Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: προβλημα Μ3 Ε46.........

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    67
    Μηνύματα
    1.921
    Thanked
    2393
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλώς όρισες και καλή διαμονή.Σου εύχομαι να βρείς την αιτία...


    Ο χειρότερος άντρας η καλύτερη γυναίκα...

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saulm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αυτοκινητο ειναι smg εχει προγραμμα εννοειται out κοφτη τελικησ οπου μαμα ειχε στα 270 κοντερ.οσο αναφορα τωρα ν με κοβει εκει λογω ασφαλειασ κτλ δεν νομιζω γιατι εδω κ 1/5 χρονο ηταν μια χαρα χωρισ να μ κοβει μετα απο ωρα τελικησ .μονο στην τελικη μ το κανει αυτο αν δεν το κυνηγησω τελικη δεν κανει τπτ.
    Φίλτρο-αντλία βενζίνης έχεις τσεκάρει??

  3. #13
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλτρο-αντλία βενζίνης έχεις τσεκάρει??
    τα χω τσεκαρει φιλε μου,ολα οκ το εχω τρεξει κ σε δυναμομετρο κ εχω δει το καυσιμο σε ποια νουμερα ειναι σε ολο το φασμα στροφων.

  4. #14
    Εγγραφή
    17-02-10
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    208
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλτρο-αντλία βενζίνης έχεις τσεκάρει??
    Νικο ΚΑΤΑΛΑΒΑ το λογο που εκανες την ερωτηση αλλα σκεφτομαι με το προγραμμα του< αντικοφτη >>μην εχει σχεση???????

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρίξε και μια ματιά στο 7 εδώ , πολλοί μηχανικοί το υποτιμούν αλλά συνήθως ευθύνεται για τέτοιου είδους βλάβες




    Καλώς ήρθες, καλή διαμονή!

  6. #16
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν ειχε προβλημα η αντλια η το φιλτρο πιστευω θα ειχε το ιδιο συμπτωμα κ στα χαμηλα.βεβαια θα τα κοιταξω αυριο κ αυτα ετσι για να μου φυγει η απορια.καποιο ζορι τρωει εκει στα ψηλα απο καυσιμα μαλλον με αποτελεσμα απο τουσ λ να με κοβει δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.....

  7. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saulm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ειχε προβλημα η αντλια η το φιλτρο πιστευω θα ειχε το ιδιο συμπτωμα κ στα χαμηλα.βεβαια θα τα κοιταξω αυριο κ αυτα ετσι για να μου φυγει η απορια.καποιο ζορι τρωει εκει στα ψηλα απο καυσιμα μαλλον με αποτελεσμα απο τουσ λ να με κοβει δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.....
    Στα ψηλά είναι τα φορτία και τα ζόρια, δεν έχεις να χάσεις κάτι να το τσεκάρεις.

    Το έχω δει αρκετές φορές σε αυτοκίνητα φίλων.

  8. #18
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα ακουστει γελίο .... ΑΛΛΑ ετυχε να ειμαι μπροστα οταν " λυθηκε " παρόμοιο πρόβλημα σε γνωστό Μ3 που ειχε ΑΚΡΙΒΩΣ τις ιδιες ενδείξεις και προβλήματα και τραβαγα τα μαλλιά μου οταν ειδα τι εφταιγε ....

    Το παλικαρι με το Μ3 λοιπον που ειχε το πρόβλημα .... ΕΙΧΕ αλλα ελαστικα μπροστα .... ( Δεν εννοω αλλη διασταση καθως διαιρουμενα φορανε οι Μ ) ... ΑΛΛΗ μαρκα μπροστα .. ( Αν θυμαμαι καλα Michellιn ) και άλλη πίσω ( Continental ) .
    To αυτοκινητο λοιπόν διαβαζε διαφορετικο πατημα ελαστικων και καπου εκει ψηλα που ειναι στα ακρα τα πραγματα διαβαζε διαφορετική ολισθηση και κρατηματα μπρος πίσω και εμπαινε σε safe mode μεχρι να κατεβουν οι στροφες και η ταχυτητα οπως περιγραφει και ο φίλος μας ....

    Πες μου λοιπον αν φορας διαφορετικα ελαστικα και αν ναι .... Κατα 99% αυτο ειναι το πρόβλημα σου ...

    Ο τυπος τωρα με το Μ3 ( cabrio και Β.Π ) μια βδομαδα μετα πηρε αμπαριζα εναν σκύλο και μαζι με το ψυγειο - προφυλακτηρα - φαναρι - στραβωμενη ζαντα , εσκασε και το λαστιχο και μεχρι η ζαντα να επισκευαστει εβαλε μια αλλη ιδια με αλλη μαρκα παλι λαστιχο ... Παλι το ιδιο προβλημα υπηρχε αλλα ευτυχως πλεον ξεραμε την λύση .

    Ξερω ακουγεται γελίο ΑΛΛΑ ξαναλέω .... Αν δεν ημουν αμπροστα και το ακουγα ΔΕΝ θα το πιστευα ουτε εγω .
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  9. #19
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E39COMP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ακουστει γελίο .... ΑΛΛΑ ετυχε να ειμαι μπροστα οταν " λυθηκε " παρόμοιο πρόβλημα σε γνωστό Μ3 που ειχε ΑΚΡΙΒΩΣ τις ιδιες ενδείξεις και προβλήματα και τραβαγα τα μαλλιά μου οταν ειδα τι εφταιγε ....

    Το παλικαρι με το Μ3 λοιπον που ειχε το πρόβλημα .... ΕΙΧΕ αλλα ελαστικα μπροστα .... ( Δεν εννοω αλλη διασταση καθως διαιρουμενα φορανε οι Μ ) ... ΑΛΛΗ μαρκα μπροστα .. ( Αν θυμαμαι καλα Michellιn ) και άλλη πίσω ( Continental ) .
    To αυτοκινητο λοιπόν διαβαζε διαφορετικο πατημα ελαστικων και καπου εκει ψηλα που ειναι στα ακρα τα πραγματα διαβαζε διαφορετική ολισθηση και κρατηματα μπρος πίσω και εμπαινε σε safe mode μεχρι να κατεβουν οι στροφες και η ταχυτητα οπως περιγραφει και ο φίλος μας ....

    Πες μου λοιπον αν φορας διαφορετικα ελαστικα και αν ναι .... Κατα 99% αυτο ειναι το πρόβλημα σου ...

    Ο τυπος τωρα με το Μ3 ( cabrio και Β.Π ) μια βδομαδα μετα πηρε αμπαριζα εναν σκύλο και μαζι με το ψυγειο - προφυλακτηρα - φαναρι - στραβωμενη ζαντα , εσκασε και το λαστιχο και μεχρι η ζαντα να επισκευαστει εβαλε μια αλλη ιδια με αλλη μαρκα παλι λαστιχο ... Παλι το ιδιο προβλημα υπηρχε αλλα ευτυχως πλεον ξεραμε την λύση .

    Ξερω ακουγεται γελίο ΑΛΛΑ ξαναλέω .... Αν δεν ημουν αμπροστα και το ακουγα ΔΕΝ θα το πιστευα ουτε εγω .
    δεν αμφιβαλω καθολου φιλε μου για το περιστατικο αυτο γιατι το μ3 εχει ''εγκεφαλικα'' μεγαλη δυνατοτητα ασφαλειασ για καθε ηλεκτρονικο κυκλωμα.ομωσ στην περιπτωση μου εχω ζαντεσ κ ελαστικα ακριβωσ την μαμα διασταση κ μαρκα ελαστικων.mishelin προσ πισω.βεβαια μερικεσ φορεσ μου αναβει η κοκκινη ενδειξει στο καντραν κ το σβηνω κρατωντασ το παρατεταμενα το κουμπι.

  10. #20
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ειπα οτι αποκλειστικα ειναι αυτο . Απλα υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο παντως και απλα το αναφερω για να ειναι γνωστο ...Ισως σε καποιον φανει χρησιμο καποια στιγμη .

    Ισως ομως αφου περιγραφεις και αυτο το θεμα να εχει φαγωθει κανενα λαστιχο αρκετα και να θελει αλλαγη ?
    Δεν χανεις τιποτα να κανεις ενα τσεκ και σ'αυτο .

    Οπως και να εχει ευχομαι καλα και συντομα ξεμπερδεματα αδελφε .
    Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω παραπάνω .
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP