Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 104

Θέμα: Νέο VW GOLF

  1. #21
    Εγγραφή
    04-07-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    274
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Είναι από τα αυτοκίνητα που και χωρίς σηματακι μπορείς να καταλάβεις ποιο είναι.
    Γενικά μου αρέσουν τα golf...
    Όταν κάνεις το καλό, ζήτα απόδειξη, μην τυχόν και ο παράδεισος
    δουλεύει σαν την εφορία.

  2. #22
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε παιδια..και θα μιλησω σαν κατοχος golf καποτε (ναι το χω κανει το λαθος, το παραδεχομαι, αλλα ημουν μικρος...)..αυτο με τα 60 αλογα που λεει και ο s8n...και σαν τωρινος με golf tsi 5 της αδερφης μου..

    δεν καταλαβαινω γιατι θελετε να αλλαξει κατι που ειναι "μια χαρα" για την πλειονοτητα του κοσμου...υπερασφαλες..πολιτ σμενο..γρηγορο..οικονομικο. .τι αλλο θελει ρε παιδια ενας αγοραστης???και μεταξυ μας απο το corolla (σορρυ auris το λενε τωρα) ειναι σαφως καλυτερο αμαξι...το σχηματακι του golf ειναι και μοδατο για τους παραδοσιακους ανθρωπους...και αυτο ειναι ενα best seller...

    αντιστοιχα..η σειρα 1 ειναι ενα εξαιρετικο αμαξι πλεον...και με φοβερα μοτερακια..συγκεκριμενα πετυχα ενα στην εθνικο οδο και πηγαιναμε μαζι (εγω ημουν με το μ3) οταν πηγαινα απο 140-170..τι αλλο θελεις απο ενα hatchback?...ελα ομως που ο ασσος δεν βλεπεται και ειναι και πανακριβος...(σορρυ ασσος owners)..αρα..με τι καταληγεις???focus ή golf...και το golf δειχνει και πιο premium....

    τωρα για εμας τους "βλαμενους" που θελουμε οδηγικη απολαυση-συμμετοχη-πισω κινηση κτλ κτλ..αναγκαστικα πρεπει να πληρωσουμε...α ρε gt86 που σας χρειαζεται.....
    ετσι οπως τα λες ειναι...bmw για να δεις μπλοκε πρεπει να πας σε μ3...ημαρτον....μια χαρα και το toyota kai sybaru......πισωκινητο ελαφρια με μπλοκε....

  3. The Following User Says Thank You to PATSIMINI For This Useful Post:

    nik200 (06-09-12)

  4. #23
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα παρει καποια χρονια ακομα σε ορισμενους να καταλαβουν οτι το γκρουπ δεν ασχολειται παρα μονο με την πλειοψηφια του μεσου Ευρωπαιου οδηγου με την παιδεια ,την αντιληψη ,τους καλους δρομους κλπ..
    Εκει λοιπον οσο θα μοσχοπουλαει θα "γελαει" με τα φορα και τις πικροχολες συγκρισεις ανευ σημασιας τυπου ελλαδισταν...
    Κατα τα αλλα η Μπεμβε ακολουθει σχεδον παντα με καθυστερηση τον ανταγωνισμο κατατροπονωντας τον βαυαρικο εγωισμο υπερ των πωλησεων..
    Δεν μπορει να κανει αλλιως

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  5. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (06-09-12), S8N (06-09-12)

  6. #24
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggelosmk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Bassako άντε γ@μ@σ@υ που πατάς και "thanks" ...πολύ useful ποστ το "σιγά τα αίματα " ρε, .... θα τα πούμε μετά εμείς στο καφέ.... (εκτός κ αν την κάνεις μουλωχτά κ δεν έρθεις )

    !!!!!!
    δεν σε χαλασε !!! καθολου!!!! BMW ρε!!! αντε! ειχες το vR6 , καβαλησες το Ε36 με 102 ps αν θυμασε καλα, και ελεγες τι μλκιες καβαλαγα τοσα χρονια!

    καλο χρυσο αγιο το Golf , αλλα πισω κινηση και σημα με προπελα στην μασκα δεν εχει, απλα πραγματα!
    και ας ερθει το gti turbo KO-67 BIG TURBO να μου ριξει 17μυρια κολονες και 65G πλευρικης προσφησης! ΔΕΝ χαμλογελας οπως σε μια BMW τελος! , αποψη μου παντα!

  7. The Following User Says Thank You to Bassakos For This Useful Post:

    120ie87 (06-09-12)

  8. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε παιδια..και θα μιλησω σαν κατοχος golf καποτε (ναι το χω κανει το λαθος, το παραδεχομαι, αλλα ημουν μικρος...)..αυτο με τα 60 αλογα που λεει και ο s8n...και σαν τωρινος με golf tsi 5 της αδερφης μου..

    δεν καταλαβαινω γιατι θελετε να αλλαξει κατι που ειναι "μια χαρα" για την πλειονοτητα του κοσμου...υπερασφαλες..πολιτ σμενο..γρηγορο..οικονομικο..τι αλλο θελει ρε παιδια ενας αγοραστης???και μεταξυ μας απο το corolla (σορρυ auris το λενε τωρα) ειναι σαφως καλυτερο αμαξι...το σχηματακι του golf ειναι και μοδατο για τους παραδοσιακους ανθρωπους...και αυτο ειναι ενα best seller...

    αντιστοιχα..η σειρα 1 ειναι ενα εξαιρετικο αμαξι πλεον...και με φοβερα μοτερακια..συγκεκριμενα πετυχα ενα στην εθνικο οδο και πηγαιναμε μαζι (εγω ημουν με το μ3) οταν πηγαινα απο 140-170..τι αλλο θελεις απο ενα hatchback?...ελα ομως που ο ασσος δεν βλεπεται και ειναι και πανακριβος...(σορρυ ασσος owners)..αρα..με τι καταληγεις???focus ή golf...και το golf δειχνει και πιο premium....

    τωρα για εμας τους "βλαμενους" που θελουμε οδηγικη απολαυση-συμμετοχη-πισω κινηση κτλ κτλ..αναγκαστικα πρεπει να πληρωσουμε...α ρε gt86 που σας χρειαζεται.....
    συμφωνω με μια μονο σημαντικη διορθωση. Δεν ειναι φθηνο-οικονομικο το golf. Ουτε στην αποκτηση, ουτε στη συντηρηση, ποσο μαλλον στην καταναλωση καυσιμου. Ειανι και αυτο ενα premium γερμανικο που τα θελει τα φραγκα του παντου Σιγουρα απο το auris ειναι πολυ καλυτερο, ομως επειδη εχω οδηγησει αρκετες φορες το auris και σε ταξιδι μαλιστα ειανι υπερβολικα πιο οικονομικο αμαξι σε ολα, οποτε δεν τιθεται συγκριση. +10000 αγορα +500 ανα χρονο για σερβις +2-3λτ/100 καταναλωση σταθερα +ποιτητα +κρατηματα +επιδοσεις -αξιοπιστια

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Dimzan For This Useful Post:

    Bitz (22-09-12), nik200 (06-09-12), S8N (06-09-12)

  10. #26
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω με μια μονο σημαντικη διορθωση. Δεν ειναι φθηνο-οικονομικο το golf. Ουτε στην αποκτηση, ουτε στη συντηρηση, ποσο μαλλον στην καταναλωση καυσιμου. Ειανι και αυτο ενα premium γερμανικο που τα θελει τα φραγκα του παντου Σιγουρα απο το auris ειναι πολυ καλυτερο, ομως επειδη εχω οδηγησει αρκετες φορες το auris και σε ταξιδι μαλιστα ειανι υπερβολικα πιο οικονομικο αμαξι σε ολα, οποτε δεν τιθεται συγκριση. +10000 αγορα +500 ανα χρονο για σερβις +2-3λτ/100 καταναλωση σταθερα +ποιτητα +κρατηματα +επιδοσεις -αξιοπιστια
    θα συμφωνησω..οτι δεν ειναι τοσο οικονομικο..αλλα τουλαχιστον το tsi (140hp) της αδερφης μου παει αψογα-χιλιες φορες καλυτερα απο το οποιοδηποτε auris...οποτε αν εχεις τις επιδοσεις λες χαλαλι και να καψει λιγο παραπανω...

    και περιεργως δεν εχει βγαλει καμια σοβαρη ζημια στα 70χιλ χιλιομετρα..περα απο ενα πολλαπλασιαστη και συγχρονιζε 2ας!!!!τυπικα και τα δυο σε αυτο το μοτερ..φυσικα ο κοσμος βουιζει για καμποσα προβληματα..εμας παντως αυτα!

    υγ...ευτυχως που δεν το οδηγαω εγω...ιχιχχιχιχιχιχι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nik200 : 06-09-12 στις 08:27 Αιτία: -

  11. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Dimzan (06-09-12), S8N (06-09-12)

  12. #27
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aπο θεμα καταναλωσης αφηστε το καλυτερα! Εχω ενα Scirocco 160tsi και μπορω να σας πω οτι καιει σχεδον τα ιδια με το 335 στην εθνικη 10,5/100 ο ροκκος 11,5/100 το BMW.

  13. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο θεμα καταναλωσης αφηστε το καλυτερα! Εχω ενα Scirocco 160tsi και μπορω να σας πω οτι καιει σχεδον τα ιδια με το 335 στην εθνικη 10,5/100 ο ροκκος 11,5/100 το BMW.
    Μαλλον εχεις βαρυ ποδι

    Εχω και γω ροκκο 160tsi (μαμα- χωρις προγραμμα) και η καταναλωση μου ειναι:

    πολη: 9,5-10 σε μετρια - κανονικη κινηση και 10,5 σε σε βαρια κινηση.

    Εθνικη: 9-9,5 με ταχυτητες 110-140 km/h

  14. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    offtopic

    Για το auris παντως εχω πολυ καλη αποψη γτι το ειχα παρει για αρκετες μερες λογω δουλειας (τοτε). Πηγα ηρθα λαμια, το ειχα και εντος αθηνας με βαρυα κινηση κλπ. 1300αρι με 100 αλογα εβγαζε περιπου 11 δευτερα το 0-100. Αρκετα μαχιμο δηλαδη. Καταναλωση εντος πολης εγραφε 7.5-8 με a/c ανοιχτο και εκτος πολης επεφτε πολυ αν δεν ετρεχες. Θυμαμαι το γυρισα απο λαμια με καταναλωση 11 αλλα πηγαινα ολο τελικες , ολο ομως 160-190 ολη την ωρα (αφου δε με γραψανε κωλοφαρδος). Αξιοπρεπεστατο στο ταξιδι, αθορυβο και με πολυ καλο πατημα και αισθηση παρα τις σχετικα μαλακες αναρτησεις. Για σερβις τι να πουμε, τογιοτα πας και με κανα 100ικο εισαι ετοιμος. Νομιζω εδινε 5 χρονια εγγυηση κι ολας

    Το tsi με τα 140 λοιπον το εχει φιλος. 2 ή 3ο μηνα αλλαξε κιβωτιο (εντος εγγυησης), ενω και στα κανονικα σερβις πληρωνε χαλαρα 300αρια για την εγγυηση. Καταναλωση οπως τα γραψατε. Ωραιο αλλα ακριβο για τα 140αλογα του, προτιμω ιαπωνεζικο

  15. The Following User Says Thank You to Dimzan For This Useful Post:

    Bitz (22-09-12)

  16. #30
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εχεις βαρυ ποδι

    Εχω και γω ροκκο 160tsi (μαμα- χωρις προγραμμα) και η καταναλωση μου ειναι:

    πολη: 9,5-10 σε μετρια - κανονικη κινηση και 10,5 σε σε βαρια κινηση.

    Εθνικη: 9-9,5 με ταχυτητες 110-140 km/h
    Eθνικη με 110-140 και εγω 8-,9,5 βλεπω και με προγραμμα (221) με 95αρα ,αλλα ποιος παει με τοσο? το θεμα ειναι οτι γενικα καει ο TSI δεν ειναι σαν καποια αλλα.

  17. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    Kostas_1 (07-09-12)

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP