Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: MINI Roadster John Cooper Works

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οδήγησα και αυτό που ήθελα εδώ και καιρό να το οδηγήσω.
    Πολύ ωραίο πάτημα, ευχάριστο γενικά, η εξάτμιση κάνει τρελά σκασίματα.
    Το μοτέρ ΠΑΤΑΤΑ μεγάλη, το λαγκ είναι τεράστιο και απαράδεκτο.
    ΑΙΣΧΟΣ


    ....

    Είμαι σε στροφή, με 2.500 στροφές, πατάς τέρμα γκάζι.
    Περιμένεις
    <1ο δευτερόλεπτο>
    περιμένεις
    <2ο δευτερόλεπτο>
    νιώθεις ότι θα αρχίσει να επιταχύνει
    <2.5 - 3 δευτερόλεπτα>
    αρχίζει να φορτώνει σιγά σιγά

    Το δοκίμασα πολλές φορές, σε στροφές και ευθείες, με 2α και 3η ταχύτητα.
    Κάθε φορά συνέβαινε το ίδιο πράγμα, είτε με 2500, είτε με 3000, είτε με 3500.
    Τέτοια υστέρηση στην απόκριση δεν έχω δει σε μοντέρνο κινητήρα τούρμπο.
    Και ο φίλος μου που το οδήγησε μετά από εμένα (είχε fiat coupe turbo+) συμφώνησε ότι έτσι δουλεύει και δεν είμαι τρελός.

    Άν αυτό θεωρείται ωραίος κινητήρας, τότε ναι είμαι υπερβολικός.
    Δεν είναι δυνατόν να πατάς το γκάζι, να σε γράφει για 2-3 δευτερόλεπτα, και μετά τίποτε το συνταρακτικό να μην συμβαίνει.


    ...
    Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος.
    Εμένα αυτή είναι η άποψή μου.
    Αλέξη με έβαλες σε σκέψεις, τόσο χάλια απόκριση? Μήπως έχουμε εντυπώσεις για τον βελτιωμένο JCW κινητήρα? Θέλω να πιστεύω ότι θα "ξυρίζει" λογικά..
    Κάποιον άλλο βελτιωτικό οίκο για τον κινητήρα ίσως? Η GrahamGoode αν θυμάμαι καλά έβγαζε κιτ για το Cooper S...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι με αυτα τα λεφτα δεν κοιτας 1.25 την καινουρια?ή ακομα καλυτερα εγω θα περιμενα με τοσα λεφτα την καινουρια σειρα 3 κουπε!
    Δημήτρη ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά όπως ανέφερα θέλω οπωσδήποτε ανοικτό αυτοκίνητο, οπότε τα coupe κόβονται.
    Αν αναφέρεσαι στην 1er Cabrio, η 118 ξεκινάει από 37 χιλιάδες και φαντάζομαι θα είναι άδεια εντελώς...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω με τους προλαλησαντες,εκτος και αν σου περισευουν και θες να κανεις το κεφι σου!
    Επισης παιρνεις και γκολφ τγι τι αι και νομιζω και το μικρο ταφ ταφ
    Τελευταια θα σε πω μια ιστορια,πριν 7 χρονια που εψαχνα να παρω ΜΧ-5,ειχα δει και γω κατι βιντεο του Πατελου με το ΜΚ2 που χει,(ακομη νομιζω)Νταααααξ μωρε λεω,ΜΚ2,5 το δικο μου 10 αλογα πανω,με 15αρες(με 16αρες και 136 αλογα το driftαρει με 3ες!!!) θα γυρναει πιο ευκολα και λοιπα ονειρα....μετα απο 3χρονια εκανα το 1/3 σε λεω και χουβαρντας ειμαι. απο αυτα που ειδα,και το 1/5 απο τις δυνατοτητες που οντως ειχε το αμαξι.
    υ.γ.και μενα μου μεινε αποθημενο το Ζ125 της γιαμαχα ρε γμτ....πλαισιο συμπλεκτης 160 για την πλακα του.... τι να κανουμε,τα Glxακια ηταν της γενιας μου,αυτα ανεβηκα.
    Βασίλη (σωστά??) Golf GTI για κανέναν λόγο κι ας πιάνει 350hp..!!!
    Το ΤΤ Roadster μου αρέσει αρκετά η αλήθεια να λέγεται.. Μου αρέσει πολύ και η Alfa Romeo Spider...

    Για το πώς οδηγάμε σε σχέση με επαγγελματίες οδηγούς, δεν τίθεται θέμα..

    Δεν μου περισσεύουν, γι' αυτό και θα το ψάξω πάρα πολύ το θέμα καθώς το επόμενο αυτοκίνητό μου θα με συντροφεύει (εκτός απροόπτου) για πολλά χρόνια και θέλω κάτι καλό και διαχρονικό.

  2. The Following User Says Thank You to BabisStinson For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (31-08-12)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP