Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30

Θέμα: καταθεση πινακιδων και εξαγωγη

  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Question καταθεση πινακιδων και εξαγωγη

    Αφορμη στο ποστ μου ειναι το θρεντ εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...070#post393070 και επειδη μαλλον ο Μανος πιθανον να μην ξερει και καλα τις νομοθεσιες

    Το αμαξι πρεπει να ερθει Κυπρο για να τρεξει στον αγωνα και αντιμετοπιζουμε δυσκολιες με το τελωνειο εδω στη Κυπρο.

    Ο Μανος απ τη στιγμη που το εχει κανει αγωνιστικό, εχει καταθεσει πινακιδες.
    Το τελωνειο εδω, για να αφησει το αμαξι το αμαξι να περασει ζητα το γνησιο δελτιο της αδειας κυκλοφοριας του αυτοκινητου εστω και αν αυτη ειναι ακυρωμενη απο τις ελληνικες αρχες.

    Ο κρητικός εχει φωτοτυπία η οποια δεν ειναι αποδεκτη εδω. Την γνησια του την εχουν παρει οταν καταθεσε πινακιδες.
    Θελουν την γνησια αδεια οπως ειπα, εστω και αν αναγραφει απανω οτι δεν ειναι ανανεωμενη. (σορυ αν τα γραφω λάθος, αλλα δεν ξερω και την ελληνικη νομοθεσια)

    Δηλαδη, αν καποιος ρε παιδια εχει καταθεσει πινακιδες, με ποιο τροπο θα μπορουσε να βγαλει το αμαξι του σε χωρα της ευρωπης για οποιοδηποτε λόγο θελει ? (πχ να το πουλησει, να τρεξει σε αγωνα, να μεταναστευσει κλπ)

    Please help !
    M3 CSL

  2. The Following User Says Thank You to chief For This Useful Post:

    manos///3 (29-04-13)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το χαρτι καταθεσης δεν τους κανει?

  4. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Χριστόφορε όντως αυτό δεν ακούγεται λογικό. Το αυτοκίνητο εάν δεν οδηγηθεί στους δρόμους της Κύπρου, τί νόημα έχει να συνοδεύεται από άδεια κυκλοφορίας;

    Εδώ για να πουλήσεις για παράδειγμα αμάξι στο εξωτερικό, πρέπει πρώτα να καταθέσεις τις πινακίδες στο Υπ. Μεταφορών για οριστική διαγραφή.

    Κάποιο πουστούι δε θέλει να συμμετάσχετε μου φαίνεται.

    Edit Εγώ εαν ήταν να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία, θα πλήρωνα να πάρω πινακίδες και άδεια για να τελειώνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gnx : 29-04-13 στις 18:21

  5. The Following 2 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (29-04-13), Ptboul (29-04-13)

  6. #4
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αμα ειναι το πρωτοτυπο πιθανον να κανει Σταθη.
    Απ οτι μου ειπε ο γαμπρος μου που ειναι εκτελωνηστης και ρωτησε σημερα θελουν ενα πρασινο βιβλιαρακι που εχετε στην Ελλαδα.
    M3 CSL

  7. #5
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    • ΕΝΤΥΠΟ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ & ΔΙΚΤΥΩΝ αυτο για ρωτα τους καλυπτει? αναφερει τις οποιες μεταβολες με βαση αρ.πλαισιου κανεις αιτηση στο υπουργειο και το εχεις
    αντε γεια...

  8. The Following 6 Users Say Thank You to hades7 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (29-04-13), BILL007 (29-04-13), chief (29-04-13), Eleni (29-04-13), nikos1400 (29-04-13), Ptboul (29-04-13)

  9. #6
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χριστόφορε όντως αυτό δεν ακούγεται λογικό. Το αυτοκίνητο εάν δεν οδηγηθεί στους δρόμους της Κύπρου, τί νόημα έχει να συνοδεύεται από άδεια κυκλοφορίας;

    Εδώ για να πουλήσεις για παράδειγμα αμάξι στο εξωτερικό, πρέπει πρώτα να καταθέσεις τις πινακίδες στο Υπ. Μεταφορών για οριστική διαγραφή.

    Κάποιο πουστούι δε θέλει να συμμετάσχετε μου φαίνεται.

    Edit Εγώ εαν ήταν να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία, θα πλήρωνα να πάρω πινακίδες και άδεια για να τελειώνω.
    Γιωργο ο Κρητικος εχει μονο μια αποδειξη αγορας.
    Αποδειξη αγορας βγαζει ο καθένας και λογικο ειναι το τελωνειο να μην τα δεχεται αυτα.

    Θελουν κατι επισημο που να δειχνει οτι το συγκεκριμενο αμαξι εστω και αν εχει καταθεσει πινακιδες, ειχε πληρωσει τους φορους του και στο παρελθον κυκλοφορουσε.
    Τι χαρτι πρεπει να ειναι αυτο ?
    M3 CSL

  10. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το πρασινο βιβλιαρακι ειναι στην εφορια και αν δεν πληρωθει το τελος του 2013 δεν βγαινει απο εκει.
    το πρωτοτυπο χαρτι καταθεσης θα το εχει ο μανος.

  11. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα ειναι το πρωτοτυπο πιθανον να κανει Σταθη.
    Απ οτι μου ειπε ο γαμπρος μου που ειναι εκτελωνηστης και ρωτησε σημερα θελουν ενα πρασινο βιβλιαρακι που εχετε στην Ελλαδα.
    Η αδεια αυτοκινητου ειναι αυτο.


  12. #9
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Εάν το αμάξι το είχε ο Κρητικός σαν πολιτικό, ακόμη και οριστική διαγραφή να έχει κάνει, θα πρέπει να έχει ολη τη χαρτούρα την οποία χρειάστηκε για την ελληνική εφορία.

    Αυτά τα χαρτιά θα έπρεπε να φτάνουν, σκέφτομαι.

  13. #10
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτο Φανη με την καταθεση πινακιδων μενει στην εφορια η πρεπει να το εχει ο Μανος ?




    υ.γ. Α ρε pousti Κρητικε, με εκανες και τρεχω παλιοαδερφη και εσυ παιζεις το πουλι σου! Θα σε γ$miso οταν θα κατεβεις κατω.
    M3 CSL

  14. The Following 6 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    fanisk (29-04-13), nikos1400 (29-04-13), Ptboul (29-04-13), soc12r (29-04-13), Thomelef (29-04-13), Vasilis M3 (30-04-13)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP