Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 17

Θέμα: Βόλει, διαφήμιση, Χορηγός.

  1. #1
    Εγγραφή
    11-10-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    38
    Rides
    1

    Προεπιλογή Βόλει, διαφήμιση, Χορηγός.

    Για να μπουμε στο κλίμα.
    Η κόρη μου 12 χρόνων, παιζει βόλει στην αγωνιστική ομάδα Παγκορασίδων ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ https://www.asoxfoivos.gr/ στο πρωταθλημα ΕΣΠΑΑ.

    Ο φοίβος ειναι ο αθλητικός συλλογος του Ολυμπιακου χωριού στον οποιο συλλογο ειμαι μέλος, και το ολυμπιακο χωριό, απαριθμει πλεον περί τις 10.000 κατοίκους.

    Η ομαδα στηρίζεται αποκλειστικά απο τις συνδρομες προς τον συλλογο, απο τους γονεις των παιδιων που ασχολουνται με τα διαφορα αθληματα του συλλογου. (Βολει, μπασκετ, τενις, ποδοσφαιρο, στίβο, ταε κβοντό)

    Δυστυχώς την μία χρονια είχαμε μια χορηγία απο γνωστο φροντιστηριο, στις φανελες των κοριτσιων, αλλα εδω και 3 χρόνια η φανελα ειναι κενή.

    Για την επόμενη σεζόν θα ηταν πολύ ευχάριστο και τιμή για τον συλλογο να ειχαμε μια χορηγία για την ομαδα των παγκορασίδων και μόνο, όπου θα υπήρξε η χορηγία στις φανελες των κοριτσιων, αλλα και στο site του συλλόγου.

    Φαντάζομαι το σημα της BMW κατω απο τον αριθμό της φανέλας...


    Όπως και να εχει ευχαριστω που τουλάχιστον διαβασατε το ποστ μου.
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maintenance : 23-04-13 στις 21:56
    η επιβίωση του ηλιθίου.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to maintenance For This Useful Post:

    katsaraios (24-04-13), Panos 316T (24-04-13), Ptboul (24-04-13), S8N (24-04-13)

  3. #2
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τι έξοδα μπορεί να εχει μια ομάδα βόλεϊ και δή πανκορασιδων που να χρειάζεται χορηγό;

    Εκτός απο ρουχισμό, και μπάλες δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

    Να πω και έναν ελάχιστο μισθο για τον προπονητή (θα προπονει και αλλα τμήματα εκτιμώ...)

    Να πω και κάποιον γιατρό αν προκύψει κάτι; Και κάποιον φυσιοθεραπευτή ;

    Η ομοσπονδία εχει κόψει τελείως τις επιχορηγήσεις φαντάζομαι...

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ημουν χρονια στα κλιμακια του Ολυμπιακου και σε πληροφορω Ντινο οτι τα εχει τα εξοδακια του ακομα και παμπαιδες/πανκορασιδες.

    Εμφανισεις, φορμες, τσαντες ειναι αυτα που φαινονται.

    Κλεισιμο γηπεδου/γυμναστηριων, μισθοι εφορου, προπονητη, σε πολλες περιπτωσεις και γιατρου( σε μεγαλυτερα παιδια)

    @maintenanse
    τη διαγωνιο πρεπει να την εχω δει να παιζει παλιοτερα ή της μοιαζει (Νο1)

    Αν εχουν διακριση ΕΣΠΕΔΑ / ΕΣΠΑΑ και πανε πανελληνια, μιλαμε για εξοδα ταξιδιου με ξενοδοχεια κλπ.

    Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι επι 15-17 αναλογα τα ατομα



  5. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    ntinos (24-04-13)

  6. #4
    Εγγραφή
    11-10-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    38
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μάλλον της μοιαζει το Νο 1, καθως το κοριτσι μας ειναι κεντρική!

    Οσο για τα εξοδα, όντως καπως ετσι ειναι.

    Οι απαιτησεις ειναι λίγες ακομα.. παραδειγμα, στα εκτος εδρας παιχνιδια, αν ειναι κοντα, εντος Αττικής, περνουμε οι γονεις τα παιδιά (οσοι μπορουνε να ερθουν).
    Μια Χαλκιδα που προεκυψε πριν κανα μηνα, μισθωσαμε Πουλμαν και το πληρωσε ο συλλογος, δηλ εμεις πάλι.

    Δεν εχουμε μεγαλες απαιτησεις σε χρηματικό επίπεδο απο τον εν δυνάμη χορηγο.
    Ας καλύψει τις εμφανισεις, τα παπουτσια, τις τσαντες και θα ειμαστε καλά για αρχη.
    Ολα υπο συζητηση!
    η επιβίωση του ηλιθίου.

  7. #5
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο πατέρας μου ήταν διεθνής αθλητής του βόλει και έπαιξε 8 χρόνια στον Παναθηναικό και 7 στον Ολυμπιακό και στη συνέχεια, επίσης στην Α1 αλλά στην Κομοτηνή και Αλεξανδρούπολη και έχει και 170 συμμετοχές με την Εθνική Ανδρών. Τα χρόνια εκείνα ήταν και προπονητής σε ομάδες παίδων-εφήβων και είχαν αρκετά έξοδα. Και εγώ θυμάμαι μέχρι πριν 2 χρόνια που έπαιζα στο εφηβικό του Ηρακλή είχε πάρα πολλά έξοδα η ομάδα στο εφηβικό τμήμα.

  8. The Following 6 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    gant (24-04-13), hades7 (24-04-13), katsaraios (24-04-13), Panos 316T (24-04-13), S8N (24-04-13), Vassilis ///M (24-04-13)

  9. #6
    Εγγραφή
    04-01-11
    Μηνύματα
    171
    Thanked
    136
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πολύ καλή προσπάθεια απο τους γονείς να προσφέρουν στα παιδιά τους , αυτά τα οποία θα έπρεπε να προσφέρει το κράτος απλόχερα σε μια χώρα που χει προωθήσει τον αθλητισμό την ευγενή άμιλλα , το ευ αγωνιζεσθαι σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο..
    Μπορώ να πω από προσωπική άποψη ότι είναι ένας αξιόλογος σύλλογος ο οποίος προσφέρει τα μέγιστα σύμφωνα με τις δυνατότητες του..! Ήμουν προπονητής αντισφαίρισης για 2 χρόνια στον ΑΣΟΧ κ αναγκάστηκα να φύγω για 1 προσωπικό οικογενειακό πρόβλημα υγείας. Πολύ καλές αναμνήσεις κ ακόμα και τώρα περνάω κ βλέπω τις προπονήσεις στο τμήμα της αντισφαίρισης(τεννις).
    Συνεχίστε την καλή δουλειά.!
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ ΠΑΡΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΜΕΝΟΙ.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to vs316ti For This Useful Post:

    maintenance (24-04-13), Panos 316T (24-04-13), S8N (24-04-13)

  11. #7
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αceman①⑨②⑤™ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν χρονια στα κλιμακια του Ολυμπιακου και σε πληροφορω Ντινο οτι τα εχει τα εξοδακια του ακομα και παμπαιδες/πανκορασιδες.

    Εμφανισεις, φορμες, τσαντες ειναι αυτα που φαινονται.

    Κλεισιμο γηπεδου/γυμναστηριων, μισθοι εφορου, προπονητη, σε πολλες περιπτωσεις και γιατρου( σε μεγαλυτερα παιδια)

    @maintenanse
    τη διαγωνιο πρεπει να την εχω δει να παιζει παλιοτερα ή της μοιαζει (Νο1)

    Αν εχουν διακριση ΕΣΠΕΔΑ / ΕΣΠΑΑ και πανε πανελληνια, μιλαμε για εξοδα ταξιδιου με ξενοδοχεια κλπ.

    Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι επι 15-17 αναλογα τα ατομα

    Επιτρεψατε μου να συστηθω

    Ξεκινησα το 1983 να ασχολουμαι με το βολευ σε μια συνοικιακή ομαδα (ερασιτεχνικο Σωματειο).

    Λογω του οτι το ομαδα ειχε λιγα παιδια/παικτες, περασα απο μινι (1984) (μια χρονιά), παμπαιδες (1985) , παιδικο (1985-'86-'87-'88), εφηβικό (1986-'87-'88-'89) και εν τελη αντρικο [απο 1987 Δ' Κεντρου(ΕΣΠΕΔΑ) εως και 2000 (στην Α1 1996-'97-'98-'99-'00). Για κανα 2 χρονια , επαιζα και παιδικο, και εφηβικο και αντρικο... 1996 μεχρι το 2000 φοραγα την φανελα του αρχηγου.
    Ενα πανελληνιο πρωταθλημα παιδων, ενα αργυρο, πολλα χρυσα μεταλλια και κυπελα στις τοπικες κατηγοριες (ΕΣΠΕΔΑ). Το 1999 τσιμπησα και ενα αργυρο στην Στρατιωτικη Ολυμπιαδα που ειχε γινει στο Ζαγκρεμ.
    https://www.cism-milsport.org/eng/00...999_zagreb.asp

    Στα 5 χρονια που κοπαναγα το τοπι στην Α1 υπηρξα συναθλητης και αντιπαλος με ολο τον αφρο αλλα και την πλεμπα του χωρου.
    Οσες ροχαλες εχω φαει σε ενα timeout σε αγωνα με την ΑΕΚ στην Ν. Φιλαδελφια, δεν τις εχουν φαει ολατα τα μελη του bmwfans μαζι.

    ΓΕΝΙΚΩΣ, εχω δει, ακουσει και ξερω ΠΟΛΛΑ για τον χωρο. Το καλοκαιρι του 2000, κατεβασα ρολλα, και ουτε στην τηλεοραση δεν παρακολουθω....


    Κλεινοντας το μακροσκελες, καταληγω, οτι αν δεν εχει αλλαξει κατι εντυπωσιακο απο τοτε που υπηρξα πανπαις, τα εξοδα ενος τετοιου τμηματος (οχι ολόκληρης της ομάδας) δεν ειναι τοσα πολλα.
    Βεβαια, εμας τοτε στα '80s μας εδιναν rucanor παπουτσια και noname εμφανισεις, και οχι τα κοκκινα adidas με φουλ asics tiger οutfit οπως ειχαν οι "πλουσιες" ομαδες... Βεβαια, δεν μας επερναν ουτε σετ στο γηπεδο...


    Συγχωρεστε την φλυαρια μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ntinos : 24-04-13 στις 09:59

  12. The Following 7 Users Say Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (25-04-13), gant (24-04-13), giannis_compact (24-04-13), Panos 316T (24-04-13), PANOS-E60 (24-04-13), S8N (24-04-13), Stathis (24-04-13)

  13. #8
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πατέρας μου ήταν διεθνής αθλητής του βόλει και έπαιξε 8 χρόνια στον Παναθηναικό και 7 στον Ολυμπιακό και στη συνέχεια, επίσης στην Α1 αλλά στην Κομοτηνή και Αλεξανδρούπολη και έχει και 170 συμμετοχές με την Εθνική Ανδρών. Τα χρόνια εκείνα ήταν και προπονητής σε ομάδες παίδων-εφήβων και είχαν αρκετά έξοδα. Και εγώ θυμάμαι μέχρι πριν 2 χρόνια που έπαιζα στο εφηβικό του Ηρακλή είχε πάρα πολλά έξοδα η ομάδα στο εφηβικό τμήμα.
    Ποια περιοδο ?

    Για στειλε ενα πμ...

  14. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εγω επαιζα στην ομαδα της γειτονιας μου και μου τα πληρωνε ο πατερας μου.

  15. #10
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω επαιζα στην ομαδα της γειτονιας, πληρωνε βασικα ο πατερας μου για να παιζω.
    αντε γεια...

  16. The Following 4 Users Say Thank You to hades7 For This Useful Post:

    aristent (24-04-13), bakalos (24-04-13), Stamatis (24-04-13), Stathis (24-04-13)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP