Σελίδα 100 από 100 ΠρώτηΠρώτη ... 50909899100
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 991 έως 999 από 999

Θέμα: Επικαιροτητα - Προβληματισμοι ...10 2012

  1. #991
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    οριστε αλλη μια φωτο απο καμερα ασφαλειας...:


  2. The Following 12 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    aristent (12-12-12), bill_m3 (12-12-12), Bitz (12-12-12), chrisgiapz3 (12-12-12), GiannisRob (12-12-12), gnx (12-12-12), hades7 (12-12-12), katrin_bmw (12-12-12), nikos1400 (12-12-12), Ptboul (12-12-12), sierra (14-12-12), Thomelef (12-12-12)

  3. #992
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αχαχα έγινα τρεντης
    αντε γεια...

  4. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    aristent (12-12-12)

  5. #993
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αρη ολες οι φωτογραφιες ειναι με γυαλια εισαι και συ μονοφρυδος σαν και μενα και τον Θωμα?

  6. #994
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι ναι
    αντε γεια...

  7. #995
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι
    εμενα δεν με αφηνει η μητερα μου, γιατι με εχει σε φωτογραφιες του Πριν και μετα βαζει φωτογραφιες με βγαλμενα φρυδια τοξο κλπ!

  8. #996
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τύπε εγω έχω κι αλλα προβλήματα είμαι και αλληθωρος
    αντε γεια...

  9. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    Thomelef (12-12-12)

  10. #997
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε εγω έχω κι αλλα προβλήματα είμαι και αλληθωρος
    και εγω αλλα ευτυχως ειμαι κοντος..... μονο τα παιδακια το καταλαβαινουν...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Bitz (12-12-12), katrin_bmw (12-12-12)

  12. #998
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    [QUOTE]
    Ελληνική Ευρώπη και η Γερμανία στη Δραχμοζώνη


    Tου Γιάννη Τσαμουργκέλη

    (ένα άρθρο που ουδεμία σχέση έχει με την επιστημονική μου ιδιότητα)


    Μετά από τις καταλυτικές αναλύσεις ομάδας Ελλήνων οικονομολόγων η κυβέρνηση της χώρας προσήλθε στην κα Μέρκελ, ανακοινώνοντας ότι δεν θέλουμε τα λεφτά γιατί οι όροι δεν μας εξασφαλίζουν. Η κα Μέρκελ αφού ζήτησε συγνώμη, έκανε αίτημα στην ελληνική κυβέρνηση να της δώσει λίγο χρόνο για να βρει κάποια άλλη διευθέτηση που να μας εξυπηρετεί. Μετά κάλεσε σύσκεψη συμβούλων και υπουργών και αφού τους μάλωσε αυστηρά για το ατελέσφορο της πρότασης τους που στεναχώρησε τους Έλληνες, τους έδιωξε με την αυστηρή εντολή να βρουν κάτι ευχάριστο για τους μεσογειακούς αστέρες της υφηλίου (τον περιούσιο λαό της χριστιανοσύνης και το κέντρο του παγκόσμιου πνεύματος και πάντως εκεί που φιλοξενούνται οι μοναδικοί έλληνες Γιώργος Κ., Γιάννης Λ., Μαρία Ο., Ελένη Κ., Κατερίνα Σ., Ιγνάτιος Τ., Κατίνα Α., Ιφιγένεια Β., Ματούλα Θ., όπως και άλλα 10 εκατομμύρια επίσης καταπληκτικοί και ανεπανάληπτοι Έλληνες). Φοβήθηκε το εναλλακτικό σενάριο που θα προέκυπτε στην περίπτωση που δεν καταλάβαινε το συμφέρον της και προσέφευγε στο ατόπημα να μην ικανοποιήσει στο έπακρο τις νέες απαιτήσεις μας, καθώς εμάς στην Ελλάδα, δεν θα μας πείραζε...

    Εάν θα έκλειναν οι τράπεζες θα βρίσκαμε τρόπο να τα βγάλουμε πέρα για λίγο (κάνα εξάμηνο περίπου) μέχρι να καταφέρουμε να τυπώσουμε δραχμές. Σιγά το πρόβλημα. Όλοι οι Έλληνες έχουν στην αποθήκη του σπιτιού τους τρόφιμα για έξι μήνες και βάλε. Ακόμα και μερικοί μη προνοώντες που δεν έχουν αποθήκη, θα ανταλλάξουν κάποια από τα πολλά περιουσιακά στοιχεία και θα τα καταφέρουν να βρίσκουν λάδι και ψωμί. Έξι μήνες είναι αυτοί… θα περάσουν. Εάν δεν θα μπορούσαμε να έχουμε εισαγωγές, γιατί λέει δεν θα μας εμπιστευόντουσαν οι ξένοι επιχειρηματίες, σιγά το πρόβλημα. ΚατΆ αρχάς είναι ιμπεριαλιστές και θα αποδείκνυαν ότι ζουν με το αίμα των λαών και πολύ περισσότερο με το καλύτερο αίμα στον κόσμο… το ελληνικό. Επίσης, καλύτερα!!! Ναι καλύτερα...!

    Έτσι θα μπορούσαμε οι Έλληνες να καταναλώσουμε επιτέλους τα ελληνικά προϊόντα. Σταφίδες, ελιές και άλλα. Ακόμα και εάν δεν είναι αρκετά για όλους... θα αναγκαζόμαστε να τα παράγουμε όλα μόνοι μας. Σε κάνα δύο χρόνια θα είχαμεκαι παραπάνω κρέας γιατί θα βάζαμετις ελληνικές αγελάδες να αναπαραχθούν γρήγορα με ειδικές ταινίες πορνό για βοοειδή (ελληνική πατέντα)... να γεννήσουν... να μεγαλώσουν λίγο... μέχρι να τα σφάξουμε τα ζώα… Και εάν δεν τους έδιναν πρώτες ύλες οι ξένοι ιμπεριαλιστές και δεν έχουμε πετρέλαιο ή τροφή για τις αγελάδες προς αναπαραγωγή...;;; Σιγά το πρόβλημα επίσης! Για λίγο θα ΅ναι. Πότε θα περάσουν δύο χρόνια χωρίς εισαγωγές πρώτων υλών και κάτι άλλων φτηνιάρικων ηλεκτρικών και ηλεκτρικών, κανείς δεν θα τόχει καταλάβει... Γιατί μετά... θα έχουμε κάνει τόσες κρατικοποιήσεις και προσλήψεις στο δημόσιο τομέα και άλλες προσαρμογές στην ελληνική οικονομία όλα αυτά τα χρόνια (καθώς δεν θα ΅χουμε και τι άλλο να κάνουμε... όλο τέτοιες προσαρμογές θα είμαστε), που η οικονομία θα «πετάει» και θα παρακαλούσε η Γερμανία την Ελλάδα να έρθει στο ευρώ. Άσε που παρά λίγο γλυτώνει το ενδεχόμενο να ζητήσει η Γερμανία να καταργηθεί το ευρώ και να γίνει κοινό νόμισμα στην ΕΕ η δραχμή... και η ελληνική οικονομία πρότυπο κοινής ανάπτυξης.

    Τόσο πολύ ηρέμησε με όλες αυτές τις σκέψεις η Γερμανίδα καγκελάριος που έβαλε ένα ποτήρι μαύρη μπύρα Βαυαρίας... αποφασισμένη να διαγράψει το σύνολο των ελληνικών χρεών και να αυξήσει την κοινοτική βοήθεια κατά 100 δισ. ευρώ. Παρά τρίχα τη γλύτωσε... Καλά που κατάλαβε το λάθος και προσάρμοσε το πρόγραμμα, αμέσως μόλις είπαν οι Έλληνες ότι δεν δέχονται τα λεφτά με αυτούς τους όρους... γιατί... ούτε να φαντασθεί δεν ήθελε τι την περίμενε άμα έφευγε η Ελλάδα από το ευρώ… Μια ελληνική Ευρώπη με κοινό νόμισμα τη δραχμή... Να ΅ναι καλά αυτά τα παιδιά οι Έλληνες οικονομολόγοι που της άνοιξαν τα μάτια.......................[QUOTE]

    * Ο κ. Γιάννης Τσαμουργκέλης είναι Διδάκτωρ της Οξφόρδης και Επίκουρος Καθηγητής της Διεθνούς Οικονομικής στο Παν/μιο του Αιγαίου.

    Email:i.tsam@aegean.gr


    Πηγή:www.capital.gr

  13. #999
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    [QUOTE=Samaro;345000][QUOTE]
    Ελληνική Ευρώπη και η Γερμανία στη Δραχμοζώνη


    Tου Γιάννη Τσαμουργκέλη

    ................

    * Ο κ. Γιάννης Τσαμουργκέλης είναι Διδάκτωρ της Οξφόρδης και Επίκουρος Καθηγητής της Διεθνούς Οικονομικής στο Παν/μιο του Αιγαίου.

    Email:i.tsam@aegean.gr


    Πηγή:www.capital.gr


    κρυάδες...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


Σελίδα 100 από 100 ΠρώτηΠρώτη ... 50909899100

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP