Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 76

Θέμα: Ebay αυτος ο αγνωστος!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ebay αυτος ο αγνωστος!!!

    Καλησπερα,
    δεν εχω ξαναψωνισει απο ebay και θελω σιγσ σιγα να αρχισω.......οποτε θελω τα φωτα σας!
    Θελω αρχικα να ψωνισω σε φαση εντος ευρωπης ωστε να μην εχω τελωνεια κλπ κλπ αργοτερα για πιο βαριες αγορες βλεπουμε!
    Πως βρισκουμε dealers στην ευρωπη? Τι χρεωσεις εχω? Αξιζει τον κοπο στην τελικη μεσω ebay ? Εγγυηση?
    Υ.Γ. Βασικα για αρχη θελω να αγορασω φαναρια για bmw e46 sedan με projector kai angel eyes black...........καποια δοκιμασμενη και αξιοπιστη αγορα απο καποιον σε αυτο που θελω εχει γινει για να μου προτινει dealer?
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ebay.de
    ebay.co.uk

    Για αρχή - μολις εντοπίσεις το αντικείμενο που θέλεις, κοιτάς αν έχει shipping (και πόσο) για Ελλάδα.
    Τις περισσότερες φορές, συμφέρει!
    (Να δεις ποσο συμφέρει οταν θα ξεψαρώσεις και να αρχίσεις τα ψώνια από Κινα - Χονγκ Κονγκ...)

    Ψαξε εδω μέσα, έχουμε και άλλα threads for EBAY!
    ...

  3. The Following User Says Thank You to asot For This Useful Post:

    nikos1400 (20-09-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απαραιτητος και ο λογαριασμος στο Paypal. ΜΟΝΟ ΜΕ PAYPAL πληρωνουμε.
    "You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". - Marco Simoncelli R.I.P.

  5. The Following User Says Thank You to nfot For This Useful Post:

    nikos1400 (20-09-12)

  6. #4
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ειναι γεγονος βεβαια πως συνηθως οτι πληρωσεις παιρνεις.

    στο ebay μπορεις να βρεις συγκεκριμενα (σπανια καμμια φορα) μετχ επωνυμα πραματα,
    ή παρα παρα παρα πολλα κινεζικα φτηνα αμφιβολου και τυχαιας ποιοτητας.
    συχνα λογω φτηνης τιμης το ρισκαρουμε...

    θα θυμασαι ομως να κανεις ελεγχο στο προϊον μολις σου ερθει, ωστε να προλαβεις να συννενοηθεις τυχον επιστροφη ελλατωματικου ή λαθους παραγγελιας κλπ.
    εαν περασει ο (αρκετος) χρονος που δινει το paypal, την πατησες...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  7. #5
    Εγγραφή
    15-05-12
    Περιοχή
    Κάτω από αυτοκίνητα..
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    205
    Thanked
    213
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτη τη στιγμη δεν πιστευω να υπαρχει μεγαλυτερος,τιμιοτερος και πιο αξιοπιστος δημοπρατικος οργανισμος στον κοσμο απ'το e-bay.
    Τα περισσοτερα μελη ειναι επαγγελματιες και ζουν απο κει και δεν διακυβεουν τη φημη τους κανοντας λαδιά οποτε εξαιρετικα σπανια θα πεσεις σε λαμογιο. Αλλα και σ'αυτη την περιπτωση υπαρχει το paypal που εξασφαλιζει τα χρηματα σου, νομιζω μεχρι 5 χιλιαρικα.
    Στο ebay οτι γραφει ο πωλητης ΑΥΤΟ θα παρεις. Αν ειναι μεταχειρισμενο ή φθαρμενο ή σπασμενο ή απομιμηση ή οτιδηποτε αλλο, θα στο αναφερει και δε θα σε γελασει οπως εδω...Την Αμερικη μην τη φοβασαι, ειναι πολυ φθηνοτερη και μεχρι 100 ευρω δεν εχει τελωνειο. Υπαρχουν ομως και καποια τρυκ με τα οποια μπορεις να μειωσεις 'η να αποφυγεις το τελωνειο... Γραψου, δωσε μια πιστωτικη ή prepaid, κανε κι ενα paypal και βουρ στον πατσα!!
    Καλες αγορες.
    εντιτ: ΠΡΕΠΕΙ να ξερεις αγγλικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreas72 : 20-09-12 στις 22:17

  8. #6
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω παιδια!
    Για να πληρωσω με paypal τι χρειαζεται να εχω?
    Για παραδειγμα αυτα τα φαναρια ........ ειναι κοστολογιμενα σε λιρες εγω δινω κανονικα το αντιστοιχο ποσο σε ευρω ετσι?
    Τι μεταφορικα εχουν? Ποτε θα μου ερθουν? Πρεπει για ολα αυτα να επικοινωνησω με τον πωλητη?



    https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-SER...ht_1029wt_1163
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  9. #7
    Εγγραφή
    15-05-12
    Περιοχή
    Κάτω από αυτοκίνητα..
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    205
    Thanked
    213
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω παιδια!
    Για να πληρωσω με paypal τι χρειαζεται να εχω?
    Για παραδειγμα αυτα τα φαναρια ........ ειναι κοστολογιμενα σε λιρες εγω δινω κανονικα το αντιστοιχο ποσο σε ευρω ετσι?
    Τι μεταφορικα εχουν? Ποτε θα μου ερθουν? Πρεπει για ολα αυτα να επικοινωνησω με τον πωλητη?



    https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-SER...ht_1029wt_1163
    55 λιρες μεταφορικα για ελλαδα....ξεχνα το

  10. #8
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    xe.com για να βλεπεις ποσο ειναι η αναλογια euro με λιρα κλπ κλπ , εχει πολλες ευκαιριες μεταφορικα να δωσεις μεχρι 20 euro οχι παραπανω

  11. #9
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα φαναρια αυτα τα εβαλα στην τυχη ........... θα πεσει αρκετο ψαξιμο και ερωτησεις πριν παρω οτιδηποτε
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  12. #10
    Εγγραφή
    30-01-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    427
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οταν αγοράζεις με το paypal άσχετα με το νόμισμα που γράφει το ebay, στο checkout το paypal σου κάνει αυτόματα τη μετατροπή σε ¤. Επίσης υπάρχουν πολλοί μετατροπείς νομισμάτων on-line. Εγώ χρησιμοποιώ αυτό xe.com

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP