Σελίδα 100 από 100 ΠρώτηΠρώτη ... 50909899100
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 991 έως 994 από 994

Θέμα: Επικαιροτητα - Προβληματισμοι ...02 2013

  1. #991
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ήταν η μονιμότητα φίλε μου, δεν μπορούσαν να διώξουν 5000 άτομα για να τον ΞΕΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.
    Αν λοιπόν όλα αυτά πληρώθηκαν απ τις τσέπες του κόσμου, βάλτα με τον πλέι στέισον και τους υπουργούς του και όχι με τους συνταξιούχους.
    σωστά κύριε Γιώργο... η μονιμότητα αυτή.... μας έφαγε.
    Ξαναλέω για να μην παρεξηγούμαστε! Δεν φταίει ο συνταξιούχος. Αυτά του υποσχέθηκαν, αυτά του έδωσαν. Είδε μία ευκαιρία και την άρπαξε. Καλά έκανε! Όλοι μάλλον το ίδιο θα είχαμε κάνει!
    Σήμερα απλά οφείλει να καταλάβει ....

    Υπάρχουν συνταξιούχοι στα 55 και στα 45+ από σώματα ασφαλείας πχ, και υπάρχουν και οι υπόλοιποι που πρέπει να εργαστουν (πραγματικά να εργαστούν) μέχρι τα 65 τους για να πάρουν μικρότερη τελικά σύνταξη!
    Αν δεν είναι αυτό αδικία τότε τι είναι ;;;
    Απλά να κοιτάξουμε γύρω μας πρέπει.

    Δεν μπορεί να πάρει κάποιος σύνταξη στα 55 και να παίρνει 1000 ευρώ, και κάποιος άλλος να εργάζεται και να παίρνει 700 ευρώ... μέχρι τα 65 του (αν έχει δουλειά, αν βρει ένσημα... αν καταφέρει να πάρει σύνταξη...)

    Επίσης στις παροχές που έχουν ακόμα τα πεθερικά μου είναι ότι ακόμα πληρώνει μειωμένο τιμολόγιο σε ΟΤΕ και COSMOTE !!!! ΤΟ ίδιο και η άλλη κόρη τους.... μιας και εγώ δε δέχθηκα να μας "χορηγήσουν" με αυτόν τον τρόπο τηλέφωνο!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to vagmag For This Useful Post:

    hades7 (22-04-13), nikos1400 (22-04-13), Stathis (22-04-13)

  3. #992
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως, πρωτα παιρνω αποδειξη και μετα ανοιγω πορτοφολι.
    Με μαθανε ολοι πλεον.
    Ποσο κανει?
    20 ευρω.
    Χαρτακι?
    Πφφφφφφ οριστε.
    Λαβε.
    Βοηθαει...
    Ελαχιστα μεν, αλλα βοηθαει. Απο το ολοτελα καλη και η παναγιωτενα ενα πραμα δλδ

  4. #993
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι όπως ο χασάπης στην γειτονιά που γκρίνιαζε.
    Είδα το καρτελλάκι δίπλα στο ταμείο, και όταν τον ρώτησα πόσους τόνους κρέας έχεις πουλήσει 30 χρόνια, χωρίς να κόψει απόδειξη, έκανε την πάπια.
    Δεν έκλεβε μόνο το κράτος ο τύπος (και κατ'επέκταση και όλους μας), πρώτα από όλα κλέβει εσάς εκείνη την ώρα...

    Και εγώ τα ίδια.. έχω καταντήσει γραφικός για πολλούς ακόμα και σε καφέδες, σε ταβέρνα ή όπου αλλού, αλλά δεν πειράζει... έτσι μόνο θα αλλάξει η κατάσταση.. από εμάς.

    Πρέπει να το έχω ξαναγράψει το παράδειγμα ότι σε ταβέρνα πέρυσι με τους γονείς μου, ζητήσαμε λογαριασμό, μας έφερε χαρτάκι, πληρώσαμε, και του ζήτησα μετά την απόδειξη... Η μάνα μου τότε είπε : "Ε σιγά βρε... άστα τα παιδιά...", και της απάντησα ότι πρώτα αυτός κλέβει εμάς (περί τα 10 ευρώ, στο ποσό των 50 συνολικά), και ότι δε θέλω να την ακούσω να ξαναδιαμαρτύρεται για τους φόρους που πληρώνουμε μιας και όσο ο κάθε ταβερνιάρης πχ θα κλέβει κάποιος άλλος θα πρέπει να πληρώνει!
    ΥΓ: Η μάνα μου είναι στην επιχείρηση 30 χρόνια τώρα και ξέρει τι θα πουν φόροι, και πόσα έχουμε πληρώσει μέχρι σήμερα...

  5. The Following User Says Thank You to vagmag For This Useful Post:

    gant (22-04-13)

  6. #994
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η συνεχεια https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...197#post392197 εδω καθως αυτο γεμισε.

    Μενει ανοιχτο για ακομα 5 λεπτα καθως καποιοι επεξεργαζονται απαντησεις απο οτι βλεπω, μην τους κοψω και χασουν τα κειμενα τους.

  7. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (22-04-13)

Σελίδα 100 από 100 ΠρώτηΠρώτη ... 50909899100

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP