Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 115

Θέμα: [E39] Αγορά 520

  1. #1
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Exclamation [E39] Αγορά 520

    καλησπερα παιδια...λογο οτι η οικογενεια μεγαλωνει κοιταω για πιο μεγαλο αμαξι,ετσι βρηκα ενα 520 ε39, 2002 μοντελο, 150 αλογα, μαυρο, ζαντα, αναρτηση, οροφη, συναγερμο, αυτοματο πιλοτο, ηλ.παραθυρα,αεροσακους, κλιμα, angels eyes, λουκ Μ, καθρεφτες Μ,την τηλεοραση bmw, δερματινο σαλονι κ οτι αλλο ειχε το αμαξι στο στανταρ εξοπλισμο του που δεν θυμαμαι,χλμ δεν θυμαμαι αλλα φαινεται σε καλη κατασταση ολο το συνολο κ θα παω να το δω κ στο συνεργειο μες την βδομαδα.το δινει 5000 ευρωαυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι αμαξι κ μοτερ αξιοπιστο ή μπορει να με τρεχει για τιποτα???τι γνωμη εχετε,αξιζει????φωτο δεν εχω μιας κ το αμαξι δεν ειναι σε αγγελια αυτη την περιοδο.ο λογος που ρωταω αν αξιζει ειναι οτι δευτερη επιλογη μου ειναι κανενα Octavia για το οποιο εχω αποψη απο φιλο που το εχει.αλλα σαν μπεμβεδακιας παντα πρωτα κολλαω εκει.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    2002 με 2000 κυβικα δεν γινεται !2200 με 170 αλογα ειναι 2002 μοντελο

  3. #3
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δηλωνει 7ος του 2002.για αυτο θα το παω κ συνεργειο για να το δω.τα διλιτρα ποια χρονολογια σταματησαν κ ξεκινησαν ταν 2200???

  4. #4
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    .... κατ'αρχην Πολυχρονος!!!

    ...τα διλληματα δεν ειναι αυτη την εποχη BMW ή Skoda,αλλα 2λιτρο ή 1,8λιτρο???........

    ....στα + ειναι οτι, λογο 10ετιας, η Ε39 εχει μειωμενο τεκμηριο κατα 50%,ομως εχει ολα τα υπολοιπα εξοδα ενος 2λιτρου(τελη κυκλ./ασφαλεια κλπ.)!!!


    ......"πιο ευρυχωρη 5αρα ειναι η Ε39!!!".... εχω ακουσει απο πρωην ιδιοκτητη Ε39 οταν μπηκε στη δικη μου Ε60.....ισως να δινει αυτη την αισθηση, ειδικα μπροστα, λογο του λιγοτερου ογκου του ταμπλο.....δεν ξερω....αλλα σχεδιαστικα ειναι πολυ καλη με αρμονικες και ομορφες γραμμες μεσα-εξω.

    Μηχανικα, εκτος απο ατυχιες ή κακη συντηρηση, δεν νομιζω να εχεις προβληματα,ειναι "σκυλι"!!!!

    Για το Σκοντα ας πει κανενας αλλος!!!!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Azurius (20-01-13), ziaba (22-01-13)

  6. #5
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    .... κατ'αρχην Πολυχρονος!!!

    ...τα διλληματα δεν ειναι αυτη την εποχη BMW ή Skoda,αλλα 2λιτρο ή 1,8λιτρο???........

    ....στα + ειναι οτι, λογο 10ετιας, η Ε39 εχει μειωμενο τεκμηριο κατα 50%,ομως εχει ολα τα υπολοιπα εξοδα ενος 2λιτρου(τελη κυκλ./ασφαλεια κλπ.)!!!


    ......"πιο ευρυχωρη 5αρα ειναι η Ε39!!!".... εχω ακουσει απο πρωην ιδιοκτητη Ε39 οταν μπηκε στη δικη μου Ε60.....ισως να δινει αυτη την αισθηση, ειδικα μπροστα, λογο του λιγοτερου ογκου του ταμπλο.....δεν ξερω....αλλα σχεδιαστικα ειναι πολυ καλη με αρμονικες και ομορφες γραμμες μεσα-εξω.

    Μηχανικα, εκτος απο ατυχιες ή κακη συντηρηση, δεν νομιζω να εχεις προβληματα,ειναι "σκυλι"!!!!

    Για το Σκοντα ας πει κανενας αλλος!!!!
    ευχαριστω πολυ!!!!το διλιτρο ΝΑΙ ειναι θεμα αλλα ειμαι λατρεις κ πεφτω εκει.ο λογος που κοιταω ε39 ΜΟΝΟ ειναι για να γλιτωσω κατι απο εφορια ειδαλλως θα κοιταγα ε60 που ειναι ΣΚΑΦΟΣ με τα ολα του!

  7. The Following User Says Thank You to GIANNHS M For This Useful Post:

    aristent (20-01-13)

  8. #6
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    γιαννη δεν ξερω κατα ποσον ειναι πιο καλο 1,8Τ οκταβια εναντι ενος Ε39 που ειχε βγει και καλυτερο αυτοκινητο του κοσμου ενα διαστημα. το μονο καλο του οκταβια ειναι ο κυβισμος.
    οι δικιτροι πεμβε ειναι σκυλια αλλα ισως οχι ακριβως οικονομικοι...
    σαν αμαξι με μια λεξη καμμια σχεση.-
    το μονο ζητημα για μενα ειναι τελη κυκλ. και καταναλωση. για αυτο εγω προτιμησα για οικογενειακο Ε46 1,8 οταν ημουνα προσφατα σχετικα στην ιδια θεση.

    Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  9. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πραγματι ειναι ενα καλο αμαξι που για οικογενεια θα σε καλυψει απολυτα !!!
    Αν το τσεκαρει καποιο συνεργειο το βαλει στον εγκεφαλο να δει αν καταγραφει βλαβες,το δει ενας υπευθηνος φαναρτζης τοτε προχωρα δεν εχεις λογο να φοβασαι κατι .
    Να κοιταξεις το συνεργειο να ειναι επιλογης σου και οχι του μαντρα !!!!
    Απλα ως ενα αμαξι που εχει τα χρονακια του καποιοα ψιλοθεματακια μπορει να στα βγαζει πιο ευκολα απο καποιο πιο καινουργιο.
    Στο τσεκαρισμα που θα κανεις αν το συνεργειο εχει μετρητη για τα αμορτισερ τσεκαρε και αυτα δεν θελει χρονο ουτε κοπο.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  10. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    aristent (20-01-13)

  11. #8
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το αμαξι ειναι ιδιωτη.θα παμε σε δικο μου συνεργειο κ θα δουμε.αμορτισιομετρο δεν εχει αλλα αν ειναι σε ολα του ενταξει δεν θα χαλασει η αγορα αν τα αμορτισερ θελουν αλλαγμα σε (χ) χιλιομετρα!!!οχι βεβαια αν ειναι κ ρεταλι! οσο αφορα το Octavia ΔΕΝ το συγκρινο με το 5αρι απλα το εχω σαν δευτερη επιλογη στα λεφτα αυτα.5000 χιλιαδες!!!

  12. #9
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενα ειναι σιγουρο οτι θα σε αποζημειωσει αν το αγορασεις οσο για την καταναλωση ολα ειναι σχετικα αν πας νορμαλ σε ταξιδι παιζει στα 7,5 και εντος 11 - 12 λιτρα/100 απο θεμα συντηρησης ειναι ποιο φθηνο απο το 1,2 spark που εχω για δευτερο. Βαλε μας αν υπαρχει κανενα λινκ μηπως γνωριζουμε το αμαξι.

  13. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    nikos1400 (20-01-13)

  14. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η 5αρα ειναι ενα απιστευτο αμαξι.
    Απο την εποχη που οταν εβγαινε μπεμβε ηταν 10 χρονια μπροστα.
    Επισης με τοσα ανταλλακτικα απο αλλα μοντελα διαθεσιμα, δεν υπαρχει ταβανι στο πως θα την κανεις.
    Το οκταβια εχει τρελο ποτενσιαλ βελτιωσης, αλλα καμμια σχεση δεν εχει σε ταξιδια η ανεση με το πενταρι.
    Προσωπικα, θα προτιμουσα, και εχω, μπεμβε δεκαετιας, παρα κατι "σημερινο" τυπου οκταβια, λεον κτλ.
    Δεν θα με ενοχλουσε καθολου να την παρω αν ειναι σωστο αμαξι.
    Δεν εχω ψωνιο να λενε οτι εχω μπεμβε, ενα παλιο αμαξι εχω, αλλα την εποχη που εβγαιναν αυτα τα αμαξια, ο ανταγωνισμος εβγαζε κουβαδες με ροδες.
    Σημερα βεβαια τα πραγματα αλλαξαν, αλλα μιλαμε για τοτε.
    Η πενταρα ειναι ενα απο τα καλυτερα αμαξια του κοσμου. Εβερ.

  15. The Following 15 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    A8hnaios (20-01-13), aristent (20-01-13), dark knight (20-01-13), Dermatis (09-02-13), E60_Arkadia (20-01-13), gnx (20-01-13), imolarot (20-01-13), individual (20-01-13), Leonidas_E39 (20-01-13), nikos1400 (20-01-13), PANOS-E60 (20-01-13), panose30 (22-01-13), skaros (20-01-13), Tsakirakos (24-01-13), Βασιλης (13-03-22)

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP