Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Ε46 detailing...

  1. #11
    Εγγραφή
    03-03-11
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    141
    Thanked
    81
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε καποιο καλο επαγγελματια στις Σερρες η' στη Δραμαγια να περιποιηθει

    το αμαξι μου?
    Sorry για το off topic,bazil απο Σερρες εισαι..?

  2. #12
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 34άρι (ήταν και μπορντό) που είχα κάνει την ίδια δουλειά (γυάλισμα - κέρωμα) κατάφερα να αναδείξω το πρόβλημα από τα πετραδάκια περισσότερο.

    Έβλεπες ένα αμάξι πένα κ πήγαινες μπροστά στο καπό και έβλεπες να φωσφορίζουν τα λευκά σημαδάκια.

    Τελικά έβαψα καπό και προφυλακτήρες, άλλαξα και το σήμα μπροστά και έγινε κούκλα.
    Και γω κατί τέτοιο με κόβω να κάνω Pt ,
    Μάλλον θα ξαναβάψω προφυλακτήρα + καπό και για πρώτη φορά τα φτερά μου
    τα οποία κάνουν μέτωπο μπροστα μπροστα και μαζεύουν πολύ πόνο και αυτά.

    Σήμα έχω χορηγία απο τον Άρη και θα μπεί μόλις είναι έτοιμο και το υπολοιπο αμάξι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bazil Van Sinner : 18-11-14 στις 09:48

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  3. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Ptboul (18-11-14)

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ε ναι, Αν δεν μαζεύεται το αμάξι με ένα σωστό γυάλισμα, το βάψιμο είναι μονόδρομος για να έχεις καλό αποτέλεσμα.

    Είναι μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα η φάση, διότι πχ. πριν 2 χρόνια έριξα ένα φρεσκάρισμα στους προφυλακτήρες του si.

    Άντε να αποδείξεις ότι το αμάξι είναι κομπλέ και ότι εμένα μου αρέσει να το βλέπω πένα και βάφω από κουσούρι.

    Θέλω να πω ή το αφήνεις ως έχει ή το βάφεις με την ανάλογη χασούρα (μεταπωλητική).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #14
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ερώτηση:αν ειναι να γυαλιστεί,τα φρεσκοβαμμένα κομμάτια τα περιποιούμαστε ομοίως με το υπόλοιπο σώμα?

    Χαζομάρα όποιου έχει σκάλωμα με τα ξαναβαμμένα κομμάτια.Οταν το πήρα εγώ είχε μόλις βάψει προφυλακτήρα ο τύπος,απο την στιγμή που δέν είχε χτύπημα,καθε άλλο παρά θετικό ήταν για μένα.Απο κει και πέρα δέν με ενδιαφέρει και πολύ η μεταπωλητική του αξία,η οποία είναι έτσι και αλλίως δυσανάλογα μικρή με την αξία του γιατί δεν βλέπω να το δίνω ποτέ.
    Μετά και απο το τελευταίο σόκ που έπαθα με την καινούρια άδεια,νομίζω πως αυτή η καρότσα βγήκε για μένα.Είχα κάνει την αίτηση τον Ιούλιο για αλλάγη 1ης κυκλοφορίας στην ευρώπη αλλά δέν είχα πάει να πάρω το χαρτί.Πήγα ,λοιπόν,προχτές και το πήρα στα χέρια μου.Μόλις το είδα αστραψαν τα μάτια μου.
    1η μέρα κυκλοφόρησε στον μάταιο τούτο κόσμο ,την ημέρα των γενεθλίων μου το 2001
    Εχώ πολλά στο μυαλό μου,χρόνο πολύ ,ζωή να'χουμε πάμε για μια αφαίρεση ρυτίδων ,πανάδων και λοιπών σημαδιών να ξαναδείξει την ομορφιά της και συνεχίζουμε

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    BILL007 (18-11-14), chrisgiapz3 (18-11-14), isou (18-11-14), Ptboul (18-11-14), Vassilis ///M (18-11-14)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP