Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 65 από 65

Θέμα: tuning στην 116ι f20

  1. #61
    Εγγραφή
    07-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μετά απο ενδελεχή έρευνα προέβην σε παραγγελία του racechip pro ήρθε σε μια μέρα απο Γερμανία (δε το πίστευα ) , το βράδυ σήμερα θα το βάλω και αύριο εντυπώσεις .
    Ξέρει κανείς αν χρειάζομαι κάποιο αντιτριβικό , το δίαβασα και αυτό αλλά φοβάμαι αν ρίξω μέσα στον κινητήρα τέτοιου τύπου υγρά

  2. The Following User Says Thank You to farouk1 For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (01-11-13)

  3. #62
    Εγγραφή
    07-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το απόγευμα μετά την επιστρφή απο την δουλειά είπα να τοποθετήσω το racechip , η όλη δουλειά πήρε τρία λεπτά όλα κούμπωσαν μια χαρά (δεν ειναι και τίποτα σπουδαίο )
    και το βράδυ με την ησυχία μου το έβγαλα βόλτα .
    Η λειτουργία του κινητήρά αμετάβλητη, όλα λειτουργούν άψογα) , μια υστέρηση που είχε μέχρι της 1500 rpm πλόεν ειναι παρελθόν , ο κινητήρασ γέμισε και η κατανάλωση πρακτικά σε 90 χλμ που έκανα δεν αυξήθηκε
    Θα ελεγα ότι το αμάξι πήρε περίπου 15 με 20 άλογα και αρκετή ροπή , για τα λεφτά του και για όσο μπορώ να κρίνω με μια βόλτα ειναι απόλυτα σωστή επιλογή

  4. #63
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μετα απο 15000 χιλιομετρα σε Opel Vivaro που εχουμε στην οικογενεια κανενα απολυτως προβλημα με το συγκεκριμενο τσιπακι να προσθεσψ οτι το αμαξι ειναι μονιμως φορτωμενο.

  5. #64
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ακομα το σκεφτομαι...σχεδον εχω πειστει αλλα ακομα αναρωτιεμαι αξιζει τν κόπο μια τετοια προσθηκη σε καινουριο αμάξι ή ρίσκαρω έστω ελάχιστα καποια βλάβη στον κινητηρα μου τελικα????

  6. #65
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karavag116d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα το σκεφτομαι...σχεδον εχω πειστει αλλα ακομα αναρωτιεμαι αξιζει τν κόπο μια τετοια προσθηκη σε καινουριο αμάξι ή ρίσκαρω έστω ελάχιστα καποια βλάβη στον κινητηρα μου τελικα????
    Προσωπικά θα περιμένω να βγάλουν οι γνωστές εταιρείες (hartge, ac schnitzer κλπ) κάποιο κιτ για τα δικά μας diesel. Ήδη η hartge έβγαλε πρόγραμμα για το 114 d https://www.hartge.de/UploadPDF/F20%...2011140095.pdf. Μπορεί πράγματι το racechip να είναι αξιόπιστο αλλά σε αυτοκίνητο που έδωσα ένα σεβαστό ποσό για τα σημερινά δεδομένα και που σκοπεύω να το κρατήσω τουλάχιστον 10 χρόνια πειράματα δεν κάνω... Αν ήταν leasing προφανώς δεν θα είχα τέτοιους ενδοιασμούς

  7. The Following 2 Users Say Thank You to mrclouzo For This Useful Post:

    freddys (27-12-13), karavag116d (19-12-13)

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP