

  6. #15
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Που μένεις; αν μπορείς να το φτιάξουμε μαζί, δεν είναι τίποτα σπουδαίο βγάζεις φανάρια βάζεις τσίχλα στεγανοποίησης ξαναβαζεις φανάρια και είσαι οκ .
    Μην βάλεις σιλικόνη θα θέλεις να τα βγάλεις αργότερα και τότε...

  7. #16
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που μένεις; αν μπορείς να το φτιάξουμε μαζί, δεν είναι τίποτα σπουδαίο βγάζεις φανάρια βάζεις τσίχλα στεγανοποίησης ξαναβαζεις φανάρια και είσαι οκ .
    Μην βάλεις σιλικόνη θα θέλεις να τα βγάλεις αργότερα και τότε...
    Στο Γαλάτσι μένω,σ'ευχαριστώ πολύ,θα πάω αυριο απο αυτον να δω τι θα μου πει και θα σου πω αν είναι.Που μένεις εσύ?Λες με τη σιλικόνη να μη βγαινουν μετά?Νομίζω ότι η σιλικόνη βγαινει σχετικά εύκολα.Την τσίχλα που τη βρισκουμε?

  8. #17
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Γαλάτσι μένω,σ'ευχαριστώ πολύ,θα πάω αυριο απο αυτον να δω τι θα μου πει και θα σου πω αν είναι.Που μένεις εσύ?Λες με τη σιλικόνη να μη βγαινουν μετά?Νομίζω ότι η σιλικόνη βγαινει σχετικά εύκολα.Την τσίχλα που τη βρισκουμε?
    Λογικά θα σου το φτιάξει.
    Η σιλικόνη είναι η εύκολη λύση,μετά θα βγαίνουν αλλά το λάστιχο θα θελει αλλαγή.
    Σε μαγαζί για χρώματα αυτοκινήτων έχουν.

  9. #18
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπερα και χρονια πολλα!!Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν στο πισω μερος της κουκουλας εκει που βιδωνει με το αμαξι χρειαζεται να μπει τσιχλα στεγανοποιησης ή ειναι οκ μονο με το βιδωμα.Το λεω γιατι μαλλον απο εκει μπαζει το z3.Tη δευτερα θα παω σε αυτον που αλλαξε το πισω τζαμι να δω τι θα μου πει.

  10. #19
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ακόμα δεν βρήκες τίποτα...

  11. #20
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, μετα απο τις τελευταιες καταιγιδες το πορτ παγκαζ της z3 κολυμπαει στο νερο!!!Εχετε καμια ιδεα απο που μπορει να μπαζει?Να σημειωσω οτι πριν κανα 3-4 μηνες βγηκε η κουκουλα για να αλλαξω το πισω τζαμι.Μηπως εκανε καμια βλακεια ο ταπετσερης?Μιλαμε για 3-4 ποντους νερο!!!SOS!!!
    Αφου θα πας στον ταπετσέρη σου, έχε υπόψη σου ότι δε χρειαζεται να βγει η κουκούλα για να αλλαχθεί το πίσω πλαστικό τζάμι. Και αν το εκανε θα είναι για να σε χρεώσει παραπάνω. Πόσα σου πήρε;

    Το θέμα του νερού στο πορτ-μπαγκάζ είναι γνωστό θέμα στις Ζ3. Εμένα μου έμπαζε από το 3ο stop. Σιλικόνη, και λύθηκε

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP