Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: Υποκυβισμος Κινητηρα

  1. #11
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει νατα μας Πανο, ετσι ειναι, καλα κανουν και μακαρι να μπορουσα να το κανω και εγω!!!
    Ειδικα στα σουμπαρου με τον μποξερ σιγα μην βρουνε ποσο ειναι (με ογκομετρηση απο το μπουζι ενοοω), γιατι για λυσιμο το μοτερ δεν το συζηταω καν, εξαλου ενα ταμπελακι της πλακας εχει πανω στο μοτερ το οποιο ευκολα μπορει να χαθει.....
    Γινετε χαμος παντως με τις νεες αδειες, νομιμοτατα αουδι σ3 του 09 1800 σε σε...., ραβ 08 1800 σε σε...., μεχρι 25% κατω ειναι νομιμοτατο!!!
    Στην τελικη δεν τους πειραζει που εχασαν τον φορο πολυτελειας, στους δανειστες το χατιρι το εκαναν και του αουντακια τα τελη κυκλοφοριας θα συνεχισουν και τα επομενα χρονια να εισπρατουν σιγουρα.....


    Υ.Γ: μην μου αναπτυξεις καμια θεωρεια περι δανειστων-δανειζομενων και σειρα σε τουτο τον τοπο, γιατι ετσι που γυαλισει το ματι μου δεν με κοβω να το γλυτωνω το μπανιο βραδιατικα......
    ερώτηση - απορία :

    to KTEO που σηκώνει καπώ και βλέπει το wrx από κάτω, σφραγίζει Ο.Κ. ?

    οχι πως δε ξέρω την απάντηση, αλλά αναρωτιέμαι αν θέλουμε να συνεχίσουμε να ζούμε στη χώρα με τα φακελλάκια να κυκλοφορούν από τσεπη σε τσέπη ?

  2. #12
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οταν πηγα με την ασπρουλα ΚΤΕΟ,(ναι εκλεισε τα 4χρονια περσι το καλοκαιρι) ημουν καθισμενος στην τζαμαρια και επινα καφεδακι, βλεποντας την ασπρουλα να την "προχωραει" ο μηχανικος στο πρωτο σταδιο,ελεγχος φωτα κλπ........σπανια βλεπω το οχημα μου να το οδηγει αλλος.....ωραιο οχημα ελεγα απο μεσα μου και οχι επειδη ειναι δικο μου.

    ....στο 2ο σταδιο λοιπον, ανοιγουν το καπο..... και μαζευτηκαν 3-4 μηχανικοι και κοιτουσανε πανω απο την μηχανη,δεξια αριστερα....ωχ λεω!!!!... λες να ψαχνουν κανενα V10 εκει μεσα???....μα δεν εχουν δει την αδεια κυκλοφοριας που λεει 520i ????....τι στο καλο γινεται???...ερχεται ενας απο αυτους και μου λεει "ερχεστε λιγο μαζι μου κυριε???"......παω εκει "τι συμβαινει ρε παιδια?"....."να μου λεει δεν φαινεται ο αριθμος πλαισιου στο θολο"..."μα αφου ειναι ορατος απο το παμπριζ" λεω ,"οχιιιι,δεν μας αρκει αυτο"... και εκεινη την στιγμη πεταχτηκε ενας που ειδε οτι ειχε μπει ενα αυτοκολλητο στο αριθ.πλαισιου στο θολο απο τον μαστορα που τοποθετησε τα φτερα Μ5...το ξεκολλησαμε και τελος στην αναστατωση...

    ...συμπερασμα?...ο υποκυβισμος απο 5,000 κυβικα σε 2,000 κυβικα, ειναι αποδεκτος!!!!



    ΥΣ.....μην ετοιμαζεσαι Αλεξη,....το τελευταιο δεν ισχυει!!!

  3. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    nikos valvetronic (01-03-13), PANOS-E60 (03-02-13), VanVIC (03-02-13)

  4. #13
    Εγγραφή
    21-01-10
    Μηνύματα
    561
    Thanked
    330
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Εχει πολλά τέτοια και κυρίως στην Βόρεια Ελλάδα εκει τα κυκλώματα ειναι ποιο οργανωμένα...Το περίεργο ειναι οτι δηλώνουν κινητηρες που δε μπηκαν ποτε σε συκεκριμένα αυτοκίνητα υπάρχουν πολλά Ε39 δηλωμένα 1800.... χαρακτηριστικό παράδειγμα και το παρακάτω...

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2792249/

  5. The Following User Says Thank You to Libanner For This Useful Post:

    BILL007 (03-02-13)

  6. #14
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Libanner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πολλά τέτοια και κυρίως στην Βόρεια Ελλάδα εκει τα κυκλώματα ειναι ποιο οργανωμένα...Το περίεργο ειναι οτι δηλώνουν κινητηρες που δε μπηκαν ποτε σε συκεκριμένα αυτοκίνητα υπάρχουν πολλά Ε39 δηλωμένα 1800.... χαρακτηριστικό παράδειγμα και το παρακάτω...

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2792249/
    τον γνωριζω τον Σακη..αν θελετε να κανω καμια ερωτηση σχετικα!

  7. The Following User Says Thank You to E46 POWER For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (28-02-13)

  8. #15
    Εγγραφή
    28-02-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    γεια σας και απο εμενα,ειμαι νεο απελπισμενο μελος.οποιος εχει γνωριμιες για τον υποκυβισμο ας μου στειλει με ενα μνμ το τηλ. του μηπως βγαλω και εγω καποια ακρη βρε παιδια

  9. #16
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolisgti Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας και απο εμενα,ειμαι νεο απελπισμενο μελος.οποιος εχει γνωριμιες για τον υποκυβισμο ας μου στειλει με ενα μνμ το τηλ. του μηπως βγαλω και εγω καποια ακρη βρε παιδια

    τολη αμεσως φιλε!!!!

    αφμ ??
    αρ.δελτιου ταυτοτητας ??
    διευθ.κατοικιας ???

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Kostas_1 (28-02-13), Leonidas_E39 (28-02-13)

  11. #17
    Εγγραφή
    28-02-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    τολη αμεσως φιλε!!!!

    αφμ ??
    αρ.δελτιου ταυτοτητας ??
    διευθ.κατοικιας ???
    θα με στειλεις πακετο???

  12. #18
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolisgti Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα με στειλεις πακετο???

    οτι τραβαει η ψυχη σου,ες εμ ες,η μεηλ,πουσσ,αρ ες ες φιντ,βι τζι ει....τα παντα ολα!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  13. #19
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βρε παλουκαρια,μην δινετε στεγνα αγγελιες απο το car.gr!!!Κριμα ειναι!Συζητηστε το θεμα αλλα χωρις παραδειγματα απτα...μην καιμε τον κοσμακη!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  14. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Vassilis ///M (28-02-13)

  15. #20
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Libanner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πολλά τέτοια και κυρίως στην Βόρεια Ελλάδα εκει τα κυκλώματα ειναι ποιο οργανωμένα...Το περίεργο ειναι οτι δηλώνουν κινητηρες που δε μπηκαν ποτε σε συκεκριμένα αυτοκίνητα υπάρχουν πολλά Ε39 δηλωμένα 1800.... χαρακτηριστικό παράδειγμα και το παρακάτω...

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2792249/
    μπα φιλε μου δεν ισχυει κατι τετοιο πλεον... μεχρι περυσι υπηρχε η δυνατοτητα αλλα περυσι δυστηχως η ευτηχως τσακωσανε(μου ειπε καποιος) μια σπειρα που εκανε μαμουνιες με δηθεν υποκυβισμους και απο τοτε δεν γινονται οι παρανομες δουλειες μα μονο οι νομιμες.. ρωτησα τον σεπτεμβριο-οκτωμβριο συγκεκριμενα εναν απατεωνακο και ειχε πει πως μπορει να το κανει και θα με ενημερωσει, με αποτελεσμα την επομενη μερα να εχει χαθει απο προσωπου γης και να εχει κλεισει και τα κινητα.. ξαναρωτησα γνωστο σε σχολη οδηγων που ψιλοασχοληθηκε με τετοια κολπα και μου ειπε πως εαν δεν ειναι νομιμος ο υποκυβισμος υπαρχει περιπτωση να σε καλεσουν για επανελεγχο κανοντας ογκομετρηση τον κινητηρα σου και εαν ειναι παραπανω απο αυτο που δηλωσες....(φανταζεσαι την συνεχεια πιστευω...).επισης για να γινει μουφα υποκυβισμος σου βρισκει ο απατεωνακος χαρτι αγορας υποτιθεμενου κινητηρα, χαρτι συνεργειου οτι τοποθετηθηκε ο εν λογω κινητηρας σε μαστορα, καποιο χαρτι απο το αναλογο υπουργειο συγκοινωνιων(οπου δεν θυμαμαι τι ακριβως αναγραφει)και τελος το πιο κορυφαιο, σου αλλαζει ενα η δυο νουμερα στους αριθμους πλαισιου για να φαινεται οτι αλλαξες κινητηρα(δεν ξερω για ποιο λογο..δηλαδη θα βρει κινητηρα με σχεδον ιδια νουμερα ??δεν ξερω) ΚΟΣΤΟΣ??? 1200-1500 εουρα .απο ολα αυτα δεν ξερω ακριβως τι ισχυει και τι οχι απλα μου τα ειπαν προφορικα.. αυτα απο μενα και σορρυ για το μακροσκελες μηνυμα αλλα ειναι κατι που εμαθα ρωτωντας και ελπιζω να βοηθεισει κοσμο που θελει να κανει κατι τετοιο ωστε να μην χασει το αυτοκινητο του..
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP