Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 2661

Θέμα: PORSCHEfans !

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Cool Ο συνιδρυτής του WhatsApp πουλάει 10 συλλεκτικές Porsche σε δημοπρασία

    Ο Ουκρανο-Αμερικάνος επιχειρηματίας και συνιδρυτής της εφαρμογής WhatsApp, Jan Koum, αποχωρίζεται δέκα πολυπόθητες Porsche από την συλλογή του. Τα αυτοκίνητα θα δημοπρατηθούν στις 8 Μαρτίου στο Amelia Island Auction.

    Η δημοπρασία τον Μάρτιο θα ξεκινήσει με τρεις Carrera RS στην απόχρωση Speed Yellow. Η πρώτη είναι η 964 Carrera RS του 1992, μία από τις 1910 που βγήκαν από το εργοστάσιο. Η δεύτερη είναι η 964 Carrera RS 3.8 του 1993, μία από τις μόλις 55 που κατασκευάστηκαν συνολικά. Η τρίτη κίτρινη RS είναι η 993 Carrera RS του 1995. Σίγουρα τα παραπάνω μοντέλα δεν είναι οι πιο γρήγορες Porsche, αλλά έχουν μεγάλη αξία και …μαγνητίζουν τα βλέμματα.
    Υπάρχει επίσης ένα πλήθος από μοντέρνες Porsche 911 προς δημοπρασία. Πωλείται μία 997 GT3 RS του 2008, μία από τις 53 πράσινες στην Βόρεια Αμερική. Δίπλα σε αυτήν υπάρχουν μία 911 GT3 RS του 2010 και μια από τις 158 GT3 RS 4.0, του 2011.



    Στην συνέχεια έρχεται τη διάσημη «widowmaker», την GT2 RS του 2011, σε λευκό χρώμα. Οι τρεις τελευταίες Porsche της δημοπρασίας είναι και αυτές που πιθανόν θα είναι και το αποκορύφωμα της δημοπρασίας, μίας και τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα έχουν συνεχώς αυξανόμενη αξία στις αγορές μεταχειρισμένων. Πρόκειται για μία 918 Spyder του 2015, ένα Cayman GT4 του 2016 και μία ολοκαίνουργια 911R του 2016.





    «Πολλές από τις Porsche που πωλούνται είναι ανάμεσα στα πιο προσεγμένα αυτοκίνητα στον κόσμο και είναι σημαντικό μέρος της συλλογής μου. Αν είχα απεριόριστο χρόνο και απεριόριστο χώρο στο γκαράζ μου, δεν θα πούλαγα κανένα από αυτά, παρ ’όλα αυτά θα είμαι πολύ χαρούμενος αν δω τους επόμενους ιδιοκτήτες να απολαμβάνουν αυτά τα ξεχωριστά αυτοκίνητα στους δρόμους ή στις πίστες», δήλωσε ο Koum, ο οποίος σίγουρα δεν τις πουλά για οικονομικούς λόγους αφού ο ίδιος αξίζει 9 δις.


    https://www.goodingco.com/vehicles/?...ime=1547846293
    Attached Images Attached Images



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  2. The Following 4 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    BILL007 (19-01-19), gant (30-01-19), pilot (18-01-19), tsapi (19-01-19)

  3. #2
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μας κανει πλακα???
    Αν αξιζα 9 δις θα ειχα αγορασει μια εκταση δικια μου,θα την βαφτιζα ''χωρα μου'' θα τις εφτιαχνα σημαια,συνταγμα με εμενα τον μοναδικο πολιτη και πρωθυπουργο αυτης της χωρας και το μοναδικο της περιουσιακο στοιχειο θα ητανε τα αυτοκινητα της συλλογης μου οπως αυτα που εχει αυτος ο τυπος............ακου να δεις ''αν ειχα απεριοριστο γκαραζ.....''
    insane in the ///Midbrain

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP