Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 173

Θέμα: Αντιηλιακες Μεμβρανες!

  1. #1
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή Αντιηλιακες Μεμβρανες!

    Παιδια τι εταιρια προτεινετε? παιζουνε 2-3 καλες απ οσο ξερω! 3Μ, lunar(?) και suntech(?).

    Εχουμε κανα γνωστο για καλες τιμες? Μιλαμε για 4πορτο + παρμπριζ!

  2. #2
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν και έχω Lummar σου προτείνω 3Μ που έιχα στο παλιό μου αμάξι..

  3. #3
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σου προτείνω κι εγώ 3Μ και μάλιστα τις "cs35" που έχω στο αμάξι μου.
    (Δεν είναι πολύ σκούρες και κάνουν δουλειά)

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω έχω Madico https://www.madico.com/window-film/ περασμένες εδώ και χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος...Αμα σε ενδιαφέρουν στείλε μου pm να σου πω που τις είχα περάσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 28-05-13 στις 18:30



  5. #5
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξερει καποιος ποια η διαφορα cs εναντι FX στις 3Μ?

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει καποιος ποια η διαφορα cs εναντι FX στις 3Μ?
    Why is FX-ST priced lower than CS? They look the same to me. What is their difference and how can I tell?

    Although they may look the same, close inspection will reveal that CS is black or blue-black. The FX-ST film is green-black. The difference in price is mainly due to the technology used. 3M Color-Stable AutoFilm is made with a unique and advanced technology that provides lifetime warranty against color change. It also provides superior optical clarity.

    https://solutions.3m.com.my/wps/port...esources/FAQs/

  7. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (28-05-13), dafidack (28-05-13)

  8. #7
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18801
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Είχα Llumar στο ΤΤ και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Στην 5άρα έβαλα 3Μ, τη σειρά crystalline παντού (70 παρμπρίζ μπρος-πίσω και πίσω πλευρικά παράθυρα που ήταν φυμέ από το εργοστάσιο, 40 στα μπροστινά). Κατά τη γνώμη μου τα συγκεκριμένα είναι τα καλύτερα.

  9. #8
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις! Και εγω μαλλον για 3Μ με βλεπω, και μαλιστα αυτες που αναφερατε τις CS. Τωρα για τη τιμη...μου ειπανε 220(με παρμπριζ). Ξερετε καπου πιο φθηνα ή ειναι οκ η τιμη ?

  10. #9
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Why is FX-ST priced lower than CS? They look the same to me. What is their difference and how can I tell?

    Although they may look the same, close inspection will reveal that CS is black or blue-black. The FX-ST film is green-black. The difference in price is mainly due to the technology used. 3M Color-Stable AutoFilm is made with a unique and advanced technology that provides lifetime warranty against color change. It also provides superior optical clarity.

    https://solutions.3m.com.my/wps/port...esources/FAQs/
    Σε απλα ελληνικα τι θελει να μας πει ο ποιητης ρε Φανη?
    Μου ειπαν επισης οτι πολυ πιθανον να χρειαστει να βαλουν σε καθε πορτα ενα βελουδινο σφουγγαρακι? αλλα αυτο θα το δουν στην πορεια και μπορει να μην χρειαστουν ολες.Μηπως μου ακουγεται λιγο καραγκιοζιλικι η ολη κατασκευη?

  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε απλα ελληνικα τι θελει να μας πει ο ποιητης ρε Φανη?
    Μου ειπαν επισης οτι πολυ πιθανον να χρειαστει να βαλουν σε καθε πορτα ενα βελουδινο σφουγγαρακι? αλλα αυτο θα το δουν στην πορεια και μπορει να μην χρειαστουν ολες.Μηπως μου ακουγεται λιγο καραγκιοζιλικι η ολη κατασκευη?

    3M™ Color Stable AutoFilm (CS50)
    3M™Color Stable features nano-carbon polyester technology that allows for a heat rejection without a metal film layer, which can interfere with radio and/or satellite signals. It also gives our films a stylish look with outstanding color stability. In fact, it is so advanced that it is a high heat rejecting black automotive tints that maintain its color and will never fade to purple.

    3M™ FX ST AutoFilm (ST50)
    FX Standard AutoFilm delivers great looks and great performance. It has a scratch resistant coating, and several different shading levels in an attractive charcoal hue.
    Σε απλα Ελληνικα οι CS ειναι πιο ακριβες απο τις ST αλλα δεν περιεχουν μεταλλα τα οποια βγαζουν προβλημα σε εσωτερικες συσκευες GPS, κοντρολ γκαραζ κλπ και δεν θα γινουν μωβ με τη παροδο του χρονου. Ουτε οι απλες θα γινουν μωβ αφου καλυπτονται απο εγγυηση εφ'ορου ζωης. Ναι ειναι παπατζοδουλεια το σφουγγαρι, υποτιθεται θα μπει για να μη γρατζουνιεται η ηδη anti-scratch μεμβρανη?

  12. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    dafidack (28-05-13)

Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP