Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: [E90] αλλαγη βαλβολινης

  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E90] αλλαγη βαλβολινης

    καλημερα παιδες .Σε ε90 316 που εχει 50000χλμ θελω να αλλαξω βαλβολινες σασμαν και διαφορικου.νομιζετε οτι ειναι σωστο?.αν γνωριζετε και καποιο συνεργειο να μπορει να κανει τη δουλεια με σωστα υλικα παρακαλω στειλτε πμ.ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομίζω δε χρειάζονται αλλαγή παρά μόνο συμπλήρωμα...ας απαντήσουν και οι πιο εξειδικευμένοι.

  3. The Following User Says Thank You to yannisv For This Useful Post:

    mr incredible (11-03-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    νομιζω και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν χρειαζοντε τιποτα απο τα δυο......ουτε αλλαγη ουτε συμπληρωμα....ειναι πολυ μα πολυ νορις ακομα....

  5. The Following User Says Thank You to scania124 For This Useful Post:

    mr incredible (11-03-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι τέτοιο. Ακόμα και στα υπερδιπλάσια χιλιόμετρα να φτάσεις τότε θα αρχίσεις να το σκέφτεσαι...

    Γιατί θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο?

  7. The Following User Says Thank You to stratos For This Useful Post:

    mr incredible (11-03-10)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έτσι όπως είπαν τα παιδιά πιο πάω, η bmw λέει ποτέ, αλλά μετά τα 100 χιλιάδες ας το σκεφτούμε ....

  9. The Following 2 Users Say Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    mr incredible (11-03-10), stratos (12-03-10)

  10. #6
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εχετε ολοι δικιο αλλα λεω να το κανω προληπτικα μιας και το αυτοκινητο ειναι μονιμως κολημενο στην κινηση.ετσι και αλλιως δεν νομιζω να του κανει κακο.το αμαξι εχει42000χλμ το εχω 3 χρονια απο καινουργιο και δεν εχει κανει κιχ.μονο λαδακια και φιλτρο καθε 5000χλμ λογω ωρων λειτουργειας. τωρα στο σερβις των 50000χλμ θα αλλαξω και φιλτρο βενζινης και μπουζι και τακακια.λεω βεβαια να βαλω μια και καλη τα μπροστα φρενα bmw performance μιας και εχω 18αρες, θα δειξει. περιπου ποσο πανε αυτα??? τα performance?

  11. The Following User Says Thank You to mr incredible For This Useful Post:

    stratos (12-03-10)

  12. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα παιδες .Σε ε90 316 που εχει 50000χλμ θελω να αλλαξω βαλβολινες σασμαν και διαφορικου.νομιζετε οτι ειναι σωστο?.αν γνωριζετε και καποιο συνεργειο να μπορει να κανει τη δουλεια με σωστα υλικα παρακαλω στειλτε πμ.ευχαριστω πολυ.
    Να τις αλλαξεις... Για ρωτα καποιους ιδιοκτητες με 46αρια με longlife βαλβολινες ,ποσο παει το διαφορικο...
    Συγγνωμη αλλα εμενα 2-3 κρουσματα που ξερω μου αρκουν...υποψιν οτι και τα 3 ηταν σε 4κυλινδρα αδυναμα...αλλα με ''δυνατους'' οδηγους!
    Αλλαζουμε και αλλαζουμε ενα σκασμο πραγματα προληπτικα...δεν ειναι τιποτα τρομερο να αλλαξουμε και βαλβολινες!
    Να πας σε ενα συνεργειο εξω ,που θα χρησιμοποιει σωστα λιπαντικα σε λογικες τιμες!

  13. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    mr incredible (12-03-10)

  14. #8
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τις αλλαξεις... Για ρωτα καποιους ιδιοκτητες με 46αρια με longlife βαλβολινες ,ποσο παει το διαφορικο...
    Συγγνωμη αλλα εμενα 2-3 κρουσματα που ξερω μου αρκουν...υποψιν οτι και τα 3 ηταν σε 4κυλινδρα αδυναμα...αλλα με ''δυνατους'' οδηγους!
    Αλλαζουμε και αλλαζουμε ενα σκασμο πραγματα προληπτικα...δεν ειναι τιποτα τρομερο να αλλαξουμε και βαλβολινες!
    Να πας σε ενα συνεργειο εξω ,που θα χρησιμοποιει σωστα λιπαντικα σε λογικες τιμες!
    ακριβως ετσι σκεπτομαι και εγω.σε ευχαριστω πολυ,για να μην κανουν ομως καμια βλακεια γνωριζεις μηπως τι βαλβολινη μπαινει στο σαζμαν και στο διαφορικο????

  15. #9

    Προεπιλογή

    Εχεις π.μ φιλε μου

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP