Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 115

Θέμα: [E39] Αγορά 520

  1. #21
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο δεν ειναι μπακ απλα φοραει μπροστινο προφυλακτηρα μονο, γιαννη μπες στο γκαραζ μου που ειναι το δικο μου γνησιο μπακ να δεις τις διαφορες.

  2. #22
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη έφτασα κι εγώ στο αδιέξοδο των χώρων όταν ήρθε το τρίτο παιδί.Έχω 46άρι sedan
    και έψαχνα ανταλλαγή με Ε39 2.2.Δεν έκανα το βήμα τελικά για διάφορους λόγους,όμως
    και με το 46άρι δεν έπαθα και τίποτα,τα βολεύω.Θέλω να πω καλοί οι χώροι αλλά μην
    τρελαίνεσαι κιόλας...Η 2λιτρη είναι χωρίς περιστροφές τάφος.Και όσο δεν πάει τόσο πατάς.
    Όμως αργοοοοτερα κάτι θα κάνεις γι'αυτό.Ο 2.0 γίνεται και 2.7 με θεαματικά αποτελέσματα!
    Και κάτι άλλο,φίλος πριν ένα μήνα έδωσε ένα AVENSIS 1.6 του 2003 με 70.000χλμ που
    είχε τζιτζι και πήρε ένα 39άρι 520d του 4/2000 προ-φειςλιφτ με 205.000χλμ γιατί μόλις
    το οδήγησε την έκανε κρίση! Είναι ΛΙΜΟΥΖΙΝΑΡΑ. Που είσαι ρε individuallll !!!!!
    Καλοτάξιδη

  3. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    individual (21-01-13)

  4. #23
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δεν ειναι μπακ απλα φοραει μπροστινο προφυλακτηρα μονο, γιαννη μπες στο γκαραζ μου που ειναι το δικο μου γνησιο μπακ να δεις τις διαφορες.
    αυτο της αγγελιας σε συγκριση με το δικο σου στον μπροστινο προφυλαχτηρα βλεπω στο δικο σου χαμηλα,κατω απο την πινακιδα μια ενδιαμεση γριλια,την μπλε,που στο αλλο δεν διακρινεται.πλαι κ πισω δεν μπορω να εντοπισω διαφορες.ισως να μην βοηθα κ η φωτο!με βοηθας λιγο!!!αυτο που με ενδιαφερει εχει τιμονι σαν το δικο σου!οχι οτι σημαινει κ κατι,ανταλλακτικο ειναι,απλα το ανεφερω!

  5. #24
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιαννη τα μπακ εχουν διαφορες οπως : το πλαστικο στον κεντρικο αεραγωγο για να διαφοροποιειται απο το Μ5 μπακετ σαλονι αλκανταρα. φουτ ρεστ με λογοτυπο Μ , μπροστα πισω προφυλακτηρες Μ, ασημενια φιλετα μεσα η και μαυρα στα τελευταια τυ 2003. τριακτινο τιμονι μαυρο ουρανο και κολωνακια , λογοτυπα Μ στο κατωφλι της πορτας αναρτησεις Μ πακ ζαντες Μ ,και την χοντρη στρογγυλη μπουκα στην εξατμιση.


    Αυτο ειναι του Δημητρη https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/3211396/ εχει διαφορα πισω λογω difuser
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leonidas_E39 : 20-01-13 στις 23:20

  6. #25
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη τα μπακ εχουν διαφορες οπως : το πλαστικο στον κεντρικο αεραγωγο για να διαφοροποιειται απο το Μ5 μπακετ σαλονι αλκανταρα. φουτ ρεστ με λογοτυπο Μ , μπροστα πισω προφυλακτηρες Μ, ασημενια φιλετα μεσα η και μαυρα στα τελευταια τυ 2003. τριακτινο τιμονι μαυρο ουρανο και κολωνακια , λογοτυπα Μ στο κατωφλι της πορτας αναρτησεις Μ πακ ζαντες Μ ,και την χοντρη στρογγυλη μπουκα στην εξατμιση.


    Αυτο ειναι του Δημητρη https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/3211396/ εχει διαφορα πισω λογω difuser
    ναι σωστα...δεν τα ξερω κ πολυ καλα...του δημητρη ωραιο αλλα πολυ πιο ψηλα απο αυτα που διαθετω.

  7. #26
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παρε τον αριθμο πλαισιου βαλε τα τελευταια 7 ψηφια στο Realoem και θασου βγαλει τον εξοπλισμο που βγηκε απο το εργοστασιο.

  8. #27
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    [QUOTE=GIANNHS M;359538]εχω ακουσει οτι εχουν θεματακια!!!δεχομαι προτασεις....το αμαξι που με ενδιαφερει ειναι εξωτερικα σαν αυτο εδω
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172331/[/QUOTE νομιζω οτι το λαδι του κομπρεσορα ηθελε αλλαγη μετα απο καποια χλμ.κατι σχετικο ειχε αναφερθει στο φορουμ

  9. #28
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε τον αριθμο πλαισιου βαλε τα τελευταια 7 ψηφια στο Realoem και θασου βγαλει τον εξοπλισμο που βγηκε απο το εργοστασιο.

  10. #29
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    256
    Thanked
    140
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μετά από 13 σχεδόν χρόνια συμβίωσης με μια e39 με καθημερινή χρήση εντός πόλης κυρίως (270.000 χλμ) αυτά που έχω να πω είναι:

    Ο κινητήρας εφόσον έχει γίνει σωστή συντήρηση είναι αλεξίσφαιρος.

    Καλύτερα να γίνει επιλογή αυτοκινήτου με χειροκίνητο κιβώτιο διότι το αυτόματο υπάρχει ενδεχόμενο να βγάλει προβλήματα και δυστυχώς ακριβά. Σε εμένα δυστυχώς μου συνέβη και δυστυχώς οι επισκευαστές είναι κακοί στη δουλειά τους. Άμα αγοραστεί με αυτόματο κιβώτιο να γίνει σίγουρα αλλαγή βαλβολινών στο κιβώτιο άσχετα άμα είναι longlife. Επίσης το χειροκίνητο κιβώτιο κάνει το αυτοκίνητο να έχει λίγο πιο πολύ νεύρο από το αυτόματο.

    Το δικό μου μοντέλο, που είναι pro facelift, καίει τις λάμπες του. Κάθε χρόνο τις αλλάζουμε σχεδόν όλες (ευτυχώς δεν έχουν καεί των xenon), αλλά δεν ξέρω άμα συμβαίνει και σε άλλους κατόχους. Το γιατί συμβαίνει δεν το έχουμε βρει όσο και να ψάξαμε, αλλά ευτυχώς το κόστος δεν είναι τρελό και έτσι δεν πειράζει.

    Ο εγκέφαλος του ABS-DSC είναι δυστυχώς κοντά στο κινητήρα και από τη θερμότητα χαλάει. Εγώ στα τόσα χρόνια τον έχω αλλάξει δύο φορές (κόστος 300 ευρώ περίπου τη φορά)

    Επίσης στο καντράν υπάρχει μια τάση να καίγονται τα pixel στις οθόνες που γράφουν τις εντολές του OBC και το μερικό και ολικό χιλιομετρητή και στο εργοστασιακό ραδιόφωνο καίγονται τα pixel της οθόνης. Πάντως υπάρχουν κιτ στο ίντερνετ για να αντικατασταθούν χωρίς να αλλάξεις όλο το καντράν των οργάνων και το εργοστασιακό ραδιόφωνο.

    Πάντως τα παραπάνω που αναφέρω είναι λεπτομέρειες, το βασικό είναι το αυτοκίνητο να έχει αληθινά χιλιόμετρα και καλή ενδελεχή συντήρηση από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Αν αυτά ισχύουν το αυτοκίνητο είναι ένα εργαλείο που προσφέρει άνεση και σχεδόν καθόλου προβλήματα.

  11. The Following 6 Users Say Thank You to liakos For This Useful Post:

    A8hnaios (21-01-13), bill_m3 (21-01-13), individual (21-01-13), katsaraios (21-01-13), Konstantinos E60 (21-01-13), nikos valvetronic (21-01-13)

  12. #30
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

    Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP