Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 66

Θέμα: BMW M135i v Audi RS3: Road, Track, Drag-race. - CHRIS HARRIS ON CARS

  1. #21
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εκτος απο τις εικονες που ειναι εμφανεις για εμενα....δεν εχω διαβασει περιοδικο και δεν εχω δει ρεβιου στο νετ που να μην λενε για το understeer του rs...understeer understerr understeer παντου το τονιζουν τι να λεμε?

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    H 1M , δεν σου αρεσε?....
    Καθολου...το σιχαινομαι αυτο το αμαξι, οπως και το 135 του βιντεο.
    Απλα επειδη μου αρεσει να ειμαι αντικειμενικος, εγραψα με βαση τη λογικη πριν, και οχι με το.σκεπτικο του τι αρεσει με μενα.
    Γενικα σιχαινομαι οτι τουρμπισιο βγαζει η πεμβε.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  3. #23
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθολου...το σιχαινομαι αυτο το αμαξι, οπως και το 135 του βιντεο.
    Απλα επειδη μου αρεσει να ειμαι αντικειμενικος, εγραψα με βαση τη λογικη πριν, και οχι με το.σκεπτικο του τι αρεσει με μενα.
    Γενικα σιχαινομαι οτι τουρμπισιο βγαζει η πεμβε.
    .

    Ασχετα πάντως με το υποκειμενικο θεμα της ομορφιας , πρέπει να το παραδεχτεις σαν μηχανη απόλαυσης. Στο test track του TopGear ηταν οριακα ταχυτερο από την Μ3 , και τα λόγια του Clarcsson ηταν τα εξης : "this is a brilliant , brilliant , brilliant car. Better than Audi , better than Mercedes , better than pretty much everything"

    Καλοφτιαγμένα τα Audi , ψαγμένα τεχνολογικά , αλλά την απόλαυση των ΒMW δεν την δινουν.

  4. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοιτα. Γενικα εμενα δεν μου αρεσει το "μπαστερδεμα" που εχει κανει η εταιρεια στα αμαξια της, και γενικα μου αρεσουν ολα τα οραγματα που εχουν μια συγκεκριμενη φιλοσοφια.

    Αυτο για μενα ισχυει για τα παντα, πρωτα για την δουλεια μου σαν κατασκευαστης που ειμαι, και επειτα για οτι αλλο τυγχανει να σχοληθω, οπως καλη ωρα τα αμαξια.

    Εμενα πχ καποιοι πελατες μου δεν με αλλαζουν με τπτ, επειδη σε καποια πραγματα ειμαστε ανενδοτοι οσων αφορα την φυση των εμπορευματων που παραγουμαι.

    Οι φιλοσοφιες αλλαζουν συνεχως, καποιοι προσπαθουν να ακολουθουν μονιμως την εξελιξη των πραγματων, με αποτελεσμα να χανουν την ταυτοτητα τους με την παροδο του χρονου.
    Μεγα φαουλ.

    Το μυστικο του μαρκετινγκ δεν ειναι να προσπαθεις εσυ να προσαρμοζεσαι με το θελω του κοσμου, γιατι ειναι σαν να ζητιανευεις. Μαγκια στο μαρκετινγκ, ειναι να μυησεις τον πελατη πανω στην δικη σου φιλοσοφια με οποιονδηποτε τροπο, και οχι απλα να πεις...οκ αυτο θες, μπορω να στο κανω. Μολις το κανεις αυτο, αρχιζεις καινχανεις την ταυτοτητα σου.

    Ενα πραγμα θα πω, το οποιο ειναι και η μεγαλυτερη γκαφα της πεμβε.

    Η πραγματικη δυναμη, δεν συμπιεζετσι. Και μην μου γραψετε τα κλασικα χαριτωμενα, συμπιεζεται και παρασυμπιεζεται, γιατι μιλαω για συγκεκριμενο πραγμα και οχι ναχαμε να λεγαμε οπως κανουν πολλοι, αρκει να γραψουν δυο γραμμες.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    aggelosmk2 (18-10-12), Nick bmwlover (19-10-12), Κωνσταντίνος (19-10-12)

  6. #25
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η πραγματικη δυναμη, δεν συμπιεζετσι. Και μην μου γραψετε τα κλασικα χαριτωμενα, συμπιεζεται και παρασυμπιεζεται, γιατι μιλαω για συγκεκριμενο πραγμα και οχι ναχαμε να λεγαμε οπως κανουν πολλοι, αρκει να γραψουν δυο γραμμες.
    Σε αυτό συμφωνουμε. Ωραια η δυναμη του τουρμπο αλλα η δυναμη από τα πολλά κυβικα ειναι άλλη αίσθηση, αλλο το "βαθος" του κινητηρα. Υλοποίηση με υλοποίηση βεβαια διαφερει..Τελος πάντων βγηκαμε off-topic

  7. #26
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως για το Μ135i μόνο καλά πράγματα ακούγονται. Μάλιστα τόσο στο BMWCar όσο και στο αγγλικό EVO δηλώνανε πως το αμάξι κάνει τρελό ήχο, για την ακρίβεια καλύτερο και από αυτόν κάποιων κορυφαίων Μ κινητήρων όπως έλεγε το BMWCar...
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  8. #27
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως για το Μ135i μόνο καλά πράγματα ακούγονται. Μάλιστα τόσο στο BMWCar όσο και στο αγγλικό EVO δηλώνανε πως το αμάξι κάνει τρελό ήχο, για την ακρίβεια καλύτερο και από αυτόν κάποιων κορυφαίων Μ κινητήρων όπως έλεγε το BMWCar...
    Από εισαγωγή ή από εξάτμιση ?
    Εδώ είναι το τρίκ.
    Γιατί όλες οι καινούργιες μπακατάλες έχουν ελεύθερη εξάτμιση και κάνουν βρουμ-βρουμ.

    Σε θέλω μάγκα να κάνει θόρυβο από εισαγωγή - κυλινδροκεφαλή.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to alexk For This Useful Post:

    Nick bmwlover (19-10-12), nikos valvetronic (21-10-12), Thomelef (18-10-12)

  10. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ιεεεεεεετς.
    Ο ελβετοστ ομιλησε.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  11. #29
    Εγγραφή
    22-03-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.588
    Thanked
    1495
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ακριβώς αυτο διορθωθηκε κ στο δικο μου
    Μόλις έβγαλα τη race κ ξαναεβαλα το csl τελικό
    Ξαναεπανηλθε ο ήχος απο μπροστά ...
    A4 2.0 TFSI FWD B7
    - M3 E46 sold

  12. The Following User Says Thank You to STREETRACING For This Useful Post:

    Thomelef (18-10-12)

  13. #30
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη αφού το τελικό πάνω από τις 3500rpm έτσι κι αλλιώς δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου...κλασικό μοτέρ Μ3 ακούς...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εισαγωγή ή από εξάτμιση ?
    Εδώ είναι το τρίκ.
    Γιατί όλες οι καινούργιες μπακατάλες έχουν ελεύθερη εξάτμιση και κάνουν βρουμ-βρουμ.

    Σε θέλω μάγκα να κάνει θόρυβο από εισαγωγή - κυλινδροκεφαλή.
    Αυτό μου έκανε εντύπωση...μιλάνε για ήχο μοτέρ (με νότες εξάτμησης...που στα ατμο Μ ήταν πάντα φιμωμένες)...

    Τα ίδια έντυπα τα νέα Μ5 και Μ6 τα κράζουν ότι δεν κάνουν ήχο, μόνο εξάτμηση και τέτοια...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVERGET : 18-10-12 στις 22:05
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP