Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιό θα επιλέγατε για all rounder???

Ψήφισαν
54. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • FORD FOCUS RS MK1

    16 29,63%
  • CIVIC TYPE-R EP3

    24 44,44%
  • VW GOLF GTI V

    14 25,93%
Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 109 από 109

Θέμα: Επιλογή αυτοκινήτου

  1. #101
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    GTI με DSG και ηλιοροφή είναι η επιλογή Γιάννη. Τα υπόλοιπα δεν είναι αυτοκίνητα αλλά παιχνίδια....
    Και το golf , δεν είναι αυτοκίνητο ... είναι golf....

    Κάποτε η διαφήμιση έλεγε.... αυτοκίνητο ή golf ???

  2. The Following 3 Users Say Thank You to vagmag For This Useful Post:

    BILL007 (11-11-15), DaywalkeR (11-11-15), diosak (12-11-15)

  3. #102
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.024
    Thanked
    2300
    Rides
    1

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο περναει ο καιρος και διαβαζω forum ανακαλύπτω πράγματα για το καθένα αυτοκίνητο ξεχωριστά.

    Το RS εχει δυσκολια στην ευρεση καποιων ανταλλακτικων και ειναι και καποια πανακριβα σε επιπεδα ///Μ και παραπανω (συμπλέκτης AP,αντλία νερού κτλ τα οποία ΔΕΝ υπάρχουνε σε aftermarket ή αλλου κατασκευαστή!!!!!!!)

    Το type-r το παρατηρω,το κοιταω απο εδω,το κοιταω απο εκει και δεν μπορω να χωνεψω την εμφανιση του με τιποτα ακομα...ισως μια δοκιμη να με πεισει,τί να πω.....

    Το GTI η λογική μου λεει οτι αυτη πρεπει να ειναι η επιλογη μου,πολυ ωραιο εμφανισιακα,εξοπλισμος πλουσιοτατος αναλογα την εκδοση,πολυ αξιοπιστο και ανταλλακτικα παντου χωρις καμια δυσκολια και λογικες τιμες.

    Μπονους και η λογικη καταναλωση και προφανως αυτος ειναι ο λογος που κυκλοφορουνε ασταματητα καθημερινα και τα βλεπω παντου.

    Για να δουμε που θα καταληξουμε.
    Σε πάει η καρδιά να γίνεις VAGίτης για κάτι λιγότερο από Porsche;
    318 I (Άει) S (Σιχτίρ)

    Κάποτε αδιαφορούσα, τώρα απλά δεν με νοιάζει...
    Μου το 'χα πει!!!

  4. The Following User Says Thank You to DaywalkeR For This Useful Post:

    diosak (12-11-15)

  5. #103
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω δεν γινομαι τιποτα, ειναι η γυναικα και το παιδι στην μεση.....εγω ετσι και αλλιως μεσα σε Ε30 Μ3 θα με βρειτε.
    insane in the ///Midbrain

  6. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    DaywalkeR (11-11-15)

  7. #104
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    είχα προσωπικό αυτοκίνητο το golf gti v οχι dsg απο τα πρωτα που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα. το αυτοκίνητο καίει λίγο στην εθνική, θυμάμαι γυρω στα 8 λιτρα με 160χλμ/ώρα ίσως και λιγότερο.77000 χιλιόμετρα δε ζήτησε τιποτα και μετάνιωσα που το έδωσα. το μειονέκτημα τότε το 2005 ηταν οτι το dsg δεν άντεχε τη μεγαλη ροπή αν πήγαινες πάνω απο 250 άλογα.πάνω απο 35 ροπή. ίσως βρήκαν λύση σε αυτό δεν το έψαξα δε με ενδιέφερε.πάντως εμπνέει μεγάλη σιγουριά στην οδήγηση είναι πολύ εύκολο και για γυναίκα οδηγό να κινείται γρήγορα.θυμάμαι το honda ηθελε πολλά χέρια για να παμε μαζί και η κατανάλωση υψηλότερη.

  8. #105
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την σύζυγο να χρειάζεται ένα αυτοκίνητο για μετακινήσεις με την μπεμπούλα μας και με την ανάγκη για οικογενειακό αυτοκίνητο να γίνεται πιο επτακτική μπήκαμε στην διαδικασία επιλογής ενός νέου οχήματος.

    Για να μπορεί και ο μπαμπάς να αισθάνεται παιδί ακόμα θα πρέπει να ικανοποιεί και την αφεντιά μου και την δίψα μου για κανένα γύρο στα Μέγαρα και κανένα γρήγορο ταξιδάκι και γενικώς να είναι αυτοκίνητο για τον πραγματικό οδηγό που λέγανε κάποτε.

    Οι επιλογές είναι οι πιο κάτω,κάποιες της γυναίκας μου και κάποιες δικές μου.Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα.

    1)FOCUS RS MK1
    2)CIVIC TYPE-R FN2 (έρωτας συζύγου)
    3)IMPREZA WRX STI 2.0
    4)GOLF GTI V (έρωτας συζύγου)
    5)LANCER EVO 6-8

    Προτείνω φυσικά το Subaru Impreza WRX STI. Ποιας χρονολογιας σκέφτεσαι;
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  9. #106
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    To SUBARU δεν το εχω στα υποψην πλεον,παραμενω σε αυτα που ανεφερα πιο πανω και δεν το κρυβω οτι το RS ειναι ο ερωτας μου απο τοτε που το πρωτοειδα.Ειναι ειδικο σε επιπεδα Μ3 Ε46 οσο αναφορα το κοστος ανταλλακτικων και δεν ξερω αν θα το χαρω (απο υπερβολικη προσοχη κτλ) οπως το TYPE-R ας πουμε που ειναι πολυ ωραιο οδηγικα (απο οτι λενε) αλλα εμφανισιακα μεσα-εξω δεν με συγκινει καθολου και μαλλον θα του πινω το αιμα και δεν θα πολυκαιγομαι οταν το βλεπω και φοβαμαι μην ψαχνω παλι αμαξι μετα απο λιγο καιρο.Με το RS νιωθω οτι μπορω να αραξω πολυ καιρο μαζι του,ακομα και το απλο μου φαινεται πολυ ωραιο στο δρομο που το βλεπω μετα απο τοσα χρονια οπως ελεγε και ο HAMOND (που εχει ενα τετοιο κιολας).Τα σχολια για την οδηγικη συμπεριφορα του FOCUS MK1 ακομα και των απλων ειναι παρα πολυ καλα και το διαπιστωσα προσφατα με ενα 1.4 που οδηγησα.

    Το GOLF GTI V ειναι η μεση λυση και για την συζυγο κτλ αλλα δεν με ενθουσιαζει παρα-παρα πολυ.

    Διλημμα,αλλα αν δεν οδηγησω και τα αλλα 2 δεν αποφασιζω ακομη.
    Γιατί όχι Subaru?
    Τέλος πάντων, τότε Ford Focus RS
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  10. #107
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ειχα φρουδες ελπιδες καποτε πως και η δικια μου μπορει να ζησει με ενα σκουμπι sti
    Αλλα φευ, δεν ειναι αυτα, ουτε τα εβο για γυναικες.
    Θελουν το καθρεφτακι τους, την θηκη να βαλουν τον καφε τους, ειναι αλλες οι αναγκες τους.
    Τι λες Σταμάτη; Καφέ; Μέσα στο αυτοκίνητο;!!!;;; Εδώ ούτε μπουκάλι κλειστό με νερό δεν μπαίνει...
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  11. #108
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες Σταμάτη; Καφέ; Μέσα στο αυτοκίνητο;!!!;;; Εδώ ούτε μπουκάλι κλειστό με νερό δεν μπαίνει...
    και τί; θα κάτσεις να γκανιάξεις μη φύγει καμιά σταγόνα στο πατάκι;

    Τα πάντα όλα μέσα στο αμάξι+σουβλάκι εννοείται.

    YOLO λέμε και αύριο δεν έχει.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    Alex_ (15-03-16), andreas_R (15-03-16), freddys (16-03-16), pilot (15-03-16)

  13. #109
    Εγγραφή
    22-03-12
    Περιοχή
    Περιστέρι-Παλλήνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.170
    Thanked
    930
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ετσι ακριβως !!!

    Πάνω από όλα μέσο εξυπηρέτησης.
    Βutterfly effect...

  14. The Following User Says Thank You to andreas_R For This Useful Post:

    Ptboul (16-03-16)

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP