Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: τι να κανω με τα ηχεια?

  1. #1
    Εγγραφή
    10-03-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    16
    Rides
    0

    Προεπιλογή τι να κανω με τα ηχεια?

    καλησπερα σας! εχω εδω κ 10 μερες ενα 3.18 καμπριο ε46! το αυτοκινητο εχει οθονη dynavin κ εναν 4καναλο ενισχυτη! εχει κ καλωδιωσεις για γουφερ! απλα το παιδι που τα ειχε εβγαλε το γουφερ κ εναν καλυτερο ενισχυτη που ειχε κ μου αφησε τον 4καναλο! στο θεμα τωρα! παιζουν μονο τα 2 μπροστα ηχεια, αλλαγμενα με καλυτερα για treble κυριως! τα αλλα ειναι καμενα!εχω βρει το σετ τις bmw 120Ε.. https://bmw-individual.car.gr/parts/view/1438047/ ξερετε το site? αξιζει να βαλω τα ηχεια πισω με τα twitters κ τα 2 twitters μπροστα, κρατωντας τα αλλα πανω στο αμαξι ή να βαλω μονο 2 twitters aftermarket μπροστα κ να καθαρισω? τελος μου ειπε οτι πρεπει να βαλω γουφερ για να ακουγεται πιο ισσοροπημενα ο ηχος (μπασο), εγω ομως δεν θελω να βαλω γουφερ? λοιπον...? ευχαριστω εκ των προτερων..

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για πισω και σε συνδυασμο με ενισχυτη τα μαμα ηχεια δεν κανουν θα καουν γρηγορα και δεν αποδιδουν. θα παρεις με αυτα τα χρηματα ενα καλο σετ για πισω.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-03-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    16
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχω βρει κ αυτο https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3er...238783924/item είναι λέει για σενταν έκδοση. Εγώ δεν έχω τα 2 ηχεία για τις κολώνες, που έχουν το ασημένιο σήμα.. Υπάρχει πρόβλημα αν δεν τα βάλω; Με τον ενίσχυση μου παίζουν; Είναι 1200watt. Με αυτή την λύση δεν γλυτωνω κ το γουφερ;σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά το έχω πάρει τώρα το αμάξι κ απο Ηχοσυστηματα δεν σκαμπαζω μια!!! Εννοείται ότι σε αυτη την περιπτωση θα βγάλω κ τα ηχεία που είχε ο άλλος..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XarisBoca : 26-03-13 στις 20:42

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παμε αλλη μια. τα ηχεια της bmw ΔΕΝ κανουν για να τα οδηγησεις με ενισχυτη εξωτερικο(aftermarket) λογο χαμηλης ωμικης αντιστασης,ευκολης διεγερσης και κατασκευης(ειναι χαρτινα).θα τα καψεις στις πρωτες 2 μερες και ακομα και να μη τα καψεις (τα συγκεκριμενα ειδικα του λινκ που εδωσες)θα παιζουν χειροτερα απ οτι χωρις ενισχυτη. αν παρεις μια η 2 ποιοτικες μοναδες(τα χρηματα που θα ξοδεψεις για να παρεις τα ηχεια του λινκ) θα κερδισεις και λιγο μπασο. οπως και να χει ο χωρος για ηχεια που προσφερει το καμπριο δεν προσφερεται για γεματο ηχο χωρις σαμπγουφερ. οποτε η βαζεις σαμπγουφερ και 2 ηχεια πισω η βαζεις 2 μοναδουλες μπρος πισω και κερδιζεις λιγο σε ποιοτητα.

    τα ηχεια που εχεις βαλει στο τελευταιο λινκ ειναι σχεδιασμενα για να παιζουν με δικο τους ενισχυτη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 26-03-13 στις 21:35

  5. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    XarisBoca (27-03-13)

  6. #5
    Εγγραφή
    10-03-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    16
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μου εδωσες να καταλαβω τι παιζει μιας κ δεν γνωριζα σχεδον τιποτα, ησουν σαφεστατος! σ'ευχαριστω πολυ για τον χρονο κ την υπομονη σου!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP