Σελίδα 3 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 178

Θέμα: Renault Clio 1.5 90 Dci

  1. #21
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειδα απο κοντα και εκανα και μεγαλη βολτα με το Citroen C3 diesel ,δες το Αρη νομιζω θα σου αρεσει και στο ματι και στην τσεπη και στα φορμουλισια ενστικτα σου

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  2. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    ntinos (25-06-13), S8N (25-06-13), spar@ (25-06-13)

  3. #22
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές τις δυο μέρες ξέκλεψα χρόνο και οδήγησα τόσο το Polo (χθες) όσο και το i30 (σήμερα).

    Πραγματική έκπληξη το i30, τα είχα παρεξηγήσει τα Hyundai και πήγα προκατειλλημένος. Πρόκειται για εξαιρετικό αυτοκίνητο με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, εντυπωσιακό design (περισσότερο στο εξωτερικό παρά στο σαλόνι) αλλά για να το αποκτήσεις με τον εξοπλισμό του Renault ξεφεύγει πολύ σε τιμή. Στο δρόμο ήταν σα να οδηγείς Astra, ήταν δηλαδή στιβαρό και σχετικά ήσυχο αλλά λόγω αυξημένου βάρους υστερεί λίγο σε νεύρο ενώ το flex steering έχει περίεργη και αποστειρωμένη αίσθηση. Στα πλεονεκτήματά του οι χώροι και το 6άρι σασμάν.

    Για το Polo τι να πω... Όμορφη πλην συντηρητική σχεδίαση, λιτός μέχρι αηδίας εξοπλισμός, τιμή εξωφρενική. Σε επιδόσεις μου φάνηκε ίδιο ή και λίγο καλύτερο από το Clio, η κατανάλωσή του δεν έπεσε κάτω από 5.5, η ανάρτησή του είναι κλασσικά ξερή. Το πλαίσιό του στιβαρό, το τιμόνι του εξαιρετικό, στις στροφές όμως δεν ένιωθα όπως στα άλλα δυο. Τα υλικά του εσωτερικού καλής ποιότητας αλλά ήταν σαν περσινά ξινά σταφύλια: Καμία πρωτοτυπία, καμία ευχάριστη αίσθηση, καμία αλλαγή στην πεσμένη μου διάθεση.

    Περιμένω μια απάντηση από τον Σφακιανάκη και θα ξαναδώ το Clio. Συμφωνώ με τον Σταμάτη ότι τα πλαστικά του φέρνουν λίγο σε Dacia, αλλά σ' όλα τα υπόλοιπα είναι

    Θα βάλω στο πρόγραμμα το επόμενο Σ/Κ να δω κανα Citroen και κανα Focus.

    Άσχετο: Όταν σκας με 5άρα σε τέτοιες εκθέσεις όλοι σου κάνουν τεμενάδες μέχρι να θίξεις το θέμα ανταλλαγής. Τότε σε αντιμετωπίζουν σα θήραμα, ορισμένοι δε πωλητές αποκτούν και ύφος λες και μιλούν σε κανα χρεωκοπημένο τύπου Γαβαλά. Δεν τους αδικώ όμως, όταν βγαίνεις από μικρό ντιζελάκι και μπαίνεις στο πλοίο των 5 μέτρων που στο πρώτο γκάζι δείχνει στιγμιαία 20lt/100km στο όργανο κι εσύ κάπως έτσι νιώθεις.
    Ξεφτυλισμενοι πωλητες αυτοκινητων με μηδενικα προσοντα οι πλειοψηφια τους.

    Πολλα χρονια ιστορια αυτη,καμια σχεση με το εξωτερικο.
    insane in the ///Midbrain

  4. The Following 7 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    Dimitrios (27-06-13), imolarot (26-06-13), Konstantinos E60 (25-06-13), Ptboul (26-06-13), S8N (25-06-13), Stathis (25-06-13), trueno (25-06-13)

  5. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αρη το Yaris το οδηγησες?

  6. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επισης θα σου πρότεινα να περασεις μια βόλτα και απο chevrolet. Μην τα υποτιμησεις, εχουν ανεβει αρκετα πια.

  7. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    spar@ (25-06-13)

  8. #25
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης θα σου πρότεινα να περασεις μια βόλτα και απο chevrolet. Μην τα υποτιμησεις, εχουν ανεβει αρκετα πια.
    οντως το spark ειναι οτι πιο φθηνο κυκλοφορει... νομιζω με 5 χρονια εγγυηση (ή και παραπανω), και ικανοποιητικη ποιοτητα!!!

  9. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Kostas_1 (25-06-13)

  10. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως το spark ειναι οτι πιο φθηνο κυκλοφορει... νομιζω με 5 χρονια εγγυηση (ή και παραπανω), και ικανοποιητικη ποιοτητα!!!


    Ακριβως. Εγω αυτο θα έπαιρνα παντως, ή το λιγο μεγαλυτερο αν θελει πιο πολλους χωρους

  11. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    spar@ (25-06-13)

  12. #27
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άρη το ενδεχόμενο να δώσεις το 520i για ένα 520d δεν υπάρχει; Ή έστω 320, μιλάω καθαρά για θέμα χώρων.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη το Yaris το οδηγησες?
    Οδήγησα ένα Hybrid μεταχειρισμένο πριν λίγους μήνες. Ο τύπος ήθελε 16.800 για 'κεινο. Νομίζω ακόμη το έχει στο car. Δε με ενθουσίασε, ένιωθα σα να οδηγούσα χαρτοκιβώτιο επενδεδυμένο με αλουμινόχαρτο. Δεν ξέρω τι λέει το Euro NCAP, εγώ σου βγάζω περισσότερα αστέρια πέφτωντας στον τοίχο καβάλα σ' άλογο με πανοπλία, ασπίδα και κοντάρι στα χέρια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης θα σου πρότεινα να περασεις μια βόλτα και απο chevrolet. Μην τα υποτιμησεις, εχουν ανεβει αρκετα πια.
    Έχει φίλος μου το Aveo. Τίμιο αυτοκίνητο αλλά καμία σχέση με τα άλλα. Μικροί χώροι, μικρό πορτ-μπαγκάζ, εργονομία προβληματική και εμφάνιση που δε μου κάνει κλικ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρη το ενδεχόμενο να δώσεις το 520i για ένα 520d δεν υπάρχει; Ή έστω 320, μιλάω καθαρά για θέμα χώρων.
    Για να πετύχω τον στόχο που θέλω, πρέπει να πέσω στη μισή κατανάλωση και να γλυτώσω τέλη και φόρο πολυτελείας. Αν είναι να κάνω απόσβεση σε 2-3 χρόνια, δεν αξίζει τον κόπο. Εξάλλου, αν κοίταζα ξανά για μεγάλο αυτοκίνητο, θα κοίταζα το V40 D2 ή το S60 που έχουν λογικά κυβικά για την ελληνική πραγματικότητα.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    giannis_compact (25-06-13), Stathis (25-06-13)

  15. #29
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Aρη αν δωσεις την πενβε.... πας για c4 diesel....
    αυτα που κοιτας ειναι μικρα... εκτος αν εχεις για ταξιδια το τεριος....

  16. #30
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σπύρο, το Golf V GTI που είχαμε είχε συνολικό μήκος 4,2m, 2,57m μεταξόνιο και 350 λίτρα πορτ-μπαγκάζ. Το Clio IV έχει 4,1m μήκος και 2,59m μεταξόνιο με 300 λίτρα πορτ-μπαγκάζ. Μόνο σε μετατρόχιο υστερεί 4 πόντους. 4 πόντοι είναι πολλοί? Θα μου πεις, εξαρτάται που τους έχεις...

    Πλέον δε χρειάζεται να κουβαλάω καροτσάκια, μπανιέρες και γιογιό. Τα παιδιά έχουν μεγαλώσει. Μια χαρά βολεύομαι με ένα αυτοκίνητο τέτοιου μεγέθους. Εξάλλου, εμείς οι Large τύποι πηγαίνουμε με λίγα και γυρνάμε με πολλά, you know...

  17. The Following 6 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    Bitz (28-06-13), ntinos (25-06-13), Panos 316T (25-06-13), Ptboul (26-06-13), spar@ (25-06-13), Stathis (25-06-13)

Σελίδα 3 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP