Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 26

Θέμα: [E36] Περί διαφορικού ο λόγος

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E36] Περί διαφορικού ο λόγος

    Παιδια αυριο με το καλο παω μετα απο 1μιση μηνα αναμονη να βαλω το καινουριο διαφορικο το οποιο πλεον θα ειναι μπλοκε και πιο κοντο..Εχω την εξης απορια ομως..Μου ειπε ο μηχανικος χωρις συγκεκριμενα νουμερα ακομα οτι το καινουριο ειναι 15 πιο κοντο λεει και δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο αν θα δω διαφορα η να του το πεταξω στην μουρη...Εχει κανεις καμια ιδεα?Μιλαμε για ε36 325
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 31-12-09 στις 02:31 Αιτία: Διόρθωση τίτλου.

  2. #2

    Προεπιλογή

    τι εννοει 15 πιο κοντο? εννοεις 0,15? δηλαδη εστω το δικο σου 3,85 το αλλο 4,00?
    Αν ειναι ετσι τωρα φορας τι? μαμα διαφορικο απο 25αρι? Μηπως μιλαει αναλογια δοντιων κορωνας πηνιου? (το θεωρω δυσκολο...)
    Ασχετα με το τι εννοει εκεινος, εσυ τι ζητας απο το αυτοκινητο σου? ρεπριζ, παντες, τελικες, φαναρια? τι? Πες για να σε βοηθησουμε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m-power_01 : 27-12-09 στις 21:40

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    15 ειναι μια καλη διαφορα, θα νοιωσεις να γεμιζουν πιο γρηγορα οι ταχυτητες και θα χασεις και τελικη, οχι τραγικα αλλα θα χασεις.
    Ηδη υπαρχει σε αυτο το φορουμ σχετικο θρεντ που βοηθαει να υπολογισεις το ποσο θα χασεις και τι θα κερδισεις.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    15 ειναι μια καλη διαφορα, θα νοιωσεις να γεμιζουν πιο γρηγορα οι ταχυτητες και θα χασεις και τελικη, οχι τραγικα αλλα θα χασεις.
    Ηδη υπαρχει σε αυτο το φορουμ σχετικο θρεντ που βοηθαει να υπολογισεις το ποσο θα χασεις και τι θα κερδισεις.
    Δεν διαφωνω καθολου...αλλα τι φοραει τωρα? μηπως παρακοντινει?

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοει 15 πιο κοντο? εννοεις 0,15? δηλαδη εστω το δικο σου 4,00 το αλλο 3,85?
    Αν ειναι ετσι τωρα φορας τι? μαμα διαφορικο απο 25αρι? Μηπως μιλαει αναλογια δοντιων κορωνας πηνιου? (το θεωρω δυσκολο...)
    Ασχετα με το τι εννοει εκεινος, εσυ τι ζητας απο το αυτοκινητο σου? ρεπριζ, παντες, τελικες, φαναρια? τι? Πες για να σε βοηθησουμε
    απο οτι καταλαβαινω πρπει να του ανεβαζει βημα +0μ15 μαλον.
    .

    edit με προλαβες.

    ναι ισως και να κοντυνει αρκετα αν ειναι ηδη κοντο, αλλα και παλι θεωρητικα μιλαμε, αφου δεν ξερουμε ουτε τι φοραει ουτε τι βαζει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stamatis : 27-12-09 στις 21:43 Αιτία: m

  6. #6
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Κάπου στην θάλλασα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    298
    Thanked
    148
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνω καθολου...αλλα τι φοραει τωρα? μηπως παρακοντινει?

    Μου φένεται 3.15 αν μιλάμε για coupe.
    Έχετε οδηγήσει ποτέ 36.000 άλογα σε βρεγμένο?

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    απο το ιντερνετ βλεπω οτι το μπλοκε 40% για ε36 ειναι συνηθως 3.46 εκτος και αν του βαζει απο το 3.2Μ3 που παλι διαβαζω οτι ειναι 3.91... εικασιες κανουμε παντως...

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μαν ότι και να είναι να ξέρεις πως θα το ευχαριστηθεις...
    Γενικά αυτού του είδους η μετατροπουλα είναι πιστεύω
    από τις πιο διασκεδαστικές και ταυτόχρονα με αισθητή
    διάφορα στο πριν και μετά...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. #9
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    0.15 εννοει..Δεν ξερω τι φοραω τωρα αλλα ηταν πολυ μακρυ λεει να φανταστειτε τα 250 κοντερ τα γεμιζα με ευκολια και στα χαμηλα γεμιζε αργα σχετικα..Αντε να δουμε αυριο τι θα γινει..Ελπιζω να παω εστω με 210 τελικη γιατι αλλιως ειπαμε δεν ειμαι 1600κυβικα..Απο οτι καταλαβα θα το ευχαριστηθω παντως ευχαριστω για τισ πληροφοριες

  10. #10
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπον φιλτατοι το αμαξι μπηκε επιτελους συνεργειο και αν ολα πανε καλα αυριο το εχω στα χερια μου..Υπηρξε μια μικρη επιπλοκη ας το πουμε γιατι το παλιο διαφορικο ηταν 4κυλινδρο μου ειπαν ενω το καινουριο ειναι απο μ3 και ειναι 6 αν δεν κανω λαθος..Το παλιο βημα ηταν 3.15 εξου και οι υψηλες και ανετες τελικες που εφτανα(260κοντερ εχω δει) ενω το καινουριο θα ειναι 3.25(3.23 για την ακριβεια)..Εγω χωρις να ξερω θεωρω μικρη την διαφορα αλλα εσεις που ξερετε θα μου πειτε(ελπιζω) αν θα δω κατι καινουριο σε επιταχυνσεις κτλ..Το σιγουρο ειναι πως με το μπλοκε θα αλλαξουν πολλα και αυτο εχει σημασια..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP