Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 50

Θέμα: Τρειλερ???

  1. #41
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.

    Τεινω προς το range. Αφου ετσι κ αλλιως παρανομος ειμαι , τι λιγο τι πολυ?..

    Το τρειλερ ειναι φιλου , διαξονικο με πεδηση με ολα τα χαρτια του κομπλε. Θα μου το παραχωρησει μεσω υπευθυνης δηλωσης.

    Μενει να βγαλω αδεια ρυμουλκησης.

    Με ΣΔΟΕ δεν εχω θεμα.

    Ο εργοστασιακος κοτσαδορος (μαζι με πριζες/πλεξουδα) της vw κοστιζει 1100 και η τοποθετηση κοντα στα 300. Το εχω δει απο κοντα κ δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Εχει συστημα που κλεινει μεσα στο προφυλακτηρα και δε βλεπεις τιποτα. Ο ηλεκτρολογος εχει πολυ δουλεια αφου ξηλωνει τη εσωτερικη αριστερη πλευρα για να περασει τη πλεξουδα. Εκανα λαθος στη τιμη , καπου στα 1400 ευρω παει.
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  2. The Following 2 Users Say Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (07-11-12), Thomelef (07-11-12)

  3. #42
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παντως Μανο αν ακομη ψαρωνης και (τινης) προς το Range και αν παλι το σκεφτεσε κατεβενω αθηνα με τρενο και το φερνω Οδικως εγω

  4. The Following 2 Users Say Thank You to 850CSI For This Useful Post:

    chief (07-11-12), manos///3 (07-11-12)

  5. #43
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως Μανο αν ακομη ψαρωνης και (τινης) προς το Range και αν παλι το σκεφτεσε κατεβενω αθηνα με τρενο και το φερνω Οδικως εγω
    Σε ευχαριστω ρε Γιωργη αλλα θα ξενερωσεις με το μ3...η 6η τελειωνει καπου στα 260 κοντερισια. Ειμαι σιγουρος πως θα το παρατησεις στα καμμενα βουρλα...
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  6. The Following 13 Users Say Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    alexk (07-11-12), aristent (07-11-12), Bazil Van Sinner (07-11-12), chief (07-11-12), Civileng (08-11-12), fanisk (07-11-12), Lambros46 (07-11-12), Leonidas_E39 (07-11-12), m-power_01 (07-11-12), PANOS-E60 (07-11-12), soc12r (07-11-12), StratosZ4 (07-11-12), Κωνσταντίνος (08-11-12)

  7. #44
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω ρε Γιωργη αλλα θα ξενερωσεις με το μ3...η 6η τελειωνει καπου στα 260 κοντερισια. Ειμαι σιγουρος πως θα το παρατησεις στα καμμενα βουρλα...
    ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Ι??????????????????????????????????????????????? στα 260????? (ενταξει απο κει Αρχιζη η δικια μου 6τη) θα τα πουμε στα σιερρας λοιπον

  8. The Following 2 Users Say Thank You to 850CSI For This Useful Post:

    joseph (07-11-12), manos///3 (07-11-12)

  9. #45
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17893
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  10. #46
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    463
    Thanked
    790
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.

    Τεινω προς το range. Αφου ετσι κ αλλιως παρανομος ειμαι , τι λιγο τι πολυ?..

    Το τρειλερ ειναι φιλου , διαξονικο με πεδηση με ολα τα χαρτια του κομπλε. Θα μου το παραχωρησει μεσω υπευθυνης δηλωσης.

    Μενει να βγαλω αδεια ρυμουλκησης.

    Με ΣΔΟΕ δεν εχω θεμα.

    Ο εργοστασιακος κοτσαδορος (μαζι με πριζες/πλεξουδα) της vw κοστιζει 1100 και η τοποθετηση κοντα στα 300. Το εχω δει απο κοντα κ δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Εχει συστημα που κλεινει μεσα στο προφυλακτηρα και δε βλεπεις τιποτα. Ο ηλεκτρολογος εχει πολυ δουλεια αφου ξηλωνει τη εσωτερικη αριστερη πλευρα για να περασει τη πλεξουδα. Εκανα λαθος στη τιμη , καπου στα 1400 ευρω παει.
    ρωτα για ασφαλεια.....ενας αμα πεσει πισω σου η παρεις καποιον αμπαριζα με το τρειλερ τοτε δεν καλυπτεσε πουθενα....γενικως βεβαια ειναι μπερδεμενη ιστορια...

    αδεια ρυμουλκησης με το τζιπ για αμαξι δεν βγαζεις!!! με αμαξι βγαζει για μπαγκαζιερα,τρειλερ μεταφορας μηχανων,και σκαφους και αυτο εως 750 κιλα το τρειλερ που δεν χρειαζεται εγκριση τυπου....

    αλλο ειναι να εχεις χαρτια μηχανολογου,αδεια ρυμουλκησης,αδεια ελξης,ασφαλεια,για το συγκεκριμενο τρειλερ οπου βαση μηχανολογου ειναι για να τραβαει μηχανες (τα κιλα και σε αμαξι να βγαλεις πχ αν ειχες αγωνιστικο μεχρι 750 κιλα θα εβγαζες παλι ) και αντι για μηχανες εχεις πανω αμαξι.......κια αλλο ειναι να μην εχεις τιποτα και απλα να του δειξεις μια υπευθηνη δηλωση σκετη....

    εδω να σου πω οτι τα προστιμα ξεκινανε απο τα 1500 και φτανουν ως τα 5000+ ευρω!!!

  11. The Following User Says Thank You to stamatis m3 e30 For This Useful Post:

    manos///3 (08-11-12)

  12. #47
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω πιστευω οτι κανενας δεν θα σε σταματησει πουθενα! Αλλα η καλυτερη λυση ειναι να το φορτωσεις στο τρενο να κοψεις και ενα εισητηριο και τελος. Αν δεν εισαι σερρες στην ωρα σου μπορω να το παραλαβω εγω. 5 λεπτα μακρια μενω απο τον σταθμο!

  13. #48

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E46 POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πιστευω οτι κανενας δεν θα σε σταματησει πουθενα! Αλλα η καλυτερη λυση ειναι να το φορτωσεις στο τρενο να κοψεις και ενα εισητηριο και τελος. Αν δεν εισαι σερρες στην ωρα σου μπορω να το παραλαβω εγω. 5 λεπτα μακρια μενω απο τον σταθμο!
    Δεν πάει σερρες, σταματάει θεσσαλονίκη

  14. #49
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε μλκ κρητικέ...άμα θες σου στέλνω μεγάλες ωτοασπίδες που έχω στο μαγαζί, παίρνεις και ένα στερεοφωνικό στ'αμάξι και έλα οδηγώντας.
    τρέιλορ και χαζαμάρες...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  15. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    manos///3 (08-11-12)

  16. #50
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamatis m3 e30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρωτα για ασφαλεια.....ενας αμα πεσει πισω σου η παρεις καποιον αμπαριζα με το τρειλερ τοτε δεν καλυπτεσε πουθενα....γενικως βεβαια ειναι μπερδεμενη ιστορια...

    αδεια ρυμουλκησης με το τζιπ για αμαξι δεν βγαζεις!!! με αμαξι βγαζει για μπαγκαζιερα,τρειλερ μεταφορας μηχανων,και σκαφους και αυτο εως 750 κιλα το τρειλερ που δεν χρειαζεται εγκριση τυπου....

    αλλο ειναι να εχεις χαρτια μηχανολογου,αδεια ρυμουλκησης,αδεια ελξης,ασφαλεια,για το συγκεκριμενο τρειλερ οπου βαση μηχανολογου ειναι για να τραβαει μηχανες (τα κιλα και σε αμαξι να βγαλεις πχ αν ειχες αγωνιστικο μεχρι 750 κιλα θα εβγαζες παλι ) και αντι για μηχανες εχεις πανω αμαξι.......κια αλλο ειναι να μην εχεις τιποτα και απλα να του δειξεις μια υπευθηνη δηλωση σκετη....

    εδω να σου πω οτι τα προστιμα ξεκινανε απο τα 1500 και φτανουν ως τα 5000+ ευρω!!!
    Θα το ασφαλίσω σιγουρα, για ενα μηνα.

    Το τρειλερ ειναι με χαρτια, εγκριση τυπου, διαξονικο με πεδηση, μαρκας Ηumbaur με ωφελιμο 1900 κιλα, μεικτο 2500 κιλα.

    Εχω καταθεσει ηδη τα χαρτια του ωστε να βγαλω αδεια ρυμουλκησης, εστω για σκαφος, για το range.

    Οποτε θα εχω ασφαλεια αστικης ευθυνης και αδεια ρυμουλκησης.
    Θα το φερω προσεκτικα πανω και ευχομαι να πανε ολα ισια
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP