Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: [E9X] Σκάστρα Synapse σε 335i

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραιο μπαξιμο και ωραια παρουσιαση.
    Εμαθα και για το φλουτερνταμπ.

    Ασχετο αλλα παλιοτερα ηταν κατι κοσγουορθ στα ραλλυ που τα τουρμπο τους το εκαναν συνεχεια.
    Αυτο το τσουρουτσουρουτσουρου οταν αφηναν το γκαζι οι οδηγοι.
    Χαρακτηριστικα ειχα παει σε μια ειδικη στην Φθιωτιδα και οι ντοπιοι μολις εβλεπαν το κοζι να ερχεται στη στοφη, αρχισαν να φωναζουν Ερχεται η γαλιαντρα και με τα χερια ψηλα ουρλιαζαν - τσούρα το, τσούρα το-
    λεω απο μεσα μου wtf? τσούρα το = ? ( στριψτο; Πατα το
    η απορια μου λυθηκε οταν ηρθε και εστριψε κανοντας το χαρακτηριστικο τσιρρρρρρρρρρρρ στο αφημα του γκαζιου.
    Εκει εμαθα και αυτη τη λεξη - τσουρισμα.

    Αρα το δικο σου Στρατο δεν τσουραει πλεον;

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    stratos (06-04-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιά μιά ακόμη φορά ένα μεγάλο μπράβο στον Στράτο, γιά την απόλυτη παρουσίαση όλων των θεμάτων που ασχολείται.
    Επεξήγηση με ακρίβεια και σαφήνεια, συνοδευόμενες από πεντακάθαρες φώτο.
    Γιά τις γνώσεις του τι να πώ! Δεν μπορώ να κρίνω, γιατί πλην των βασικών στα άλλα είμαι άσχετος, αλλά πολλοί μέσα σε επίσημα και εξουσιοδοτημένα service θα τον ζήλευαν, αν υπολογίσουμε και το πόσο νέος είναι!
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    stratos (06-04-10)

  5. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειναι ο μελλοντικος μου tuner.
    Θα φτιαχνω οτι εχω τοτε στην stratos tuning.
    Στανταρ το λεω.

  6. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    stratos (06-04-10)

  7. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν ξέρω απο σκάστρες και τουρμπίνες γιατί είμαι oldfashioned BMWδακιας αλλά μόλις είδα το τίτλο του thread 'σκάστρα synapse σε 335i' σκέφτηκα ακαριαία ότι ο Στράτος θα την έβαλε και αμέσως απο κάτω διάβασα Stratos!!

    keep baxing stratos
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο στρατο πολυ καλο το νεο μπαξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!

    εχει διαφορα τελικα απο τις παλιες σε επιδοσεις????
    Danke viel όλους σας Δεν είναι τόσο η χαρά που παίρνεις μετά όσο η χαρά να περιμένεις το δέμα, η ώρα της εγκατάστασης και η στιγμή που βάζεις μπρός και ακούς οτι όλα δουλεύουν περίφημα.

    Θάνο έχει απίστευτη διαφορά με πρίν. Η πίεση δεν πέφτει καθόλου σχεδόν και εχτές το βράδυ ανακάληψα και μια άλλη δυνατότητα του εγκεφάλου στις γρήγορες αλλαγές............. Οπότε συνεχίζει να επιταχύνει σαν να μην έκανες αλλαγή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιο μπαξιμο και ωραια παρουσιαση.
    Εμαθα και για το φλουτερνταμπ.

    Ασχετο αλλα παλιοτερα ηταν κατι κοσγουορθ στα ραλλυ που τα τουρμπο τους το εκαναν συνεχεια.
    Αυτο το τσουρουτσουρουτσουρου οταν αφηναν το γκαζι οι οδηγοι.
    Χαρακτηριστικα ειχα παει σε μια ειδικη στην Φθιωτιδα και οι ντοπιοι μολις εβλεπαν το κοζι να ερχεται στη στοφη, αρχισαν να φωναζουν Ερχεται η γαλιαντρα και με τα χερια ψηλα ουρλιαζαν - τσούρα το, τσούρα το-
    λεω απο μεσα μου wtf? τσούρα το = ? ( στριψτο; Πατα το
    η απορια μου λυθηκε οταν ηρθε και εστριψε κανοντας το χαρακτηριστικο τσιρρρρρρρρρρρρ στο αφημα του γκαζιου.
    Εκει εμαθα και αυτη τη λεξη - τσουρισμα.

    Αρα το δικο σου Στρατο δεν τσουραει πλεον;
    Τσούρισμα? Δεν το έχω ξανακούσει να το λένε έτσι αυτό χαχαχαχααχα. Φαντάζομαι την φάση στο ράλλυ τι χαμός θα γινόταν.

    Και οι παλιές σκάστρες έκαναν επαρκώς την δουλειά τους και δεν υπήρχε τσούρισμα. Δεν τις έβαλα τυχαία Απλά πρόσεξα να μην πέσω στην παγίδα της Tial και της HKS οι οποίες είχαν και αυτές ολοκληρωμένες λύσεις αλλά με το καταστρεπτικό τσούρισμα. Οι Forge μια χαρά δούλευαν, για αυτό και τις πουλάω. αλλά πλέον αφού ψάχνω και το τελευταίο δέκατο στις αλλαγές θεώρισα να αλλάξω σε synapse παρόλο το καμιά φορά ενοχλητικό τσαφ που κάνει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιά μιά ακόμη φορά ένα μεγάλο μπράβο στον Στράτο, γιά την απόλυτη παρουσίαση όλων των θεμάτων που ασχολείται.
    Επεξήγηση με ακρίβεια και σαφήνεια, συνοδευόμενες από πεντακάθαρες φώτο.
    Γιά τις γνώσεις του τι να πώ! Δεν μπορώ να κρίνω, γιατί πλην των βασικών στα άλλα είμαι άσχετος, αλλά πολλοί μέσα σε επίσημα και εξουσιοδοτημένα service θα τον ζήλευαν, αν υπολογίσουμε και το πόσο νέος είναι!
    Σε ευχαριστώ πολύ. Η γνώση υπάρχει για να την μοιραζόμαστε. Δυστηχώς στο forum μεσα υπάρχουν αρκετοί βελτιωτές που ασχολούνται πιο εντατικά με το άθλημα αλλά δεν μοιράζονται τις γνώσεις τους. Λογικό απο την μια γιατί απο εκεί βγάζουν χρήματα αλλά κρίμα για τους υπόλοιπους που θέλουν να μάθουν. Φυσικά με εξαίρεση τον Σκανδάλη και τον Monsta που μοιράζονται τα μυστικά του επαγγέλματος. Αλλά σκοπεύω να ανοίξω ένα thread με θέμα την ελληνική tuning σκηνή σύντομα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ο μελλοντικος μου tuner.
    Θα φτιαχνω οτι εχω τοτε στην stratos tuning.
    Στανταρ το λεω.
    Χαχαχαχαχα... δυστηχώς μου έφυγε το μικρόβιο να ασχοληθώ με αυτό αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον...


  8. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θάνο έχει απίστευτη διαφορά με πρίν. Η πίεση δεν πέφτει καθόλου σχεδόν και εχτές το βράδυ ανακάληψα και μια άλλη δυνατότητα του εγκεφάλου στις γρήγορες αλλαγές............. Οπότε συνεχίζει να επιταχύνει σαν να μην έκανες αλλαγή.
    WTF??????



  9. #16
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Μανδρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    111
    Thanked
    38
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αψογος ο στρατος...
    τωρα και με τις εισαγωγες θα γινετε χαμος απο υπεροχους ηχους

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP