Καλημερα παιδια λοιπον ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο forum οποτε ελπιζω να μην ειμαι εκτος θεματος...Προσφατα αγορασα μια z3 του 7/1998 και σαν δευτερο αυτοκινητο την πηρα για 3 λογους
1ον - Την πηρα φθηνα και εχει και hardtop και ηλεκτρικη κουκουλα και το ξερω το αυτοκινητο(ατρακαριστο και αψογα συντηρημενο)
2ον - Ειναι κουκλα και ονειρο μου απο μικρο παιδι
3ον - Για να την κανω ενα μικρο τερατακι!!!!!
Οι ερωτησεις που εχω ειναι οι εξης:
Βρηκα μετατροπη κινητηρα απο m3 με 321 αλογακια(δεν θελω παραπανω ειλικρινα ουτε ενα αλογο)η οποια μετατροπη περιλαμβανει κινητηρα σε αριστη κατασταση τον εχει ο μηχανικος- φιλος-κολλητος του θειου μου,ο οποιος κινητηρας ειχε 130.000 χλμ,κατεβηκε γιατι στην θεση του μπηκε v12 και εκτοτε λυθηκε εως τα σωθικα του και εγινε σαν καινουριος, εχουμε εγκεφαλο,σασμαν 5αρι(απο οτι μου ειπε ο μηχανικος το 6αρι ειναι αρκετα δυσκολο να μπει αλλα υπαρχει και αυτο)πολλαπλη,εξατμισεις,π εξουδα μπροστινα μερη και φρενα.....
εχω καποιες ερωτησεις λοιπον
1η- Θα χρειαστω κατι αλλο????
2ον- δεν θελω να βαλω το bodykit του m,ειναι απαρετιτο το φουσκωμα πισω??
θελω να περιμενω να περασει το καλοκαιρι(εργασια=χρημα γαρ)και μετα να βαλω ενα wide bodykit που εχω βαλει στο ματι
Κοινως περα απο το χωρο του μοτερ,που απο οτι μου ειπαν μπαινει κουτι,δεν θελω μετατροπες στο εξωτερικο κομματι του αυτοκινητου.πρεπει να γινει τιποτα υποχρεωτικα???
3ον- το διαφορικο χρειαζετε απαραιτητα αλλαγη?
4ον- περα απο το κοντερ του m,θα χρειαστω τιποτα αλλο για το εσωτερικο???

Προκαταβολικα το δηλωνω,δεν με ενδιαφερει να κανω το αυτοκινητο m,αν ηταν θα αγοραζα m...
Με ενδιαφερει να το κανω οπως το εχω ονειρευτει μεσα και εξω
Η ολη μετατροπη(αγορα και τοποθετηση κινητηρα και εξαρτηματων,δηλαδη παω το αυτοκινητο και σε δεκα μερες μιζαρω και εφυγα) κοστος συνολικα 5400 ευρω ειναι καλα?
Ευχαριστω για την υπομονη σας παιδια,καλοταξιδες οι κουκλες σας,και ελπιζω μολις τελειωσω να βρεθουμε σε καμια συγκεντρωση για καφε!!!!

αααααααααα το χρωμα που σκεφτομαι καθως θα το βαψω κιολας ειναι το siena red με νικελ σε ζαντες,γριλλιες και λοιπες λεπτομερειες
το εσωτερικο θα γινει ολο λευκο δερμα και το μονο που θελω να αλλαξω ειναι τα καθισματα με καποια που εχω βρει(οχι απο m)
σαν ιδεα πως σας φαινετε λοιπον δωστε την γνωμη σας και περιμενω τις απαντησεις σας.Σημειωτεον πως δεν τρεχω ιδιαιτερα,ειμαι κατοικος επαρχιας,ειναι η πρωτη μετατροπη που κανω,και αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχω ενα γρηγορο και ομορφο αυτοκινητο,το οποιο δεν θα περασει και τρελο λουκι απο μενα.με ενδιαφερει να ειναι απλα σωστο σαν αμαξι, και να εχω και καποια καλη ιπποδυναμη και για αυτο ο κνητηρας θα μεινει εντελως απειραχτος κιολας.
Η αποδοση του σαν αυτοκινητο μετα πως λετε να ειναι ρε παιδια?
Εννοειτε πως με το που ξεκινησω θα εχετε ολες τις φωτογραφιες εδω απλα διαφωτιστε με λιγακι!!!!!