Σελίδα 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 136

Θέμα: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΕ Ε36

  1. #41
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το καλό είναι που δεν φοράς runflat ελαστικά, στις διαστάσεις που λες με Μ-Pack αναρτήσεις κτλπ σε 92αρι και runflat ελαστικά μέσα στην πόλη σε ενοχλεί κάπως το κοπάνημα...

  2. #42
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αγωνιστικα πλαισια επειδη βαζεις μια 4αδα bilstein με ελατηρια???Ουτε καν για 2 γυρους σε πιστα δεν κανουν φιλε μου....καθαρα δρομισιο σετ απ επιλεγεις....
    Δεν τα ξέρω τα αμορτισερ αλλά από αυτά που ακούω με πήρε από κάτω με τόσα αρνητικά σχόλια για τη σκληρότητα... Τώρα θα αποκτήσω και προσωπική άποψη!
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  3. #43
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JimE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δικο μου φοραω bilstein κιτρινα τα χοντρα, με h/r ελατηρια κοκκινα,με 18αρες, 225/40/18 μπροστα και 255/35/18 πισω.Η αληθεια ειναι οτι κοπαναει λιγο, αλλα δεν με ενοχλει και ιδιεταιρα.Επισης απο θεμα συμπεριφορας στο δρομο,ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,αν και στο θεμα συμπεριφορας παιζουν πολλα πραγματα ρολο.Παντως πορωμενο σε ακουω οποτε δεν πιστευω να εχεις θεμα με την σκληρωτητα της αναρτησης.Αλλωστε η ηλικια μας για τετοια ειναι. Τα πιο χαλαρα set up μετα τα σαραντα
    JIM36 ούτε κι εγώ πιστεύω ότι θα έχω πρόβλημα με τη σκληρότητα ειδικά μετά την απογοήτευση που πήρα το Σάββατο που με πήγε η KonstantinaM3 στην αλάνα στο Κορωπί να κάνω κανένα παντιλίκι και πήγαινα σαν ψαροκάικο σε τρικυμία σε κάθε αλλαγή φορτίου... Ήταν βέβαια και η πρώτη μου φορά σε τόσο ολισθηρό οδόστρωμα και δεν μπορούσα να το συμμαζέψω με τίποτα...

    Ελπίζω να "δέσει" το αμάξι και να το αισθάνομαι πιο στιβαρό στα χέρια μου, ειδικά τις στιγμές εκείνες που "χορεύει" πίσω να νιώθω περισσότερη σιγουριά για τα πατήματά του...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HLIAS - E36 : 14-10-13 στις 19:51
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  4. The Following User Says Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    JimE36 (14-10-13)

  5. #44
    Εγγραφή
    29-11-12
    Περιοχή
    Χαλκιδα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    549
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παντως χρειαζονται και αλλα πραγματα για να ''δεσει'',οπως λες, το αμαξι.Σιγα σιγα ομως
    Αμα περνας απο λαμια καμια μερα ψησου για κανα καφεδακι.Να γνωριστουμε κιολας και να σε παω στην ''πρωσοπικη'' μου πιστα στην λαμια, οπου το λιωνω και εγω.(με προσοχη παντα)

  6. The Following User Says Thank You to JimE36 For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (15-10-13)

  7. #45
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προς μεγάλη μου λύπη και απογοήτευση πριν λίγη ώρα ενημερώθηκα από το άτομο που θα αγόραζα τα αμορτισερ ότι τελικά δεν τα έχει και το ανακάλυψε σήμερα το απόγευμα(λίγο πριν το ραντεβου μας στο μεσον της διαδρομής Αθήνα-Χαλκίδα για να γίνει η αγορά)... Τα αμορτισερ όπως μου είπε τα πούλησε ο πατέρας του χωρίς να έχει ιδέα ο ίδιος... Τα νεύρα μου προσωρινά "τεντωσαν" αλλά.............."κάθε εμπόδιο σε καλό"!

    Φτου κι απ' την αρχή πάλι!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JimE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως χρειαζονται και αλλα πραγματα για να ''δεσει'',οπως λες, το αμαξι.Σιγα σιγα ομως
    Αμα περνας απο λαμια καμια μερα ψησου για κανα καφεδακι.Να γνωριστουμε κιολας και να σε παω στην ''πρωσοπικη'' μου πιστα στην λαμια, οπου το λιωνω και εγω.(με προσοχη παντα)

    Περνάω συχνά από Λαμία επιστρέφοντας Λάρισα από Χαλκίδα αλλά συνήθως έχω άτομα και δεν βολεύει να σταματήσω... Θα το παλέψω όμως! Στείλε μου αν θες τον αριθμό σου με πμ και όποτε μπορώ θα το κανονίσουμε...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  8. #46
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους! Σήμερα μια και ήρθα στην πόλη μου είπα να το ψάξω λιγο για τα αμορτισέρ... Μου είπαν για coil over, για Bilstein κλπ αλλά αυτό που μου έμεινε ήταν όταν στο τέλος πήγα στον μηχανικό μου και ήταν εκεί και ο "μάστορας" από Θεσ/νίκη που μου έδωσε την έγκριση να πάρω την BMW όταν την είχα πάει για έλεγχο να δω αν όλα είναι κομπλέ πριν την αγοράσω...

    Ο τύπος λοιπόν μου είπε Bilstein κίτρινα sport μπροστά και από Μ3 Ε46 πίσω...! Ακούγεται αρκετά ενδιαφέρον και ψαγμένο... Θα το ψάξουν μεσα στη βδομάδα για τιμές κλπ και περιμένω απάντηση...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  9. #47
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους! Σήμερα μια και ήρθα στην πόλη μου είπα να το ψάξω λιγο για τα αμορτισέρ... Μου είπαν για coil over, για Bilstein κλπ αλλά αυτό που μου έμεινε ήταν όταν στο τέλος πήγα στον μηχανικό μου και ήταν εκεί και ο "μάστορας" από Θεσ/νίκη που μου έδωσε την έγκριση να πάρω την BMW όταν την είχα πάει για έλεγχο να δω αν όλα είναι κομπλέ πριν την αγοράσω...

    Ο τύπος λοιπόν μου είπε Bilstein κίτρινα sport μπροστά και από Μ3 Ε46 πίσω...! Ακούγεται αρκετά ενδιαφέρον και ψαγμένο... Θα το ψάξουν μεσα στη βδομάδα για τιμές κλπ και περιμένω απάντηση...
    ΩΩΩΩ!!Οντως!Αλλα ακου κατι πιο ψαγμενο ακομα:Κονι κιτρινα απο Ιντεγκραλε μπροστα και πισω KYB απο Toyota Carina!Εστριβε τεζα στα Λιμανακια μεγαλε σε λεωωωω! Οτι να'ναι ακουμε τελευταια και το λεμε και ''ψαγμενο''.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Panos 316T (26-10-13), spar@ (28-10-13)

  11. #48
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοίτα δεν μπορώ να εκφέρω σοβαρή άποψη γιατί δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία να ασχοληθώ ξανά με αμορτισερ και γι'αυτό ζήτησα και τη γνώμη κάποιων που λόγω εμπειρίας ίσως ξέρουν κάτι παραπάνω...

    Ελπίζω η τελική μου απόφαση να μου βγει σε καλό... Απλά ακόμα συλλέγω πληροφορίες!
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  12. #49
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα δεν μπορώ να εκφέρω σοβαρή άποψη γιατί δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία να ασχοληθώ ξανά με αμορτισερ και γι'αυτό ζήτησα και τη γνώμη κάποιων που λόγω εμπειρίας ίσως ξέρουν κάτι παραπάνω...

    Ελπίζω η τελική μου απόφαση να μου βγει σε καλό... Απλά ακόμα συλλέγω πληροφορίες!
    Επειδη η επαγγελματικη μου εμπειρια,πανω στους μαστορους της επαρχιας και της Αθηνας φυσικα,μονο κακα παραδειγματα μπορει να σου φερει,κανε τη χαρη στον εαυτο σου και στ'αμαξακι σου,να μην ακους οτι παπαρολογια-Greek patent λεει ο καθενας που στο παιζει ειδημονας ειδικα οταν δεν συντρεχουν ιδιαιτεροι λογοι για να τον πιστεψεις κιολας!!Πχ μεγας γνωστος μηχανικος σε αγωνες με μεγαλο παλμαρε αυτοκινητων που εχουν διαπρεψει,εχει εναν λογο παραπανω οταν σου προτεινει μια λυση δοκιμασμενη...Τωρα ο μεσος μπαρμπα-Μητσος της Ελληνικης επαρχιας που ειναι ικανος να σου ρυθμισει και το καρμπυρατερ του Ε36 σου και να παρεις 30 αλογα!!Γ@μ@ τα δλδ,τι να σου πει?.....Βαλε κατω τα οικονομικα σου και παρε για το Ε36 σου κατι δοκιμασμενο(αλιμονο,20 ετων αμαξι ειναι πια,εχουν δοκιμασει τα παντα!!) που να βολευει το στυλ οδηγησης σου και τη χρηση που το θες....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  13. #50
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aφου δεν έχω προσωπική εμπειρία όμως και δεν ξέρω πως θα αλλάξει η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με την κάθε "υποψήφια" ανάρτηση και κατά πόσο θα πετύχω αυτό που ζητάω πρέπει κάπως να βγάλω μια άκρη έστω και απλά ρωτώντας κάποιον που ίσως ξέρει κάτι παραπάνω είτε λόγω επαγγέλματος είτε εμπειρίας και διασταυρώνοντας αυτά που ακούω να καταλήξω κάπου...

    Εννοείται ότι δεν βάζω παροπίδες στα λεγόμενα κάποιου και ακολουθώ "τυφλά" τις θεωρίες του απλά παίρνω γνώμες... Θα μιλήσω από κοντα και με τον JimE36 μόλις κατέβει προς Χαλκίδα που έχει τα Bilstein και θα δω προς τα που θα κινηθώ...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  14. The Following User Says Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    JimE36 (10-11-13)

Σελίδα 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP