Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 51

Θέμα: αγορά csl!!!

  1. #21
    Εγγραφή
    17-03-10
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    233
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου εγω (σαν δικηγορος του διαβολου παντα), εχω να πω τα εξης...

    Απ'οτι καταλαβα μιας και βλεπω οτι αναφερεστε στον εξοπλισμο του αυτοκινητου και τα συναφη, το csl ειναι ενα πολυ ειδικο αυτοκινητο και δεν απευθυνεται στο καθενα. Δεν ειναι "ενα ακομα Μ3"...

    Η φιλοσοφια του αυτοκινητου δεν προσανατολιζεται καν στον τομεα ανεσης
    και ταξιδιου. Το αυτοκινητο αυτο ειναι "καθαρα" πισταδικο. Ολο το set up και
    ολη η λογικη του κατασκευαστη εξαλου αυτη ειναι...

    Ο επιδοξος αγοραστης του λοιπον σιγουρα δεν το θελει για πρωτο (ισως οθτε καν για "δευτερο") αυτοκινητο.. Το θελει για track days...

    Ο φιλος λοιπον που κοιταει το ενα και μονο κουμπι στο τιμονι, την ελλειψη navigation, την ελειψη xenon, και τα συναφη..απλα δεν θελει η δεν του κανει το συγγεκριμενο οχημα..

    Τo csl ειναι ενα συλλεκτικο κομματι λογω περιορισμενης παραγωγη απο το ιδιο το εργοστασιο και οσο και να ακουγεται περιεργο σε βαθος χρονου ανεβαινει η αξια του και δεν κατεβαινει... τα 48 η τα 60 χιλιαρικα λοιπον που μπορει να ζηταει καποιος πωλητης τα βρισκω απολυτα λογικα... Ισως οχι για την δικη μου τσεπη λαμβανοντας υποψιν τον overall χαρακτηρα του οχηματος αλλα λογικα σε οποιαδηποτε περιπτωση...

    Εχει δοκιμασει καποιος να κανει ταξιδι με csl??? Μαλλον οχι... Σας ενημερωνω πωσ αν δεν εχεισ καλη φυσικη κατασταση ακομα και μια διαδρομη 100 χλμ θα σος φανει ατελειωτη και θα εχει φυσικη καταληξη ακτινογραφιες στην μεση για να διαπιστωθει το προβλημα... Ειπαμε το σετ απ δεν ειναι για δρομο (ποσο μαλλον για ελληνικο δρομο)...

    Αυτο λοιπον που συνιστω εγω...αν καποιος θελει να διαθεσει χρηματα και θελει ανεση ας κοιταξει ενα 330, σειρα 5,6,7....ουτε καν Μ (ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ CSL).

    Ελεος πια... εχει γεμισει ο κοσμος "γαμπρους"....
    Μια γυναικα δεν ξεχνα ποτε εναν αντρα που ειχε. Ενας αντρας δεν ξεχνα ποτε μια γυναικα που δεν ειχε..

  2. The Following User Says Thank You to M_Dolce For This Useful Post:

    BILL007 (24-03-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M_Dolce Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εχει δοκιμασει καποιος να κανει ταξιδι με csl??? Μαλλον οχι... Σας ενημερωνω πωσ αν δεν εχεισ καλη φυσικη κατασταση ακομα και μια διαδρομη 100 χλμ θα σος φανει ατελειωτη και θα εχει φυσικη καταληξη ακτινογραφιες στην μεση για να διαπιστωθει το προβλημα... Ειπαμε το σετ απ δεν ειναι για δρομο (ποσο μαλλον για ελληνικο δρομο)...
    Ειναι υπερβολικό αυτο που γραφεις.
    Λες και ειναι WRC αμαξι και πρεπει να το κυκλοφοραμε με τρόλει.
    Επαμε, ειναι ειδικο αμαξι αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο.
    Και σε σχεση με το Μ3 κραταει τιμη. Σε σχεση με το Μ3 ομως γιατι και στην Αγγλία βρισκεις και με 24-25000 ευρω.
    Τα ξεπουλανε...

  4. #23
    Εγγραφή
    17-03-10
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    233
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι υπερβολικό αυτο που γραφεις.
    Λες και ειναι WRC αμαξι και πρεπει να το κυκλοφοραμε με τρόλει.
    Επαμε, ειναι ειδικο αμαξι αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο.
    Και σε σχεση με το Μ3 κραταει τιμη. Σε σχεση με το Μ3 ομως γιατι και στην Αγγλία βρισκεις και με 24-25000 ευρω.
    Τα ξεπουλανε...
    Πηγαινε αγορασε το απο το νησι τοτε...

    Τι να σου απαντησω τωρα για το αν το παρελεω η οχι...
    Μια γυναικα δεν ξεχνα ποτε εναν αντρα που ειχε. Ενας αντρας δεν ξεχνα ποτε μια γυναικα που δεν ειχε..

  5. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M_Dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου εγω (σαν δικηγορος του διαβολου παντα), εχω να πω τα εξης...

    Απ'οτι καταλαβα μιας και βλεπω οτι αναφερεστε στον εξοπλισμο του αυτοκινητου και τα συναφη, το csl ειναι ενα πολυ ειδικο αυτοκινητο και δεν απευθυνεται στο καθενα. Δεν ειναι "ενα ακομα Μ3"...

    Η φιλοσοφια του αυτοκινητου δεν προσανατολιζεται καν στον τομεα ανεσης
    και ταξιδιου. Το αυτοκινητο αυτο ειναι "καθαρα" πισταδικο. Ολο το set up και
    ολη η λογικη του κατασκευαστη εξαλου αυτη ειναι...

    Ο επιδοξος αγοραστης του λοιπον σιγουρα δεν το θελει για πρωτο (ισως οθτε καν για "δευτερο") αυτοκινητο.. Το θελει για track days...

    Ο φιλος λοιπον που κοιταει το ενα και μονο κουμπι στο τιμονι, την ελλειψη navigation, την ελειψη xenon, και τα συναφη..απλα δεν θελει η δεν του κανει το συγγεκριμενο οχημα..

    Τo csl ειναι ενα συλλεκτικο κομματι λογω περιορισμενης παραγωγη απο το ιδιο το εργοστασιο και οσο και να ακουγεται περιεργο σε βαθος χρονου ανεβαινει η αξια του και δεν κατεβαινει... τα 48 η τα 60 χιλιαρικα λοιπον που μπορει να ζηταει καποιος πωλητης τα βρισκω απολυτα λογικα... Ισως οχι για την δικη μου τσεπη λαμβανοντας υποψιν τον overall χαρακτηρα του οχηματος αλλα λογικα σε οποιαδηποτε περιπτωση...

    Εχει δοκιμασει καποιος να κανει ταξιδι με csl??? Μαλλον οχι... Σας ενημερωνω πωσ αν δεν εχεισ καλη φυσικη κατασταση ακομα και μια διαδρομη 100 χλμ θα σος φανει ατελειωτη και θα εχει φυσικη καταληξη ακτινογραφιες στην μεση για να διαπιστωθει το προβλημα... Ειπαμε το σετ απ δεν ειναι για δρομο (ποσο μαλλον για ελληνικο δρομο)...

    Αυτο λοιπον που συνιστω εγω...αν καποιος θελει να διαθεσει χρηματα και θελει ανεση ας κοιταξει ενα 330, σειρα 5,6,7....ουτε καν Μ (ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ CSL).

    Ελεος πια... εχει γεμισει ο κοσμος "γαμπρους"....
    H αληθεια ειναι καπου στη μεση.
    Νομιζω υπερβαλεις λιγο..

    Το csl κυκλοφορειται απο τους ιδιοκτητες του ως καθημερινο οχημα (βλεπε cslregister)

    Το μονο μειονεκτημα για καθημερινη χρηση ειναι τα recaro καθισματα, οπου την ακουει λιγο η μεση σου....ααα και λιγο παρπανω βαβουρα μιας και εχουν αφαιρεθει οι ηχομονωσεις.

  6. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M_Dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αυτοκινητο αυτο ειναι "καθαρα" πισταδικο.
    Και δεν ειναι καθαρα πισταδικο..

    Πιστεψε με ,θελει παρααα πολλααα για να γινει πισταδικο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos///3 : 24-03-10 στις 14:00

  7. #26
    Εγγραφή
    17-03-10
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    233
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αληθεια ειναι καπου στη μεση.
    Νομιζω υπερβαλεις λιγο..

    Το csl κυκλοφορειται απο τους ιδιοκτητες του ως καθημερινο οχημα (βλεπε cslregister)

    Το μονο μειονεκτημα για καθημερινη χρηση ειναι τα recaro καθισματα, οπου την ακουει λιγο η μεση σου....ααα και λιγο παρπανω βαβουρα μιας και εχουν αφαιρεθει οι ηχομονωσεις.
    Καμμια αντιρρηση..Συμφωνω απολυτως, ωστοσο δεν κατασκευαστηκε για
    daily car. Ετσι δεν ειναι? Και ενα ferrari enzo μπορεις να δεις εξω απο
    μπουζουξιδικο παρκαρισμενο η εξω απο ενα super market αλλα αυτοι που
    συνελαβαν το αμαξι ως ιδεα, πιστεψε με δεν ειχαν αυτο στο μυαλο τους!!
    Μια γυναικα δεν ξεχνα ποτε εναν αντρα που ειχε. Ενας αντρας δεν ξεχνα ποτε μια γυναικα που δεν ειχε..

  8. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M_Dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμμια αντιρρηση..Συμφωνω απολυτως, ωστοσο δεν κατασκευαστηκε για
    daily car. Ετσι δεν ειναι? Και ενα ferrari enzo μπορεις να δεις εξω απο
    μπουζουξιδικο παρκαρισμενο η εξω απο ενα super market αλλα αυτοι που
    συνελαβαν το αμαξι ως ιδεα, πιστεψε με δεν ειχαν αυτο στο μυαλο τους!!

    Αυτο που ειχαν στο μυαλο τους στο Μοναχο, ηταν περισσοτερο να ενισχύσουν το απλο Μ3 στα ματια των καταναλωτων. Εξου και το cs αργοτερα..

  9. #28
    Εγγραφή
    17-03-10
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    233
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που ειχαν στο μυαλο τους στο Μοναχο, ηταν περισσοτερο να ενισχύσουν το απλο Μ3 στα ματια των καταναλωτων. Εξου και το cs αργοτερα..
    To cs ειναι η χρυση τομη των 2... μεταξυ Μ3 ΚΑΙ Μ3 CSL γι'αυτο και ειναι ισως το πιο ολοκληρωμενο μεταξυ των τριων...
    Μια γυναικα δεν ξεχνα ποτε εναν αντρα που ειχε. Ενας αντρας δεν ξεχνα ποτε μια γυναικα που δεν ειχε..

  10. #29
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Το cs ειναι πολυ κοντα στο Μ3. Αλλα με πολλες διαφορες απο το csl. Οι οποιες πολλες διαφορες εχουν να κανουν κυριως με το βαρος και εκει ειναι η ουσια τελικα..
    Ως αποτελεσμα μειωσης βαρους το καλυτερο κρατημα, φρεναρισμα και λιγο καλυτερες επιδοσεις. Ετσι μπορουμε να το χαρακτηρισουμε πιο ''ειδικο'' , αλλα μεχρι εκει...

  11. #30
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M_Dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγαινε αγορασε το απο το νησι τοτε...

    Τι να σου απαντησω τωρα για το αν το παρελεω η οχι...
    Απο το νησι θα το αγορασω φιλε.
    Ειμαι στο ψαξιμο εδω και καιρο και αρκετοι το γνωριζουν.
    Δεν θελω να μου απαντησεις αν τα παραλες ή οχι. Ετσι κι αλλιως δεν ειπα αυτο. Ειπα οτι υπερβαλεις.
    Και επειδη δεν ζω και στην εξοχη οθτε το Μ3 μου μου φαινεται και πολυ καθημερινο αυτοκινητο. Πρωτημω το σμαρτ.
    Ο καθενας εχει την γνωμη του.

    Η δικια μου ειναι η ιδια με του manos///3.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chief : 24-03-10 στις 14:19

  12. The Following 2 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    manos///3 (24-03-10), Thomelef (24-03-10)

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP