Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 136

Θέμα: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΕ Ε36

  1. #1
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΕ Ε36

    Οπως λεει και ο τιτλος απο τα μεσα του επομενου μηνα και για διαρκεια 3 χρονων (περιπου) θα αρχισει να αναβαθμιζεται η μπεμπα μου βημα βημα δηλαδη καθε μηνα θα καταθετω αρκετα ¤¤¤ ωσπου να φτασει σε σημειο να ειναι ετοιμη να δεχτει ''μεγαλη καρδια'' 6κυλινδρη...

    1ο βημα που θα υλοποιηθει εντος του επομενου μηνα θα ειναι το συστημα αναρτησης... Εχω προταση για Bilstein κιτρινα στα 500¤ καινουρια (χωρις ελατηρια)...

    Ακουω εναλλακτικες προτασεις και εμπειριες επι του θεματος! (χωρις να ξεφυγουμε οικονομικα)

    Ευχαριστω εκ των προτερων!

    Υ.Γ.: Μου το ειχαν πει, ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ ΟΙ BMW!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HLIAS - E36 : 29-09-13 στις 03:51
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Προσεξε Ηλια, η αναρτηση που θα βαλεις τωρα σε τετρακυλινδρο, ΔΕΝ κανει για το εξακυλινδρο.

    Τωρα, να βαλεις απο τωρα αναρτηση εξακυλινδρου και να καταληξεις (λεμε τωρα) να βαλεις μοτερ τελικα μετα 3 χρονια....
    Παλι δε λεει.

    Και δευτερον, σχετικα με Bilstein κιτρινα.
    Για εμενα, ΔΕΝ εχουνε το value for money factor που θα ηθελα. Ακριβα, σκληρα, χωρις ιδιαιτερο "αποτελεσμα". Τα ειχα (με ελατηρια h&r 40/15) σε εξακυλινδρο Ε36 και σε χρηση δρομου ητανε απλως χαμηλο και σκληρο. Τιποτα αλλο. Δεν ειχανε αποσβεση, ουτε μπορω να πω οτι ειχα μειωμενες κλισεις (σχετικα, αφου δεν ειχα αλλαξει αντιστρεπτικες).
    Αν ειναι να δωσεις 500 για αμορτισερ μονο, δε δινεις λιγα παραπανω (οσο θα κανουνε τα ελατηρια) να βαλεις δοκιμασμενα coil-over ??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1400 : 29-09-13 στις 04:32

  3. The Following 6 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    aggelosmk2 (29-09-13), BILL007 (29-09-13), HLIAS - E36 (29-09-13), JimE36 (14-10-13), Panos 316T (29-09-13), tokiko (29-09-13)

  4. #3
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    +1
    οπως τα ειπε ο Νικος!

  5. #4
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    κοιτα εφοσον θα βαλεις 6κυλινδρο αργοτερα βαλε μονο αμορτισερ για αρχη (ιδια ειναι-μονο στο m3 αλλαζουν) και στην μετατροπη αλλαζεις και ελατηρια.(εκει ειναι διαφορετικα στο 6κυλινδρο).
    για μενα απεφυγε bilstein και χαμηλωματα...
    βαλε κατι πιο ηπιο οπως m-pack...
    βαλε αμορτισερ sachs advatage για m-pack αναρτηση με κανα 350ε τοποθετημενα περιπου (πιο μαλακη αποσβεση απο τα bilstein) και οταν κανεις την μετατροπη του πετας και 4 ελατηρια m-pack μεταχειρο και εισαι λουκουμι...μονο ετσι δεν θα ριχνεις καντηλια με τους ελληνικους καροδρομους...τα χω δοκιμασει ολα και ξερω...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  6. The Following 2 Users Say Thank You to leo328 For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (29-09-13), Panos 316T (29-09-13)

  7. #5
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα εφοσον θα βαλεις 6κυλινδρο αργοτερα βαλε μονο αμορτισερ για αρχη (ιδια ειναι-μονο στο m3 αλλαζουν) και στην μετατροπη αλλαζεις και ελατηρια.(εκει ειναι διαφορετικα στο 6κυλινδρο).
    για μενα απεφυγε bilstein και χαμηλωματα...
    βαλε κατι πιο ηπιο οπως m-pack...
    βαλε αμορτισερ sachs advatage για m-pack αναρτηση με κανα 350ε τοποθετημενα περιπου (πιο μαλακη αποσβεση απο τα bilstein) και οταν κανεις την μετατροπη του πετας και 4 ελατηρια m-pack μεταχειρο και εισαι λουκουμι...μονο ετσι δεν θα ριχνεις καντηλια με τους ελληνικους καροδρομους...τα χω δοκιμασει ολα και ξερω...
    Για καινουρια μιλαμε τα M-pack σε αυτην την τιμη?
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  8. #6
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νικο θα κοιταξω και γι'αυτα που μου ειπες ομως δεν θελω να ξεφυγω πολυ οικονομικα εκτος κι αν το καθυστερησω και περιμενω για τελη Νοεμβρη...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  9. #7
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για καινουρια μιλαμε τα M-pack σε αυτην την τιμη?
    αμορτισερ ναι καινουργια sachs advatage τοποθετημενα...ειναι πιο οικονομικα απο τα bilstein τα κιτρινα...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  10. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (30-09-13)

  11. #8
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμορτισερ ναι καινουργια sachs advatage τοποθετημενα...ειναι πιο οικονομικα απο τα bilstein τα κιτρινα...
    Θα το ψαξω, ακουγεται αρκετα ενδιαφερον...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  12. #9
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμορτισερ ναι καινουργια sachs advatage τοποθετημενα...ειναι πιο οικονομικα απο τα bilstein τα κιτρινα...
    Τα advatage συνδυαζονται με ελατηρια χαμηλωματος? Τα εβαλα στο πολακι βαζοντας παλι τα ελατηρια που φορουσε μαμα (πριν ειχα σπορ ελατηρια),αλλα εχει σηκωθει πααρα πολυ μπροστα,πιο πολυ και απ τα ιδια απλα σε αναρτηση.Καλο αμορτισερ παντως αλλα το τιμονι δεν εχει καλη επαναφορα και υπαρχει ασαφεια στις υψηλες ταχυτητες,σε σχεση με πριν...

  13. #10
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα advatage συνδυαζονται με ελατηρια χαμηλωματος? Τα εβαλα στο πολακι βαζοντας παλι τα ελατηρια που φορουσε μαμα (πριν ειχα σπορ ελατηρια),αλλα εχει σηκωθει πααρα πολυ μπροστα,πιο πολυ και απ τα ιδια απλα σε αναρτηση.Καλο αμορτισερ παντως αλλα το τιμονι δεν εχει καλη επαναφορα και υπαρχει ασαφεια στις υψηλες ταχυτητες,σε σχεση με πριν...
    ειχες συνηθησει με τα σπορ ελατηρια...με τα μαμα ελατηρια ειναι λογικο αυτο που περιγραφεις...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  14. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    E60_Arkadia (30-09-13)

Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP