Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Απόψεις για λάστιχα

Ψήφισαν
106. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Continental ContiSportContact 5

    58 54,72%
  • Dunlop SP SportMaxx RT

    14 13,21%
  • Michelin Pilot Sport 3 PS3

    35 33,02%
Δημοσκόπιση Πολλαπλής Επιλογής
Σελίδα 9 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 233

Θέμα: Απόψεις για λάστιχα..

  1. #81
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    νικο αποτι εχω δει,σε ολες τις γνωμες ,ολα τα ρανφλατ βγαζουν χιλιομετρα.εγω με ξεραμενο ελαστικα οπως λες πηγα ακομα ενα χρονο,10000 χιλ. ακομα γιατι ηθελα να ψαξω για κατι καλυτερο.οποτε μην το παιρνεις σαν κυριως κριτηριο γγια την επιλογη σου.
    και χρονια πολλα για εχθες.
    Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές να σαι καλά και να έχεις ότι καλύτερο και εσύ εύχομαι.Στα λάστιχα φοβάμαι που είναι ξεραμένα μην με βρει κανένα κακό,μην φάω καμία γλύστρα κτλ γιαυτό λέω να τα αλλάξω.Το πέλμα τους είναι ολοκαίνουργιο.

  2. #82
    Εγγραφή
    19-07-14
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    403
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιδιο πιστευω και εγω για γκουντγιαρ,εχουν κανει μεγγαλη προοδο. η κοντι μου ειπε ενας λαστιχας που τα δουλευει κιολας σαν φιρμα,δεν εχει παραδοση σαν εταιρεια.πηρε την gislaved και την uniroyal και αντεγγραψε τεχνογνωσια,εκανε μεγαλη επενδυση σε μαρκιζα στα μαγαζια και πουλησε μαζικα για να γινει γνωστη,,ειδικα αφου την εξαγορασε μεγγαλος βαυαρικος ομιλος.εγω την θεωρω κατωτερη μετρια φιρμα.
    προσωπικα τα εκτιμω τα κοντι αρκετα, απλα οπως λες ισως να μην ειναι στις premium μαρκες ή αν θες καλυτερα για εμενα δεν ειναι πλεον στην κορυφη των τοπ. θεωρω οτι με τα 2 και 3 επιασαν κορυφη ενω με τα 5 απλα μετριοτητα.
    παντως οντως πολυ διαφημιση αυτη η εταιρεια.
    E90 N46B20 montego blue

  3. #83
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νέα λάστιχα μπήκαν σήμερα, στα πρώτα 100ΚΜ χρήσης οι βασικές διαφορές τους με τα προηγούμενα Hankook Ventus S1 Evo2 είναι το ότι είναι πιο θορυβώδη και αρκετά πιο σκληρά (αισθητή αύξηση κραδασμων ανάρτησης).....

    Μετά από καιρό θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις....

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Λοιπόν, μετά από 3 μέρες (1 μέρα χρήσης και 2 ακινησίας), έχω νεότερες εντυπώσεις.........από τον λαστιχά......Ο ΒΟΗΘΟΣ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΑΕΡΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΑΥΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΟΥ ΑΥΤ/ΤΟΥ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΡΕΜΑΣΜΑ!!!

    Από την ώρα που έφυγα από το μαγαζί ένιωθα τους κραδασμούς - όπως είχα γράψει - πιο έντονους, κάτι δεν μου καθόταν καλά με τα λάστιχα αλλά δεν σκέφτηκα ότι ο μ@λ@κοπίτουρας ο πιτσιρίκος που έλεγξε τον αέρα στα λάστιχα, έβαλε 58psi εμπρός - πίσω, αντί για 29psi (εμπρός) και 37psi (πίσω), όπως ορίζει ο κατασκευαστής!!!

    Μετά από τη διόρθωση των πιέσεων, τα λάστιχα έγιναν μαλακά-κανονικά όπως πρέπει και η απόσβεση κραδασμών ανάρτησης επανήλθε σε φυσιολογικά επίπεδα......

    Νεότερα στο μέλλον....
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  4. The Following User Says Thank You to topmar For This Useful Post:

    Lykouras (09-12-16)

  5. #84
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα,

    νεότερες εντυπώσεις από τα Dunlop SportMaxx RT2..... δυστυχώς δεν με έχουν αφήσει ικανοποιημένο. Τα λάστιχα είναι παντού μέτρια, για να μην πω κάτι χειρότερο....

    Στους ίδιους δρόμους που κυκλοφορούσα και πριν κινούμαι και η πρόσφυση των νέων ελαστικών είναι χειρότερη από τα προηγούμενα με 25.000 ΚΜ Hankook!!

    Σε βρεγμένο οδόστρωμα, γλιστράνε πάντα και παντού, μέχρι και η 3η ταχύτητα βάζει το Traction control σε λειτουργία στις επιταχυνσεις και ανάβουν τα λαμπάκια....τα ίδια και χειρότερα στο φρενάρισμα, είτε στεγνό είτε βρεγμένο (τελείως άθλιο εδώ)....

    Τι να πω ρε παιδιά, μήπως επειδή έχουν κάνει 700 ΚΜ μόνο; Θα στρώσουν ίσως;

    Ήδη αναπολώ τα προηγούμενα Hankook κι ας έβγαλαν μόλις 27.000ΚΜ, τουλάχιστον ήταν πάντα και παντού βεντούζες!

    From my Redmi Note 2 via Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη topmar : 26-01-17 στις 15:37
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  6. #85
    Εγγραφή
    30-07-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    νεότερες εντυπώσεις από τα Dunlop SportMaxx RT2..... δυστυχώς δεν με έχουν αφήσει ικανοποιημένο. Τα λάστιχα είναι παντού μέτρια, για να μην πω κάτι χειρότερο....

    Στους ίδιους δρόμους που κυκλοφορούσα και πριν κινούμαι και η πρόσφυση των νέων ελαστικών είναι χειρότερη από τα προηγούμενα με 25.000 ΚΜ Hankook!!

    Σε βρεγμένο οδόστρωμα, γλιστράνε πάντα και παντού, μέχρι και η 3η ταχύτητα βάζει το Traction control σε λειτουργία στις επιταχυνσεις και ανάβουν τα λαμπάκια....τα ίδια και χειρότερα στο φρενάρισμα, είτε στεγνό είτε βρεγμένο (τελείως άθλιο εδώ)....

    Τι να πω ρε παιδιά, μήπως επειδή έχουν κάνει 700 ΚΜ μόνο; Θα στρώσουν ίσως;

    Ήδη αναπολώ τα προηγούμενα Hankook κι ας έβγαλαν μόλις 27.000ΚΜ, τουλάχιστον ήταν πάντα και παντού βεντούζες!

    From my Redmi Note 2 via Tapatalk
    Δεν ξέρω γιατί έφυγες από τα hankook και πηγές σε Dunlop.
    Εγώ έβαλα τα s1evo2 στα 19´ και είναι ότι καλύτερο έχω φορέσει!!!
    Αυτή τη στιγμή τα Hankook είναι στην κορυφή μαζί με τα Michelin super sport!

  7. The Following User Says Thank You to Billz4 For This Useful Post:

    topmar (26-01-17)

  8. #86
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω γιατί έφυγες από τα hankook και πηγές σε Dunlop.
    Εγώ έβαλα τα s1evo2 στα 19´ και είναι ότι καλύτερο έχω φορέσει!!!
    Αυτή τη στιγμή τα Hankook είναι στην κορυφή μαζί με τα Michelin super sport!
    Αυτά είχα, τα S1 Evo2 σε 225/45R17 και ήταν βεντούζα παντού!!

    Είπα να δοκιμάσω άλλη μάρκα, μιας και το μοναδικό μελανό σημείο τους ήταν η πολύ γρήγορη φθορά (έβγαλαν μόλις 27.000ΚΜ) και κάθε 2+ χρόνια έπρεπε να δίνω λεφτά για νέα λάστιχα.

    Επιπλέον, άκουσα και μερικούς ότι είναι πολύ ικανοποιημένοι από το συγκεκριμένο ελαστικό, συν τις βαθμολογίες στα τεστ κλπ.

    Εάν μπορούσα να τα αλλάξω τράμπα με Hankook S1 Evo2, θα το έκανα ήδη (έχουν 696ΚΜ κάνει τα λάστιχα) κι ας έχουν διαφορά 80€ κιόλας (πιο ακριβά τα Dunlop).

    Τι να πω ρε φίλε....

    From my Redmi Note 2 via Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  9. #87
    Εγγραφή
    30-07-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είχα, τα S1 Evo2 σε 225/45R17 και ήταν βεντούζα παντού!!

    Είπα να δοκιμάσω άλλη μάρκα, μιας και το μοναδικό μελανό σημείο τους ήταν η πολύ γρήγορη φθορά (έβγαλαν μόλις 27.000ΚΜ) και κάθε 2+ χρόνια έπρεπε να δίνω λεφτά για νέα λάστιχα.

    Επιπλέον, άκουσα και μερικούς ότι είναι πολύ ικανοποιημένοι από το συγκεκριμένο ελαστικό, συν τις βαθμολογίες στα τεστ κλπ.

    Εάν μπορούσα να τα αλλάξω τράμπα με Hankook S1 Evo2, θα το έκανα ήδη (έχουν 696ΚΜ κάνει τα λάστιχα) κι ας έχουν διαφορά 80€ κιόλας (πιο ακριβά τα Dunlop).

    Τι να πω ρε φίλε....

    From my Redmi Note 2 via Tapatalk
    Εγώ έχω μείνει τόσο πολύ ευχαριστημένος που έβαλα και στις γυναίκας μου τα Hankook Ventus prime3 και έχω πάθει πλάκα!
    Ειδικά στην βροχή σπάω την δευτερα και δεν σπινιαρει καν!
    Τι να πω δεν ξέρω για την διάρκεια ζωής τους αλλά μέχρι στιγμής έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και τα προτείνω στους φίλους μου.
    Άσε που έχουν και φοβερό value for money.

  10. The Following User Says Thank You to Billz4 For This Useful Post:

    topmar (26-01-17)

  11. #88
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω μείνει τόσο πολύ ευχαριστημένος που έβαλα και στις γυναίκας μου τα Hankook Ventus prime3 και έχω πάθει πλάκα!
    Ειδικά στην βροχή σπάω την δευτερα και δεν σπινιαρει καν!
    Τι να πω δεν ξέρω για την διάρκεια ζωής τους αλλά μέχρι στιγμής έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και τα προτείνω στους φίλους μου.
    Άσε που έχουν και φοβερό value for money.
    Σου είπα το αδύνατο σημείο των συγκεκριμένων ελαστικών, η μικρή διάρκεια ζωής τους. Εάν αυτό δεν σε πειράζει, δεν θα βρεις καλύτερο ελαστικό!

    Τα Prime 3 ήταν να τα βάλω στο Astra της γυναίκας μου, αλλά τελικά προτίμησα All Weather ελαστικά για να ανεβαίνω και σε χιονοδρομικό κέντρο.

    Τι να κάνω με τα δικά μου δεν ξέρω....

    From my Redmi Note 2 via Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  12. #89
    Εγγραφή
    30-07-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι κακό λάστιχο το Dunlop απλα εχει πολυ σκληρό προφίλ και αργεί να ζεσταθεί.
    Απλα κράτησε τα τωρα και βλέπεις γιατι ειναι κρίμα καινούργια λάστιχα να τα αλλάξεις.

  13. The Following User Says Thank You to Billz4 For This Useful Post:

    topmar (27-01-17)

  14. #90
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έτσι θα γίνει, για τα επόμενα 3 χρόνια υπομονή με αυτά, μπορεί να στρώσουν στην πορεία....

    Δεν είναι σκληρό ελαστικό, αρκετά μαλακή γόμα βλέπω ότι έχουν... Όμως έχουν σκληρότερο σκελετό από τα προηγούμενα Hankook σίγουρα...

    From my Redmi Note 2 via Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

Σελίδα 9 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP