Σελίδα 8 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 178

Θέμα: Renault Clio 1.5 90 Dci

  1. #71
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Να κατι τετοια θρεντ διαβαζω και λεω αλλος ενας λογος να μην παντρευτω,πριν παρω το Ε60 κυκλοφορουσα με το Ε28 και θυμαμαι οτι οταν επαιρνα το πολακι που εχω μου εφταιγαν τα παντα,τριζαν ολα,τιμονι για πεταμα,εργονομια χαλια,θεση οδηγησης που δεν μπορουσα να την συνηθισω κτλ. Τωρα με το αρμα,μου φαινονται ολα τα αλλα για τον πο@τσο.Για μενα κρατας την μπεμπα και δινεις το αλλο.

  2. The Following User Says Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    Ptboul (26-06-13)

  3. #72
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνονοματε,δες και κανενα παλαιοτερο θρεντακι:
    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...highlight=520i


    οπως επισης και αυτο το μηνυμα:
    Δεν ξερω το επαγγελμα σου αλλα σιγουρα ο τροπος που γραφεις ειναι μια ανασα χαρας και χαμογελου στην γκριζα πραγματικοτητα που ζουμε ολοι μας.

    Θα σε διαβαζα ευχαριστα σε περιοδικο αν αρθρογραφουσες ή αν ησουνε συγγραφεας.

    Στον S8N αναφερομαι.

    Κατι αλλο,ξεκολλατε με το γεγονος οτι με τον γαμο τελειωνουν ολα κτλ-κτλ.

    Αν αφεθεις,τελειωνουν ολα ναι,αν τα παρατησεις τελειωνουν ολα ναι αλλα αν δεν το θες ΔΕΝ τελειωνουν ποτε.

    Ααααααα ξεχασα.....η μοναξια δεν παλευεται και ταμειο κανεις στο τελος (στα δυσκολα χρονια) οταν θα μεινεις μονος σου και θα ψαχνεις ιδρυμα να σε γηροκομησει.

    Δεν αναφερομαι καπου συγκεκριμενα,απλα καταλαβαινω σαν νεος πατερας και οικογενειαρχης τις δυσκολιες ΟΛΩΝ μας.

    Ισως τα λεω και τα γραφω γιατι και εγω ''την εχω ακουσει'' τωρα που μπηκα στον club των παντρεμενων.

    Τρελο Οff Topic,διαγραψτε το αν ενοχλει.
    insane in the ///Midbrain

  4. The Following 8 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    aristent (26-06-13), EVERGET (26-06-13), imolarot (26-06-13), kostas 325 (26-06-13), nikos1400 (26-06-13), Panos 316T (26-06-13), S8N (26-06-13), spar@ (26-06-13)

  5. #73
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με παίρνουν πριν λίγο από τον Σφακιανάκη.

    - Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι πολύ καλά. Το αυτοκίνητό σας είναι άριστο αλλά βλέπω στο car.gr πως δεν υπάρχει ζήτηση. Τα περισσότερα είναι μήνες μέσα και πρέπει να πουληθεί στο εξωτερικό.

    - Αγαπητέ μου, δε μιλάμε για αυτοκίνητο 3 και 4 χιλιάδων κυβικών. Και απ' όσο έχω δει, αρκετά 520 που παρακολουθούσα στο παρελθόν όχι μόνο πουλήθηκαν αλλά πουλήθηκαν και σε καλή τιμή. Πέρυσι αγόρασε γνωστή μου 520 του 2009 με 26.000 ευρώ. Τι μου λέτε τώρα? Για τι τιμή μιλάμε?

    - 11.000 ευρώ.

    - Τόση είναι η εφορία μου για το 2012. Δηλαδή πρέπει να δώσω BMW 520 του 2008 και 6 χιλιάδες ευρώ για να πάρω Clio? Και να κάνω απόσβεση πότε? Το 2020?

    - Στο car ξεκινούν από 13.000 ευρώ κι εμείς πρέπει να αποδώσουμε και ΦΠΑ.

    - Τι λέτε? Κατ' αρχάς δεν υπάρχει στο car άλλο με τέτοιο εξοπλισμό. Και το φθηνότερο αυτόματο του 2008 με xenon και ηλιοροφή μόνο ξεκινά από 15.000 χωρίς τέλη κυκλοφορίας. Ο μέσος όρος είναι στα 19.000.

    - Μα εκείνα είναι facelift.

    - Και το δικό μου τι είναι?

    - Facelift είναι και το δικό σας?

    - Την τελευταία φορά που κοίταξα, ναι.

    - Πάντως εμείς σας το παίρνουμε 11 χιλιάδες άμεσα.

    - Λυπάμαι, δε δίνω Rolex και χρήματα για να πάρω Timex. Θεωρώ την προσφορά προσβλητική. Καλύτερα να μου λέγατε ότι δε σας ενδιαφέρει.

    - Σας καταλαβαίνω.

    - Δεν καταλαβαίνετε τίποτα. Ανοίγετε έναν τυφλοσούρτη και κοιτάζετε πως θα κοροϊδέψετε τον κόσμο. Βγάζετε από την πώληση του καινούργιου, βγάζετε από την ανταλλαγή, βγάζετε από παντού. Αν πω σε 10 γνωστούς να βάλουν ψεύτικες αγγελίες για να ανέβει ο μέσος όρος τι θα κάνετε? Αν πω στους ίδιους να βάλουν αγγελίες ζήτησης?

    - Οι άνθρωποι που μας δίνουν την τιμή γνωρίζουν την εμπορική αξία.

    - Αυτοί που δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν το facelift από το προ-facelift? Πλάκα μου κάνετε?

    - Δοκιμάστε να το δώσετε κι εμείς είμαστε εδώ να σας εξυπηρετήσουμε.

    - Θα το δώσω στη τιμή που πιστεύω ειδάλλως θα το κρατήσω να το κοιτάω. Πάντως, ΑΝ το δώσω, δε θα με ξαναδείτε.

    - Όπως νομίζετε.

  6. The Following 20 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (26-06-13), chrisgiapz3 (26-06-13), EVERGET (26-06-13), giannis_compact (26-06-13), imolarot (26-06-13), Konstantinos E60 (26-06-13), kostas 325 (26-06-13), Kostas_1 (26-06-13), Leonidas_E39 (26-06-13), nikos1400 (26-06-13), ntinos (26-06-13), Panos 316T (26-06-13), PANOS-E60 (26-06-13), Ptboul (26-06-13), RallyArt (26-06-13), Skyline_IS (27-06-13), tasos.kamv (26-06-13), vagmag (26-06-13), zizu (26-06-13), Κωνσταντίνος (26-06-13)

  7. #74
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λογικό μου ακούγεται , ο θάνατος σου η ζωή μου
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  8. The Following User Says Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    S8N (26-06-13)

  9. #75
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    * έχω διαβάσει μέχρι την 4 σελίδα.

    Αφού σου αρέσουν τα νούμερα κάνε το εξής.

    Κράτα ένα log book με το πόσες φορές κάνεις ΠΟΣΗ κατανάλωση του χώρου που σου προσφέρει το πενβέ. Δλδ πόσες φορές τα πιτσιρίκια γεμίζουν με συμπράγκαλα το αμάξι, και πόσο χώρο από το Φορτ μπαγκάζ ξοδεύουν.

    Στην εξίσωση βάλε και πόσες θέσεις πάρκΕν έχεις αφήσει και πόσα λίτρα καύσιμο έχεις φάει για να παρκάρεις την μαούνα. Προσπάθησε να ποσοτικοποιήσεις πόσο τοις εκατό του χρόνου σου ταλαιπωρείσαι λόγω εγγενών μειονεκτημάτων του πενβέ (μέγεθος, σήμα, τέλη, ασφάλειες κτλ κτλ).

    Επίσης το να ΜΗ στριμωχτεί η οικογένεια για μισή ώρα κάθε μέρα όταν πηγαίνετε για ένα μπάνιο για να έχεις ΟΛΟ τον υπόλοιπο χρόνο ένα αμάξι μεγάλο το θεωρώ λίγο κουτό.


    Από θέμα χρηστικότητας θα έπαιρνα ένα αμάξι εργάτη και δυστυχώς τα BMW δεν κάνουν για τέτοια. Κοινώς δε θα έπαιρνα αμάξι για να το έχω να το βλέπω, κάθε μέρα στο δρόμο και να κάνει τα πάντα.

    Θα κοίταγα κανά ρεναούλτ ή πεβγκεότ, ντίζελ πάντα. Μαζί είτε με μια σχάρα είτε με μια βαλίτΖα οροφής.

    Από ότι λέει ο σπάρας είναι καλά από θέμα αξιοπιστίας, άρα καλού κακού βγάλε και ένα διαρκείας στο συνεργείο που δουλεύει... ΧΕΕΧΧΕΧΕΧΕΧ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  10. The Following 3 Users Say Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    nikos1400 (26-06-13), Ptboul (26-06-13), S8N (26-06-13)

  11. #76
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με παίρνουν πριν λίγο από τον Σφακιανάκη.

    - Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι πολύ καλά. Το αυτοκίνητό σας είναι άριστο αλλά βλέπω στο car.gr πως δεν υπάρχει ζήτηση. Τα περισσότερα είναι μήνες μέσα και πρέπει να πουληθεί στο εξωτερικό.

    - Αγαπητέ μου, δε μιλάμε για αυτοκίνητο 3 και 4 χιλιάδων κυβικών. Και απ' όσο έχω δει, αρκετά 520 που παρακολουθούσα στο παρελθόν όχι μόνο πουλήθηκαν αλλά πουλήθηκαν και σε καλή τιμή. Πέρυσι αγόρασε γνωστή μου 520 του 2009 με 26.000 ευρώ. Τι μου λέτε τώρα? Για τι τιμή μιλάμε?

    - 11.000 ευρώ.

    - Τόση είναι η εφορία μου για το 2012. Δηλαδή πρέπει να δώσω BMW 520 του 2008 και 6 χιλιάδες ευρώ για να πάρω Clio? Και να κάνω απόσβεση πότε? Το 2020?

    - Στο car ξεκινούν από 13.000 ευρώ κι εμείς πρέπει να αποδώσουμε και ΦΠΑ.

    - Τι λέτε? Κατ' αρχάς δεν υπάρχει στο car άλλο με τέτοιο εξοπλισμό. Και το φθηνότερο αυτόματο του 2008 με xenon και ηλιοροφή μόνο ξεκινά από 15.000 χωρίς τέλη κυκλοφορίας. Ο μέσος όρος είναι στα 19.000.

    - Μα εκείνα είναι facelift.

    - Και το δικό μου τι είναι?

    - Facelift είναι και το δικό σας?

    - Την τελευταία φορά που κοίταξα, ναι.

    - Πάντως εμείς σας το παίρνουμε 11 χιλιάδες άμεσα.

    - Λυπάμαι, δε δίνω Rolex και χρήματα για να πάρω Timex. Θεωρώ την προσφορά προσβλητική. Καλύτερα να μου λέγατε ότι δε σας ενδιαφέρει.

    - Σας καταλαβαίνω.

    - Δεν καταλαβαίνετε τίποτα. Ανοίγετε έναν τυφλοσούρτη και κοιτάζετε πως θα κοροϊδέψετε τον κόσμο. Βγάζετε από την πώληση του καινούργιου, βγάζετε από την ανταλλαγή, βγάζετε από παντού. Αν πω σε 10 γνωστούς να βάλουν ψεύτικες αγγελίες για να ανέβει ο μέσος όρος τι θα κάνετε? Αν πω στους ίδιους να βάλουν αγγελίες ζήτησης?

    - Οι άνθρωποι που μας δίνουν την τιμή γνωρίζουν την εμπορική αξία.

    - Αυτοί που δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν το facelift από το προ-facelift? Πλάκα μου κάνετε?

    - Δοκιμάστε να το δώσετε κι εμείς είμαστε εδώ να σας εξυπηρετήσουμε.

    - Θα το δώσω στη τιμή που πιστεύω ειδάλλως θα το κρατήσω να το κοιτάω. Πάντως, ΑΝ το δώσω, δε θα με ξαναδείτε.

    - Όπως νομίζετε.
    ο Σφακιανακης δεν δινει καλες τιμες δοκιμασε στον Γονιδη.....

    αν το πουλησεις πως θα σε βοηθησουν????

  12. The Following 5 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (26-06-13), gnx (27-06-13), nikos1400 (26-06-13), Ptboul (26-06-13), S8N (26-06-13)

  13. #77
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    * έχω διαβάσει μέχρι την 4 σελίδα.



    Θα κοίταγα κανά ρεναούλτ ή πεβγκεότ, ντίζελ πάντα. Μαζί είτε με μια σχάρα είτε με μια βαλίτΖα οροφής.

    Από ότι λέει ο σπάρας είναι καλά από θέμα αξιοπιστίας, άρα καλού κακού βγάλε και ένα διαρκείας στο συνεργείο που δουλεύει... ΧΕΕΧΧΕΧΕΧΕΧ
    Γαλλια Γαλλια και ας μου φανε τα λεφτα τα συνεργεια......


    ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ....
    το πιο αξιοπιστο αυτοκινητο ειναι αυτο που εχει τα περισσοτερα χρονια εγγυηση.....
    απο εκει και περα τα βαζεις κατω....
    ποιος ο λογος να κανεις συμβιβασμους για κατι οικονομικο και να πληρωνεις τα αναλωσιμα του λες και εχεις καλο αυτοκινητο επειδη ειναι της μοδας?
    βλεπε vw group...
    τα γαλλικα citroen-peugeot εχουν πολυ λογικες τιμες ανταλλακτικων....τα renault πιο τσιμπημενα αλλα λογικα....

  14. The Following 2 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    katsaraios (26-06-13), nikos1400 (26-06-13)

  15. #78
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Σφακιανακης δεν δινει καλες τιμες δοκιμασε στον Γονιδη.....

    αν το πουλησεις πως θα σε βοηθησουν????
    Θα με βοηθήσουν αφαιρώντας το βάρος των χρημάτων που θα πάρω από την πώληση της BMW και δίνοντάς μου το Clio.

    Έπεσα στο μοντέλο πωλητή αυτοκινήτων "FP-2020 with plaka". Κάνει χιούμορ.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    Panos 316T (26-06-13), Ptboul (26-06-13), spar@ (26-06-13)

  17. #79
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα το βάλω στο car και θα χώσω τιμή αστρονομική έτσι για σπάσιμο. Ίσως μάλιστα βοηθήσω τους άλλους να πουλήσουν τα 5άρια τους. Αναμείνατε στο ακουστικό σας για μεγάλες πλάκες.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (26-06-13), Leonidas_E39 (26-06-13), nikos1400 (26-06-13)

  19. #80
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς φίλε S8N στο είπα για την αντιπροσωπεία...Είναι μεγάλα γαϊδούρια δυστυχώς στις αντιπροσωπίες Bmw...εγώ τους το είπα ευθέως ότι δεν νομίζω να πάρω ξανά bmw. Θα πάρω Mercedes compressor αφού λέτε ότι δεν αγοράζετε μεγάλα κυβικά.

    Για να το δώσεις στα λεφτά που θα επιθυμούσες και θα άξιζε αν ήταν άλλες εποχές, θα πρέπει να βρεις καλό αγοραστή που να το εκτιμήσει...πράγμα δύσκολο και χρονοβόρο.

    Αν έχεις πάρει την απόφαση να το αλλάξεις, κάντο ακόμα και αν το δώσεις λιγότερα από αυτά που υπολόγιζες...

    Δεν υπάρχει πισωγύρισμα ΑΝ αποφασίσεις να πουλήσεις/καταθέσεις πινακίδες κτλπ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Harisp : 26-06-13 στις 15:43

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Harisp For This Useful Post:

    oldcarskickass (26-06-13), S8N (26-06-13)

Σελίδα 8 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP