Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: Με τον ηλιο τα βγαζω,με τον ηλιο τα βαζω,τι εχουν τα ερ(η)μα και ψοφαν?

  1. #1
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή Με τον ηλιο τα βγαζω,με τον ηλιο τα βαζω,τι εχουν τα ερ(η)μα και ψοφαν?

    Ετσι και 'γω λοιπον παιδια.Και δεν μιλαω για προβατα αλλα για κατι ψωροαλογα ενος Fiat doblo 1.9 diesel.Και για να γινω πιο συγκεκριμενος...
    Εχτες που λετε βγαζουμε δρομολογιο για Ελλασονα.Το αυτοκινητο εχει ξοδεψει μονο 2000 χιλ. απο τοτε που βγηκε απο σερβις αλλα οπως καθε καλος οδηγος και θελοντας να ειμαι απολυτα σιγουρος μιας και την εχω πατησει εκειπανω στις ανηφορες στο παρελθον ριχνω μια ματια σε λαδια-νερα.
    Και δινω εντολη στου οδηγου να ξεκινησει δρομολογιο.Ο δρομος για 'κει ανηφορικος αλλα το δικο μου ειναι σκυλι,δεν καταλαβαινει τπτ.Δεν ανεβαζει θερμοκρασια,δεν αγκομαχαει,δεν δειχνει τπτ που να προμηνιει το κακο που θα με βρει.Παει που λετε ο οδηγος,αφηνει το εμπορευμα στα μαγαζια,παιρνει και τον καφε του ο ανθρωπος για την επιστροφη αλλα πριν καλα καλα φτασει στην Τσαριτσανη γκουπ μια,γκουπ δυο (σκουτσαρισμα) και ξαφνικος θανατος.Το βαζει μια μπρος και αρχιζουν να ακουγοντε τα τακα τουκα μεσα στο μοτερ σαν τις ρακετες του Κανακη-Λατσου στη Μυκονο.Το προχωραει καμια κατοστι μετρα και σβηνει.Με παιρνει τηλ.και μου λεει τα "ευχαριστα" χωρις να ξερει το παιδι για τι ζημια εχει προκληθει.Ε,δεν θελει και πολυ μυαλο για να καταλαβεις οτι χτυπησε μπιελλα.Απο τον ηχο και μονο που εκανε οταν του ειπα να βαλει το τηλ.για να ακουσω καταλαβα οτι δεν θα τη βγαλω καθαρη με λιγα γιουρος.
    Και ρωταω ρε παιδια,πως γινεται να ειναι ολα κομπλε πανω στο αμαξι και να βαρεσει μπιελλα?Να ειναι καποιο λαθος του οδηγου γιατι τα ξενα χερια ειναι μαχαιρια .Παντως σε τηλεφωνικη συνομιλια που ειχα με τον μαστορα
    μου απεκλεισε το γεγονος της κακης οδηγησης και το απεδωσε στην κακια στιγμη που βρηκε την τρομπα-καυσιμο και κατ'επεκταση την τσεπη μου.Υπαρχει μου ειπε περιπτωση να μην ειναι καν μπιελλα και να ειναι θεμα τρομπας (ααααλλο πακετο κι αυτο) και εν ολιγοις ισως να μην χρειαστει να βαλω τοσο βαθια το χερι στην τσεπη οσο νομιζω.Αφου δεν αναβει και το λαμπακι του λαδιου ή εστω να τρεμοπαιζει μαλλον κατι αλλο ειναι μου ειπε.Μακαρι!!!Υπαρχει κανενας που να γνωριζει κατι περισσοτερο να δουμε τι μπορει να ειναι?

  2. #2
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε κάποια αυτοκίνητα σε υψηλές ιδιαίτερα στροφές λειτουργίας του κινητήρα, η τρόμπα λαδιού δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά και δεν ανεβάζει την ποσότητα λαδιού που θα έπρεπε.
    Σε αυτές τις περιπτώσεις (υψηλές στροφές λειτουργίας+για χρονικό διάστημα) μπορεί το μοτέρ να "χτυπήσει μπιέλα").

  3. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Ptboul (03-09-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατι τετοιο μου ειπε και ο μαστορας Ηλια

  5. The Following User Says Thank You to dafidack For This Useful Post:

    120ie87 (02-09-12)

  6. #4
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε ειμαι καθε μερα ολη μερα στους δρομους!Δεν εχω δει οδηγο να φαιρεται σωστα στα αυτοκινητα της δουλειας του αφεντικου!!Γιατι?Γιατι τον ξυπνησε στραβα η μανα του,δεν του κατσε η γκομενα και οτι αλλη *******α σκεφτεις.Απο την αλλη δεν μπορεις να το εξακριβωσεις κι ολας,αστα να πανε!!!!Σου ευχομαι τα λιγοτερα,αλλα ανηφορες-φορτωμενο-οδηγος=πφφφφφφφφ....!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  7. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    dafidack (02-09-12)

  8. #5
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εμενα μου λες?Το κορυφαιο?Υγρα μπαταριας στο ψυγειο γιατι ανεβασε θερμοκρασια

  9. #6
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    περαστικα ρε Βασιλη!!!

    ελπιζω να ειναι μικροτερη η βλαβη απο αυτην που υπολογιζεις.

  10. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    dafidack (02-09-12)

  11. #7
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    περαστικα ρε Βασιλη!!!

    ελπιζω να ειναι μικροτερη η βλαβη απο αυτην που υπολογιζεις.
    Ευχαριστω ρε Αρη.Αντε να περασουν τα προβληματα και να κανονισουμε για κανα καφε να τα πουμε

  12. #8
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω ρε Αρη.Αντε να περασουν τα προβληματα και να κανονισουμε για κανα καφε να τα πουμε
    ηδη υπαρχει θρεντ για καφεδακι:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=15027

    κατσε να κανω και εκει ενα Up!!!

  13. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (02-09-12)

  14. #9
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    περαστικα, ευχομαι οσο το δυνατον πιο οικονομικα

  15. The Following User Says Thank You to super duper For This Useful Post:

    dafidack (04-09-12)

  16. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πλάκα θα'χει να έχει γίνει το σαζμάν και τα ρουλεμάν του σμπαράλια, και να νομίζετε ότι είναι μπιέλα, η γενικά ζημιά στο μοτέρ.
    το προχώρησε είπες. πράγμα που σημαίνει ότι το αμάξι παίρνει μπροστά. το άφησε καθόλου ανναμένο να δουλέψει έστω και με τον θόρυβο που κάνει, ή απο τον φόβο του δεν τσέκαρε?
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  17. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    dafidack (04-09-12)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP