Σελίδα 398 από 412 ΠρώτηΠρώτη ... 298348388396397398399400408 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.971 έως 3.980 από 4117

Θέμα: Τι καινούργιο προσθέσατε στη BMW σας μέρος 4ο

  1. #3971
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A8hnaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία θα φανεί η διαφορά καινούργιο-παλιό στα καθίσματα.Άρα φτιάχνουμε όλα τα καθίσματα.. Και οι 2 πίσω ταβλάδες..
    Στα λεφτά της επισκευής, βρήκα σε πολύ καλύτερη κατάσταση όλο το Σαλόνι σε ηλεκτρική έκδοση.
    Αλλος λέει επειδη έχω θερμαινόμενα θα δουλέψει,άλλος λέει θέλει εγκεφαλάκια μοντούλες κτλ
    Άλλος λεει οτι δε θα δουλέυει η μνήμη..Τελικά τι ισχύει;αν ξέρει κάποιος.
    Τι ακριβώς χρειάζεται για να δουλέψουν Υπάρχει κανα λινκ να διαβάσουμε;;
    Αντώνη στείλε ένα π.μ. τον giannis compact το ξέρει καλά το θέμα.
    Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι αν έχεις σαλόνι με μνήμες μπορείς να κάνεις το δεξί καθρεπτάκι να πέφτει στο παρκάρισμα

  2. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (13-06-18)

  3. #3972
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το σαλόνι το ηλεκτρικό θα δουλέψει κανονικά αφού έχεις θερμαινόμενα καθίσματα χωρίς να κανεις καμία άλλη σύνδεση κλπ. Οι μνήμες στο κάθισμα του οδηγού θα δουλέψουν κανονικά πάλι χωρίς καμία συνδεσμολογία. Απλά δεν θα δουλεύουν οι
    Μνήμες με τους καθρέπτες και όταν κανεις όπισθεν δεν θα πέφτει ο δεξης καθρέπτης προς τα κάτω. Για να δουλέψουν όλα θες άλλους καθρέπτες εγκεφαλακια στις πόρτες καλωδιώσεις κλπ.

  4. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    nikos valvetronic (20-06-18)

  5. #3973
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δέρμα συμπεριφέρεται καλύτερα στις εναλλαγές του καιρού γιατί έχει πόρους και "αναπνέει" κάτι που δεν συμβαίνει με την δερμάτινη.

    Το δέρμα θέλει συντήρηση αλλά αντέχει πολύ περισσότερο ενώ η δερμάτινη όσο και να την προσέξεις κάποια στιγμή σε λίγα χρονια θα "σκάσει".
    Οι μόνες ποιο ανθεκτικές, αν μπορούμε να τις χαρακτηρίσουμε έτσι, Είναι ορισμένεςπου προοριζονται για συγκεκριμένες αγορές όπως marine και aviation,
    (Όχι ότι δεν υπάρχουν & automotive) αλλά λόγω επεξεργασίας & πιστοποιήσεων η τιμή τους ξεφεύγει κατά πολύ.

    Send from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Από προσωπική εμπειρία. Οι marine δερματινες αν το καλοκαιράκι μια φορά το μήνα τις περνάς γαλάκτωμα θα σου κρατήσουν κοντά στην 10ετια. Για καθημερινή χρήση μιλάω.
    Τώρα πρόβλημα θα έχεις με τα έντονα χρώματα κόκκινο, κίτρινο κτλπ που ξεθωριάζουν σταδιακά αν τις βλέπει πολύ Ο ήλιος.
    Δερματινες είχα σε ένα golf 3 το οποίο έκανε ανακατασκευή (το έχω δώσει σε γνωστό μου πριν 10 χρόνια) μετά 12 χρονια.


    Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  6. #3974
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Απλά έχετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι μια τέτοιου είδους δερμάτινη πλησιάζει το κόστος του δέρματος...

    Send from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (13-06-18)

  8. #3975
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Μολις αγορασα τα sport καθησματα για το Ε60 μου.Μαυρο δερμα ημιηλεκτρικα οπως τα business που εχω.Ευχομαι να μην εχω θεμα με προγραμματισμο μιας και ειναι τελειως απλα.

  9. #3976
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά έχετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι μια τέτοιου είδους δερμάτινη πλησιάζει το κόστος του δέρματος...

    Send from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Το 60% των χρημάτων. Ερώτηση που έκανα σήμερα στον ταπετσερη μού.

    Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  10. #3977
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEONIDASKAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 60% των χρημάτων. Ερώτηση που έκανα σήμερα στον ταπετσερη μού.

    Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σε μεγάλη βιοτεχνία δέρματος Β. Ελλάδος, όπου πέρασα τη δερματίνη στο δικό μου, το κόστος της ήταν 700€ (προ ΦΠΑ) για την ανώτερη ποιότητα δερματίνης που έβαλα, όταν το αντίστοιχο κόστος της κατώτερης ποιότητας δέρματος κόστιζε 1000€ (προ ΦΠΑ).

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  11. #3978
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μεγάλη βιοτεχνία δέρματος Β. Ελλάδος, όπου πέρασα τη δερματίνη στο δικό μου, το κόστος της ήταν 700€ (προ ΦΠΑ) για την ανώτερη ποιότητα δερματίνης που έβαλα, όταν το αντίστοιχο κόστος της κατώτερης ποιότητας δέρματος κόστιζε 1000€ (προ ΦΠΑ).

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
    Επεσε 10% έξω Ο ταπετσερης που ρώτησα .αλλά Ναι κάπου εκεί είναι η διαφορά μωρέ παιδιά 5 πάνω 5 κάτω.....
    Εγώ πάντως την προτιμώ την δερματινη σε αυτοκίνητα καθημερινής χρήσης καθώς η συντήρηση και το κόστος επισκευής σε περίπτωσή απροσεξιας είναι μικρό.
    Απλά όποιος βάλει ,κάνει και την καβατζα του με λίγο τόπι.

    Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  12. #3979
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σαλόνι το ηλεκτρικό θα δουλέψει κανονικά αφού έχεις θερμαινόμενα καθίσματα χωρίς να κανεις καμία άλλη σύνδεση κλπ. Οι μνήμες στο κάθισμα του οδηγού θα δουλέψουν κανονικά πάλι χωρίς καμία συνδεσμολογία. Απλά δεν θα δουλεύουν οι
    Μνήμες με τους καθρέπτες και όταν κανεις όπισθεν δεν θα πέφτει ο δεξης καθρέπτης προς τα κάτω. Για να δουλέψουν όλα θες άλλους καθρέπτες εγκεφαλακια στις πόρτες καλωδιώσεις κλπ.
    Λοιπόν διόρθωση γιατί μπερδεύτηκα χθες σε ότι αφορά τα ηλεκτρικά! ΟΧΙ δεν θα δουλέψουν αν έχεις ήδη θερμαινόμενα καθίσματα. Θα δούλευαν αν είχες με οσφυϊκή στήριξη. Όποτε θα πρέπει να τραβήξεις ρεύμα για να δουλέψουν. Τα υπόλοιπα όπως στα είπα είναι!!!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to gyiama For This Useful Post:

    A8hnaios (13-06-18), BILL007 (13-06-18)

  14. #3980
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Cool

    Μπάξαμε καινούργιο τιμόνι..
    Ευχαριστώ τον Γιώργο(Gant) που το είδε το τσέκαρε,και μου έδωσε το ok να το αγοράσω.
    Attached Images Attached Images



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  15. The Following 14 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    alexm (14-06-18), BILL007 (14-06-18), gant (28-06-18), isou (15-06-18), mark e92 (15-06-18), michaelp900 (14-06-18), nikos valvetronic (20-06-18), Panos 316T (26-06-18), pilot (14-06-18), skaros (15-06-18), topmar (14-06-18), Vassilis ///M (15-06-18), wheelman (14-06-18), zaharias (14-06-18)

Σελίδα 398 από 412 ΠρώτηΠρώτη ... 298348388396397398399400408 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP