Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 45 από 45

Θέμα: Γνωμες για Ford Focus Rs mk1

  1. #41
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στην κατηγορια του γρηγορου οικογενειακου θα ξεχωριζα οπως αναφερθηκανε πιο πανω τα εξης

    1)Focus RS MK1 (μου αρεσει παρα πολυ)
    2)Τype-R FN2 χειροτερο οδηγικα απο το ΕP3 αλλα με ενα μπλοκε μεταμορφωνεται λενε ολοι,μου αρεσει εμφανισιακα-πολυ μπροστα σχεδιαστικα,εσωτερικο πολυ ανωτερο απο το προηγουμενο και χωρους πορτ-μπαγκαζ πολυ μεγαλους.
    3)Fiat Coupe Turbo Plus 20v μεγαλη αμαξαρα,παιζουνε στα 6 χιλιαρικα τα limited edition (ενταξει δεν ειναι και τοσο οικογενειακο).
    4)Saab 9.3T και 9.5T πολυ ομορφα και δυνατα.Ποιος θα μας πει 1-2 πραγματα για αξιοπιστικα και συντηρηση και service????Aπο μεταπωληση μηδεν βεβαια αλλα αν το παρεις σε τιμη χωμα δεν σε νοιαζει κιολας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 22-05-14 στις 07:46
    insane in the ///Midbrain

  2. #42
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Για το Saab ο Δημήτρης-z3 2.2,νομίζω ότι θα μπορούσε να μας πει την γνώμη του.

    Βάλε στην σκέψη σου και το Opel Astra opc,απο το Σεπτέμβριο που το κυκλοφορω δεν μπορω να πω ότι έχω καποιο παράπονο,το μόνο που θέλει είναι λίγο προσοχή στο γκάζι μέσα στις στροφές.Ενα μπλόκε ίσως βελτιώνε την κατάσταση.
    Απο χώρους έχει καλούς και οι πίσω λόγω του ότι τα καθίσματα είναι βαθειά κάθονται άνετα.Με 19αρες ζαντες κοπαναει αλλα δεν κουράζει.
    Γενικα καλή ποιότητα κατασκευής,λογικά service και οποίος έχει όρεξη και λεφτα για μπαξιματα δεν θα μείνει παραπονεμενος.

    Το Fiat πολυ ωραίο ακόμα και μετα απο τόσα χρόνια κυκλοφορίας,το Honda δεν με τρελανε ποτε αλλα δεν έχω ακούσει να βγάζει το παραμικρό πρόβλημα.

  3. The Following User Says Thank You to nikos-Mpacket For This Useful Post:

    m_power_lunatic (23-05-14)

  4. #43
    Εγγραφή
    01-11-12
    Περιοχή
    Pireas
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    154
    Thanked
    213
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα,

    Θα σου πω και τη δική μου γνώμη μιας και μετά από το 335i πήγα σε Impreza WRX STi 02 Bugeye ...

    Αν πας για το συγκεκριμένο όχημα προσοχή παίζει πολύ μπανάνα..

    Κοίτα για κωδικό οχήματος JF1DG(B) το Β κάνει τη διαφορά και κωδικό moter EJ20(7)NW4

    Τα παραπάνω διασφαλίζουν σασί γνήσιο STI και μοτέρ επίσης σφυρίλατο με σφυρίλατες μπιέλες.

    Το αυτοκίνητο δε σπάει δε χαλάει και με 1,3 σταθερό και 1,6 Over κάνει (σχεδόν) τα πάντα. Σπουλάρει χαμηλά και το 6άρι σασμάν μεταφέρει τη δύναμη στο δρόμο απίστευτα.

    Εγώ το πήρα 6,600¤ και έβαλα 2,000 για να το συμορφώσω γιατί είχε γκάζι πάνω και είχαν κλείσει εντελώς οι βαλβίδες.
    Βέβαια έβαλα και seimslick μπουζί φίλτρα κλπ κλπ κλπ, Φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση από τουρμπίνα.

    Μην προτιμήσεις 2,5 γιατί παρουσιάζουν προβληματάκια καθότι open deck... εκτός αν έχει ασχοληθεί ο προηγούμενος...


    Οτι βοήθεια θες τα λέμε...

  5. The Following 3 Users Say Thank You to engelo For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (26-05-14), m_power_lunatic (23-05-14), nikos-Mpacket (22-05-14)

  6. #44
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για το STI δεν εγραψα τιποτα αλλα το συγκεκριμενο τυγχανει απο τα αγαπημενα μου,καλοριζικο και σε εσενα.Η τιμη ειναι κορυφη που το πηρες,εχεις ενα μηχανημα για τα παντα και 4-πορτο και χιονια,και στριψιμο και πιστα κτλ.

    Πραγματικα πολυ καλο,ευχαριστω για το info για τους κωδικους.Ακομα το σκεφτομαστε με την συζυγο και συζηταμε διαφορα.
    insane in the ///Midbrain

  7. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    engelo (22-05-14)

  8. #45
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο engelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....σασί γνήσιο STI και μοτέρ επίσης σφυρίλατο με σφυρίλατες μπιέλες.

    Το αυτοκίνητο δε σπάει δε χαλάει και με 1,3 σταθερό και 1,6 Over κάνει (σχεδόν) τα πάντα. Σπουλάρει χαμηλά και το 6άρι σασμάν μεταφέρει τη δύναμη στο δρόμο απίστευτα.

    Εγώ το πήρα 6,600¤ και έβαλα 2,000 για να το συμορφώσω γιατί είχε γκάζι πάνω και είχαν κλείσει εντελώς οι βαλβίδες.
    Βέβαια έβαλα και seimslick μπουζί φίλτρα κλπ κλπ κλπ, Φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση από τουρμπίνα.
    ....

    τζαμπα πραμα για τετοιο εργαλειο !


    καλοταξιδο !
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  9. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    engelo (22-05-14)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP